Bir telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2500 TL'ye yakın bir bütçem var.Şu anda iphone almak istiyorum.İphone 6 yı çok istiyorum.Ama bükülüyor diyorlar.O biraz kafamı düşündürdü.Bütçemi biraz daha zorlasam 6s de alabilirim.Sizlerce hangi telefonu almalıyım?Şu anda s4 mini kullanıyorum daha donmalarından bıktım.Sizce?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Hocam bence onun yerine Mi5 S alabilirsin. Şuan sd821 ile performans manyagı bir telefon üstelik 1499 liraya. Para kolay kazanılmıyor. İstersen bu dediğimi düşün. Çünkü yılbaşından sonra dolar kuru sayesinde iphone fiyatları uçtu. Bideo artık android s4 deki gibi değil kardeşim. Mi5s ile dediğin model arasında 1250 lira fark var.

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
16 gb'lık olmasın ona dikkat et. Ayrıca İphone 6 yerine 6s veya SE'yi öneririm. İlla İOS olması şart değilse Sony XZ - HTC 10 - Samsung S7'lere bir bak derim.

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim haklısın para kolay kaxanılmıyor dediğin telefonda çok hızlıdır belki ama benim baktığım şey tasarım ve pil bu ikisi önemli birde 6 alsam nerde bulabilirim hâla satıştamı?

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
S7 de şekil ama apple a taktım bir kere.Bütçemi zorlamam lazım ancak iphone 6s için iphone 6 bükülüyormu dedikleri gibi acaba?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
16 gb'lık olmasın ona dikkat et. Ayrıca İphone 6 yerine 6s veya SE'yi öneririm. İlla İOS olması şart değilse Sony XZ - HTC 10 - Samsung S7'lere bir bak derim.
İp 6s 16 gb 2700 2800 küsür kardeşim bide :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
O kadar bütçen varsa biraz daha bekle Exynox 9 chipsetli bir cihaz al. Şuan piyasadaki telefonlar eskidi bile. Biraz daha dişini sıkıp 10 nm chipsetli telefonlara bak. Ayrıca LPDDR4 bellekli UFS 2.0 ve üstü donanımlara sahip akıllı telefon tercih et. Aksi taktirde üzülürsün.

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O kadar bütçen varsa biraz daha bekle Exynox 9 chipsetli bir cihaz al. Şuan piyasadaki telefonlar eskidi bile. Biraz daha dişini sıkıp 10 nm chipsetli telefonlara bak. Ayrıca LPDDR4 bellekli UFS 2.0 ve üstü donanımlara sahip akıllı telefon tercih et. Aksi taktirde üzülürsün.
İphone a bir kere takıldım çok havalı be

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Iphone'nin telefon olmadığını androide geçince anlamıştım. Hala Apple işletim sistemini kullananlara anlam veremiyorum. Çöp bir cihaza fazla fazla para vermek ve cihazın iyi olduğunu zannetmek gerçekten enteresan bir olumlama.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
İphone taktiğine ulaşmış kardeşim. Şimdiden hayırlı olsun ama alıcaksan 32 gb al barida sıkıntı çekmeni istemem hiç. Ben asla şunun bunun fanboyu değilim ama akılkarı iş değil yanı söyleyimde. İnşallah kardeşim hiç pişman olmazsın güle güle kullanırsın telefonu kardeşim benim

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Iphone'nin telefon olmadığını androide geçince anlamıştım. Hala Apple işletim sistemini kullananlara anlam veremiyorum. Çöp bir cihaza fazla fazla para vermek ve cihazın iyi olduğunu zannetmek gerçekten enteresan bir olumlama.
Eksileri artısından fazla apple ın sadece o logo o kadar para.Evdeki herkes apple kullanıyor bense ezik s4 mini

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Eksileri artısından fazla apple ın sadece o logo o kadar para.Evdeki herkes apple kullanıyor bense ezik s4 mini
Arkadaşın söylediği gibi Apple amacına ulaşmış. Apple alanlar kendini lord sanıyor ego kasıyor tüm muhabbet bu. Bunu Apple'den çıkardığımız zaman Apple'ın satışlarını tahmin edemiyorum. Eminim çoğu kişinin gözleri kanardı.

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İphone taktiğine ulaşmış kardeşim. Şimdiden hayırlı olsun ama alıcaksan 32 gb al barida sıkıntı çekmeni istemem hiç. Ben asla şunun bunun fanboyu değilim ama akılkarı iş değil yanı söyleyimde. İnşallah kardeşim hiç pişman olmazsın güle güle kullanırsın telefonu kardeşim benim
Çok teşekkür ederim ama daha karar vermedim samsung alsamda böyle çıkar diye korkuyorum birde s7 edge alsam 3500 tl ye dışardan 3500 tl lik telefon olduğunu belli etmiyor ve değer düşüyor

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Mi5 s fiyat performans bakımından şuan en iyis cihaz diyebilirim. Evdekilerin telefonundan da performans bakımından İp7+ olsa dahi neredeyse denk diyebilirim rahatça. Kamera noktasında geri bırakında olsun 1499 liraya Sd 821 ..
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşın söylediği gibi Apple amacına ulaşmış. Apple alanlar kendini lord sanıyor ego kasıyor tüm muhabbet bu. Bunu Apple'den çıkardığımız zaman Apple'ın satışlarını tahmin edemiyorum. Eminim çoğu kişinin gözleri kanardı.
Hocam bide biliyorsundur belki İp7+ ta işlemciden gelen tıs tıs tıs sesler var. Buna normal diyorlar olur öyle diyorlar. Bunun gibi bir sorun samsung veya baska bir android cihazda olsa yerden yere vururlar. Ama o kadar çok para veriyor ki adamlar hatalarını görmek istemiyorlar. Gözlere perde iniyor.

