Bir Okul Düşünün

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir okul düşünün ilk kez adım atıyorsun. Daha birinci sınıfsın. Ve ilk günde sana gösterilen şey İlköğretim haftası kutlaması ve 15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma programı. Daha ilk haftadan çizmek istediğin hayat şeklini empoze ediyorsun çocuk beyinlere. 19 Mayıs, 23 Nisan, hatta yakında gelecek olan 29 Ekim en önemlisi 10 Kasım varken Eylül ayının ortasında müfredat neden 15 Temmuz demokrasi programı yapar ilkokul birinci sınıf öğrencisine?

Benimde bir çocuğum var elbet 3-5 yıl içinde okula başlayacak. Korkuyorum ki benim çocuğuma bile istedikleri yalan, yanlış bilgiyi empoze ederek taze beyinleri istedikleri gibi yıkayacaklar.

Bu arada bu anlattığımı yapan devlet okulu değil bir özel okul. Özeli böyle ise devlet yine sizin olsun.

19 eylül gaziler günü - Google'da Ara
..::T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI::..

Ve aşağıda yer alan MEB yazısına dikkat kesilelim.
Yıl boyunca yapılacak etkinlikler ise "100 temel eser içerisinden öğrenci seviyelerine göre belirlenen, vatan, millî birlik ve dayanışmayı konu alan kitapların okutulmasına öncelik verilmesi", "İl ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince (Öğrenci gözüyle 15 Temmuz´ konulu çeşitli dallarda yarışmalarının düzenlenmesi)", "15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen menfur kalkışma hareketinin izlerini taşıyan olay mahallerinin öğrenci ve öğretmenler tarafından ziyaret edilmesi", "15 Temmuz şehitleri anısına ´Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı´ oluşturulması", "Yapılan etkinliklerin okulların web sayfalarının haber bölümlerinde yayımlanması" olarak belirlendi.

Son düzenleme:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Çizmek istediğin hayat şekli derken? Vatan sevgisi onu korumanın gerekliliği şehitlik gibi kavramlar sizin için öğretilmemesi gerekn şeyler mi? Bir fikir vs göremiyorum evet haftası değil ama tarih olarak geçmiş olduğu için sanrım onunla başlanıyor ayrıca sadece o değil ilköğretim haftası içinde kutlanıyor.Milli düşüncelerin çocuklara bir zararı olacağını düşünmüyorum o geceyi yaşayan çocuklar belki ailesinden insanları kaybedenlerde var aralarında bir şekilde detaya girmeden birlik olmamız gerektiği anlatılmalı yoksa yaşananlar hayal ürünü gibi gelebilir onlara oysa biz bu özelliklerimizi kaybetmemeliyiz ki birileri içimize sızamasın.Bilmem gördünüz mü ancak İsrail de bir okulda çocuklara filistinliler araplar hakkında sorular sorulup onları düşman gösteren düşünceleri aşılıyorlar böyle büyüyen çocuklar o düşünceyle neler yapar bir düşünün bunun yapılmasını savunmuyorum tabiyki ama onların yanında bizim vatan millet sevgisi aşılamamız bence bir görüş gibi gelmiyor ayrıca japonlarda okula başlayan çocuklara hiroşimayı anlatıyolarmış bir şeylerden ders alınması gerekiyor ve küçük yaşta bunu anlatmazsanız sonra sıkıntı yaşarsınız. Sakıncalı şeyler olduğunu düşünmüyorum

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Keşke diyorum gerçek milli bayramlarımızı anlatsa! İşine geldiğini kutlar kalanına kafir bayramı de! Yok öyle bir dünya yok!

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Egitim kurumlari tamamiyle yozlasma yolunda ilerliyor. Ataturk ilke ve inkilaplari vazgecilmezimdir.