Bir tıkla istediğine ulaş

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve baranbey tarafından 28 Ocak 2008 başlatılmıştır.


 1. baranbey

  baranbey Asistan

  Katılım:
  10 Ocak 2007
  Mesajlar:
  165
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  - Bir tıkla istediğine ulaş

  Bir çok bilgiye ve eğlenceye erişim çok kolay. Digitakvim sayesinde.
  Digitakvim, internette kişiye özel bir yayın sağlıyor. Eğlenceden, habere, spordan, müziğe kadar her şeye tek tıklamayla ulaşılıyor… İster cep telefonunda ister kişisel bilgisayarda, sürekli gereksinim duyulan her bilgi anında el altında. Digitakvim aynı zamanda, mevsimsel besinlerin yararları, günlük fal ve haftasonu gidilecek orjinal yerler gibi bilgiler de içeriyor.

  İnternet dev bir bilgi yığını ve son yıllarda inanılmaz bir büyüme içinde. Web siteleri çok işimize yarıyor, ama bilgiye erişimimizi kolaylaştırmak için yeterli değil. Infinity Teknoloji, bu karmaşaya bir çözüm buldu. Milyonlarca bilginin gezindiği internet ortamından ”bilgi çöplüğü” diye şikayet edenler için çok özel bir uygulama. "Yalnızca tek bir tıklamayla sürekli gereksinim duyduğumuz bilgiye nasıl erişeceğiz?" sorusuna masa üstüne indirdiğimiz bir program sayesinde anında yanıt bulmak mümkün. “DigiTakvim” adı verilen uygulama “Eğitim ve iletişim platformu” olarak lanse ediliyor. Ayrıca kurumsal olarak da kullanılabiliyor ve şirketler için verimli bir bilgi ve iletişim çözümü sunuyor. Çalışanların hem iş hem de özel yaşamını organize ediyor!

  Yabancı dil desteği
  Güçlü İngilizce-Türkçe kelime çeviri hizmetlerinin yanı sıra, her an gereksinim duyulan bilgileri internet üzerinde farklı kaynaklardan toplayan Digitakvim, masaüstüne bu kaynakları getiriyor. Bu takvimde her şey çok pratik. Örneğin internette gezerken karşınıza anlamadığınız İngilizce bir kelime çıktığında kelimeyi seçiyorsunuz ve klavyedeki F8 tuşuna basıyorsunuz, aradığınız kelimenin anlamı anında karşınıza geliyor! Dilerseniz İngilizce kelimeler için okunuşunu da dinlemeniz mümkün. 100 bine yakın kelime haznesiyle bu sözlük sürekli elinizin altında.

  Eğlence de var
  İş yaşamı arada molalar gerektirir. Digitakvim'deki "Eğlence rehberi" bu molaları güzel geçirme olanağı tanıyor. Her gün yeni çıkan albümleri dinlemek, vizyona giren film fragmanlarını izlemek, filmlerle ilgili daha ayrıntılı bilgilere erişmek bu programdan mümkün. Aynı zamanda "Sinema rehberi" sayesinde, kaçırılan filmin hangi sinema ve salonda oynadığı konusunda bilgilendiriyor bu harika program. Etkinlik rehberi sayesinde konser, gösteri, sergi ve atölye gibi etkinliklerden haberdar ediyor. Yola çıkmadan önce gideceğiniz bölgedeki yol durumu hakkında anında bilgi veriyor.

  Klasik maarif takvimi özellikleri de mevcut Digitakvim'de. Önemli bir sözü okuma, sevilen bir resmi indirme, besinleri ve yararlarını öğrenme gibi birçok bilgi elinizin altında. Ayrıca yeni doğanlar için isim önerileri var! Günün menüsünü ve tutulan takımın o haftaki maçını da bu süper takvimden öğrenmek olası.

  İşyerinde verimliği artırıyor
  Digitakvim’in yaratıcısı İnfinity Teknoloji. Firmanın Genel Müdürü İlkay Öztürk bu uygulama hakkında şunları söylüyor: “DigiTakvim sürekli gelişen bir platform, Web 2.0 çerçevesinde kullanıcıları ve içerik sağlayıcıları bir araya getiriyor, her geçen gün yeni içerikler platforma dahil ediliyor. Bilgisayarı ve İnterneti daha pratik kullanabilecek özellikler ekliyor. Bilgiye kısa ve pratik erişim için sürekli yeni yöntemler ekleniyor. Bütün bunlar kullanıcıların talepleriyle oluşturuluyor.”

  DigiTakvim içerisinde sunulan eğitimler verimliliği artırıyor. Binlerce konu başlığında derlenmiş görsel eğitimlere anında erişim var. Akla takılan konuyu arama, hemen izleyerek ve dinleyerek öğrenme şansı veriyor. Güncel konularla ilgili her hafta en az 2-3 yeni eğitim bu bölüme ekleniyor.

  DigiTakvimin cep telefonu sürümü de bulunuyor; Takvim Mobile olarak isimlendirdiğimiz ürünümüz Cepten webe erişimi ekonomik hale getiriyor. Şimdilik Sony Ericsson’un bazı modelleri için çalışan uygulama diğer modellere de geliştiriliyor.

  DigiTakvim Bilgi ve İletişim Platformu şirketler için özel olarak özelleştiriliyor. Çalışanların bilgisayarlarında işe yarar pek çok bilgiyi onlara sağlayan masa üstü uygulamasının bulunması sayesinde şirketin var olan portalına çalışanları motive ederek kolayca iletişim trafiği oluşturuluyor. DigiTakvim'e bir kez üye olunduğunda sürekli eklenen bilgilerle güncelleniyor.
  KAYNAK:http://www.nethabercilik.com/haber/bir_tikla_istedigine_ulas.htm
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş