Biraz beyin fırtınası yapalım mı? Ozaman içeriye buyrun.

Bu konuyu okuyanlar

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Şimdi elimde çok güzel bir soru var bunu burda paylaşmak istememin sebebi çoğu yazılımcı yada yazılımla uğraşan yada hevesli arkadaşların soru karşısında nasıl bir çözüm yolu izleyeceklerini görmek. Soruyu ben hazırlamadım ama çok güzel sorulmuş. Neden mi ? Çünkü hem Ingilizce hem matematik hemde yazılım temellerini içeriyor.

Bu arada bazı genç arkadaşlar "amannn yazılımcı olmak için illa Ingilizce bilmek yada matematiği iyi bilmek gerekmiyor" gibi yorumlarda bulunuyor forumlar da inanın çok karşılaştım. O yüzden bu soru bütün gerçekleri de göstermiş oluyor.

Eğer bu sorunun cevabını yapabilecek ama tabi kendi yorumlarını katarak çözebilecek arkadaşlar olursa onlara yeni sorular da verebilirim. Bu arada soruyu sadece oyun geliştirmek için olduğunu düşünmeyin orada asıl nokta ingilizcenizin ne kadar iyi olduğu matematiğinizin ne kadar iyi olduğu ve algoritma mantığıyla kodlamaya ne kadar hakim olduğunuzdur.

Amacım benim yararlandığım kendimi geliştirmeye yönelik bulduğum edindiğim soruları paylaşmak. Zaten forumda da hep bunun için uğraşmıyor muyum :)

Neyse lafı çok uzatmayayım sorunuz pdf şekilde ve lintedir.

Soru pdf linki : Escape_Mines.pdf dosyasını indir - download

Arkadaşlar bana bu nasıl yada bu böylemi diye sormayın herşey gayet açık ve net soruda. Ve başkasına çözdürmeyin lütfen çünkü burda asıl amaç kendinizi test etmektir.

Başarılar dilerim :)

Son düzenleme:

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
O kadar egitimsizim ki ingilizce gorunce sayfayi kapadim. Tek sevdigim ders geometriydi anlamaya anlasmaya gerek yoktu askim geometri gerisi yalan

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
O kadar egitimsizim ki ingilizce gorunce sayfayi kapadim. Tek sevdigim ders geometriydi anlamaya anlasmaya gerek yoktu askim geometri gerisi yalan
Bence kendine bir şans verip şimdiden başla ☺️ En azından denemekten birşey kaybetmezsin