[ÇÖZÜLDÜ] Bir Laptop'un Bip Sesi Çıkarabileceği Nasıl Anlaşılır?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
iki hoparlörden verince içinden gibi gelir olması gereken bu.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
iki hoparlörden verince içinden gibi gelir olması gereken bu.
Aygıt yöneticisinde konum bölümünde bu aygıtın hoparlörlerden ayrı bir yerde bulunduğu yazıyor. "Sistem Hoparlörü" olarak etiketlenmiş aygıt bulunmayan Laptop'tan kesinlikle bip sesi gelmiyor. Kaç tuşa basarsam basayım o aygıttan bulunmayan Laptop'tan bir bip sesi bile çıkmadı. O etiketli aygıt bulunmayan Laptop'a açılırken ve BIOS menüsünde de tuşa bassam da hafif bir donma dışında bir tepki bile yok ama "Sistem hoparlörü" olarak etiketlenmiş bir aygıt bulunan Laptop'tan bip sesi geldi (içinden ve ses kaydını aldığım laptop'tan geldi). İçinden derken anakartından dedim.

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Benim eski laptop'ta bip sesi gelmiyordu. Linux kurulu cihazda bunun nedenini araştırdım ve farklı bir ses sürücüsü kurulunca gelmeye başladı. Şimdikinde denemedim, araştırmadım.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Benim eski laptop'ta bip sesi gelmiyordu. Linux kurulu cihazda bunun nedenini araştırdım ve farklı bir ses sürücüsü kurulunca gelmeye başladı. Şimdikinde denemedim, araştırmadım.
Sadece benimkinden (sesini kaydettiğim laptop) bip sesi geldiğini söyledim. Laf kalabalığı olmasın. O aygıtın bir buzzer olduğunu söylediğiniz için teşekkür ederim ConfickerBelasi.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Senin dediğinle hiçbir alakam yok.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
O aygıtı bulduğum laptop'tan bip sesi duydum. :rolleyes: (tamamen gerçek). O aygıt gerçekten bir buzzer. Fark etmeseydim başım büyük bir belaya girecekti.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bende denek yok bit pazarını kapattılar kaynak yok burda arızalılar çok malı kıymetli...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
O laptop bip sesi çıkardı dedim, bir tınlama yok. O aygıt gerçekten bir buzzer.
HTB19.w8FFXXXXXIXXXXq6xXFXXX8.jpg

c57760f6-4b16-6a34-cc43-0340d652ac5b.jpg

belki smd tipte ...
SMD_Buzzer.jpg
china-11mm-9mm-5v-smd-piezo-buzzer.jpg_220x220.jpg

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Masaüstü pc'de yapıyordu Küfür ediyor da RTÜK engelliyor sanıyordum :D :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çok yakında denek notebook elime geçicek katkılarından dolayı @Hakkı Alkan 'a çok teşekkür ederim...

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Bu sorundan bende de var. İşin en garibi Windows 10'a BeepXP64 denen bir yazılımı (bu aygıttan bip sesi çıkartan bir yazılım) kursam bile bu aygıttan bip sesi gelmiyor. Linux'ta ses sürücüsü olarak bildiğim kadarıyla sadece PulseAudio var.????

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...