Yardım Birisi bana format atmamda yardım edebilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Deniz1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Usb'den format atmaya çalışıyorum fakat birden fazla çözüm yoluyla denememe rağmen olmuyor. Windows 8.1 iso dosyasını rufus ile usb'ye yazdırdım, setup ile kurmaya çalışıyorum, ''zaten windows yüklü'' hatası veriyor. Daha önce bu olmuyordu, rahat bir şekilde formatlıyordum. Direkt olarak kuruluma başla diyorum, orada da ''bu yükseltme yolu desteklenmiyor'' hatası çıkıyor. Bios'dan kurmaya çalışıyorum, orada da kurulum yapmıyor. Bu pc bana format attırmayacak.
Arkadaşlar, bana farklı çözüm yolları söyleyin ya da benim yaptığım bir hata varsa onun hakkında bilgilendirin.

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
364
Usb'den format atmaya çalışıyorum fakat birden fazla çözüm yoluyla denememe rağmen olmuyor. Windows 8.1 iso dosyasını rufus ile usb'ye yazdırdım, setup ile kurmaya çalışıyorum, ''zaten windows yüklü'' hatası veriyor. Daha önce bu olmuyordu, rahat bir şekilde formatlıyordum. Direkt olarak kuruluma başla diyorum, orada da ''bu yükseltme yolu desteklenmiyor'' hatası çıkıyor. Bios'dan kurmaya çalışıyorum, orada da kurulum yapmıyor. Bu pc bana format attırmayacak.
Arkadaşlar, bana farklı çözüm yolları söyleyin ya da benim yaptığım bir hata varsa onun hakkında bilgilendirin.
Windows kuracağın diske low level format atıp dene.

Deniz1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
O şekilde yapabilirsiniz.
ben de tek usb bellek var, bunu low level format için kullandığımda windows'u nasıl aynı diske yükleyeceğim çünkü; diskin içerisindeki windows, programlar, dosyalar vb silineceği için ikinci bir hardisk'den mi iso dosyasını indirmem lazım usb belleğe

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
364
ben de tek usb bellek var, bunu low level format için kullandığımda windows'u nasıl aynı diske yükleyeceğim çünkü; diskin içerisindeki windows, programlar, dosyalar vb silineceği için ikinci bir hardisk'den mi iso dosyasını indirmem lazım usb belleğe
Ventoy ile hem kurulum hem de low level format ISO'larını aynı usbde kullanabilirsiniz. (Flash diskinizin alanı büyükse öneririm.)

AsusKullaniyorum ?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
ShiftDelete.Net YouTube kanalında nasıl Windows kurulacağı gösterildi.

Deniz1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ShiftDelete.Net YouTube kanalında nasıl Windows kurulacağı gösterildi.
Ben nasıl windows kurulacağını biliyorum ama format işleminde bir sorun yaşıyorum. Her zaman aynı usb bellek ile aynı pc'de kaç defa format atmıştım, şimdi ise yapamıyorum. farklı bir ikinci diskte boot yapmayı denedim, yine başarısız oldu. Acaba usb bellek mi bozuldu?

Deniz1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
usb'siz format işlemi yapılıyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

farklı bir yöntem ile format işlemi yapmaya çalışıyorum. Ultraİso programına iso dosyasını attığımda, ''konumu bu bilgisayardaysa cihazın veya sürücünün bağlı olduğundan veya diskin takıldığından emin olduktan sonra tekrar deneyiniz'' hatası alıyorum. Bunun sebebi nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar, setup dedikten sonra, key anahtarını da girdikten sonra, bana neden ''windows zaten yüklediniz'' diyor?

Son düzenleme:

Son mesajlar