biryudumkitap

Bu konuyu okuyanlar

busekement

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Biryudumkitap.com, her sabah en iyi hikâyelerden ve romanlardan 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi pasajları e-posta kutunuza gönderen bir girişim. Sisteme abone olmak için Bir Yudum Kitap üzerinden e-posta adresinizi bırakmanız yeterli.
'Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbe iyi gelir' fikri ile yola çıkan girişim, şimdiden sosyal medya üzerinden yüzlerce aboneye ulaştı. 1 Aralık 2015'te ilk pasajları abonelerine ulaştıran Biryudumkitap, bütün kitap aşıkları için tamamen ücretsizdir ve her zaman da ücretsiz kalacak.
İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle​
söylemelidir.​
- Goethe*​
Memlekette okumaya zaman bulamama, ne okuyacağını bilememe gibi sorunları çözmeye odaklı girişim, popülarite değil; edebiyat kaygısı güdüyor. Sadece edebiyat dünyasının tanınmış yazarlarından değil, genç kalemlerin de eserlerinden pasajlar yayımlıyor. Çoğunlukla Türk Edebiyatı'na yer verilen içeriklerde zaman zaman dünya edebiyatından da izler oluyor.

screen01.png
screen02.png