Bir siteye girdim ve güvenli olup olmadığı hakkında fikrim yok

Bu konuyu okuyanlar

Charriend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Geçen bir siteye girdim site de güvenlik yoktu hani sağ üstte kilit işaretinin olmadığını fark ettim.Sitede herhangi bir yere basmadım fakat siteyi araştırınca iyi bir site olmadığını fark ettim.Virüs gibi sorunlar yaşarmıyım ?

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Herhangi bir indirme yapmadıysanız ve bir resme tıklamadıysanız bir sorun olmaz.
Ve O yeşil simge web sitesinin SSL sertifikasına sahip olduğunu gösterir, sertifika karşı tarafa gönderilecek verilerin şifreli bir biçimde gittiğini belirtir.Ve bu sertifikanın olmadığı yerlerden alışveriş yapmak güvenli değildir.

Charriend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Herhangi bir indirme yapmadıysanız ve bir resme tıklamadıysanız bir sorun olmaz.
Ve O yeşil simge web sitesinin SSL sertifikasına sahip olduğunu gösterir.Bu sertifika karşı tarafa gönderilecek verilerin şifreli bir biçimde gittiğini belirtir.Ve bu sertifikanın olmadığı yerlerden alışveriş yapmak güvenli değildir.
Çok teşekkürler.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
SSL bağlantısı sadece şifreleme işi gördüğü için çok fazla önemi olduğunu söyleyemem, e-ticaret dışında. Onun dışında gireceğiniz bir çok web sitesine SSL ile şifrelenmemiş olmasına rağmen güvenli değil diyemeyiz. Örnek olarak karşıma çıkan ilk web sitesi Ana Sayfa http bağlantısı ve SSL sertifikası aktif edilmemiş. Yine de güvenli olarak bir sitedir, bilgileri siteye girmeyle çalmaya çalışmaz.