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
X
Mi5 s fiyat performans bakımından şuan en iyis cihaz diyebilirim. Evdekilerin telefonundan da performans bakımından İp7+ olsa dahi neredeyse denk diyebilirim rahatça. Kamera noktasında geri bırakında olsun 1499 liraya Sd 821 ..
Xiaomi markasını ilk defa senden duyuyorum

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
X

Kardeşim eğer bügüne kadar Xioami markasını duymadıysan sanırım büyük sevap işlemek üzereyim sana Xiaomi markasını öğreterek :)
Gerçekten Türkiyedi en iyi Fiyat performans cihazları Xiaomi markasındadır.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
X

Mi5s'i bende tavsiye ederim. Fiyat performans olarak en iyi 3 telefondan birisi. Gerçekten kaliteli malzemeye ve bileşenlere sahip. Ayrıca herhangi bir kronik problemi yok. Yazılım desteği de iyi. Tasarım olarak fevkalade. Şuan telefonumu değiştirecek olsam ya C7 yada Mi5s alırım. mi5s'de lithium polymer pil var bu gerçekten kaliteyi gösteriyor.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Mi5s'i bende tavsiye ederim. Fiyat performans olarak en iyi 3 telefondan birisi. Gerçekten kaliteli malzemeye ve bileşenlere sahip. Ayrıca herhangi bir kronik problemi yok. Yazılım desteği de iyi. Tasarım olarak fevkalade. Şuan telefonumu değiştirecek olsam ya C7 yada Mi5s alırım. mi5s'de lithium polymer pil var bu gerçekten kaliteyi gösteriyor.
Bende Lg g5 almasaydım. Büyük ihtimal Gm5 plus yada Mi5s alırdım. Güncelleme konusunda gerçekten Gm5p androidde zirve şuan Mi5s ise gerçekten fena değil bu konuda :)

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim eğer bügüne kadar Xioami markasını duymadıysan sanırım büyük sevap işlemek üzereyim sana Xiaomi markasını öğreterek :)
Gerçekten Türkiyedi en iyi Fiyat performans cihazları Xiaomi markasındadır.
Peki sadece iphone seçme şansınız olsa
Bende Lg g5 almasaydım. Büyük ihtimal Gm5 plus yada Mi5s alırdım. Güncelleme konusunda gerçekten Gm5p androidde zirve şuan Mi5s ise gerçekten fena değil bu konuda :)
Gm 5 en nefret ettiğim hiç bahsetme

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
S7 edge ile ip 6s tasarımını karşılaştıranlar var, ne güldüm. masaya koyunca hangisi daha şık duruyor, logoyu kapat da bak. Tasarım özürlü bir telefonu bu kadar abartmanıza gerek yok. Kullanan adama sorsan içindeki işlemciyi bile bilmez.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Peki sadece iphone seçme şansınız olsa

Gm 5 en nefret ettiğim hiç bahsetme
İphone seçme şansım olsam hiç birini seçmezdim. Ülkedeki asgari ücret parasının 3 4 katına 1 telefon almak ne derece mantıklı olabilir ? O telefonla en fazla napıcaksın ki ? Sosyal medya, Oyun, Foto video eee daha fazla ne yapıcaksın ? Herifler bir telefone 4 bin tl diyor İp7 plusa. Oda 32 gb. 5 bin tlye kadarda var bu yani :)

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Hepsiburadadan almanı tavsiye ederim. Mağazalar 3500 fiyat çekmiş. Ben olsam MI5 S alır kalan parayıda yerdim. Seçim sizin tabi. Ama ip6 alınası bir cihaz değil. İphone konusunda ısrarcıysanız 6s öneririm

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Kararım s7 edge gibi ama
Kardeşim bak burdaki çoğu insan paranı çar çur etme diye sana akıl vermeye çalışıyor. Kimsenin art niyeti yok.
7 edge ve Samsung s7 şuan androidin zirveye oynayan 2 cihazı. Her manada 10 numara. Parasınıda hak ediyor. Öyle her sene aynı model gibi telefon çıkartıp adamlar telefon yapmıyor.

Tekno Cecelist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim bak burdaki çoğu insan paranı çar çur etme diye sana akıl vermeye çalışıyor. Kimsenin art niyeti yok.
7 edge ve Samsung s7 şuan androidin zirveye oynayan 2 cihazı. Her manada 10 numara. Parasınıda hak ediyor. Öyle her sene aynı model gibi telefon çıkartıp adamlar telefon yapmıyor.
Doğru söylüyorsun

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
iphone 6 ya o kadar verilmez.Bence başka alternatiflere yönel...

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İlla apple istiyorsan; 6s al ki değsin.6 çok eskidi

Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar Asus Zenfone 3 Almayı Düşünüyorum. Herşeyiyle Çok Hoş Ve Performanslı Bir Telefon.Hele Hele Kamerası Çok Güzel.
Sizce Asus Zenfone 3 Alnır mı? Almalımıyım Alabilirmiyim?
Hepsibuarda Fiayti : Asus Zenfone 3 32gb 3gb ram 1450tl.
Vatan Bilgisayar Fiyati: Asus Zenfone 3 32gb 3 gb ram 1350tl Yani Kisacasi Ortalama Fiyati: 1500 tl daha iyi yok gibi duruyor. Ben Bide Yurt disindan getirtemiyorum malsef turkiyedr olmak zorunda.

Son mesajlar