Bir Laptop'un Bip Sesi Çıkarabileceği Nasıl Anlaşılır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

KindElephant480

Asistan
1 yıl önce Laptop'tan yok bip sesi geliyormuş, bilmem ne gibi bazı iddialar duydum. Laptop'lar açılışta genellikle bip sesi çıkarmıyorlar. Bir Laptop bip sesi çıkarabilecekse belirtileri nedir? Ben aygıt yöneticisinde bip sesi çıkardıklarını iddia ettikleri bir donanım buldum ama ne kadar doğrudur onu bilemedim.

Sx105rRomules

Profesör
benım masast pcm çıkarıyor da laptop var şu an kucagımda yeni açtım laptobu ses yok bıp diye :D

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Merhaba. Merakımdan size sormak istediğim bir şey var. :)
Bilgisayarın bip sesi çıkarıp çıkarmaması sizin için bu kadar önemli mi?
Çıkarsa da kötü bir şey olmaz ki.

KindElephant480

Asistan
Ne psikolojisi? Onu sormadım ki.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hangi parçanın bozuk, hangisinin sağlam olduğunu anlamam için. Başka bir şey için değil.
benım masast pcm çıkarıyor da laptop var şu an kucagımda yeni açtım laptobu ses yok bıp diye :D
Tamam ama Laptop'ların bip sesi çıkarmadığına aldanma. Bip sesi çıkarıyor olabilirler. Ondan dolayı sordum.

sene 2008 sonu aralık ayında teknosa'dan msi vr601 aldık o boot öncesi test kısmında bipliyor grundig gnb 1562 a1i3 biplemiyor sahibi de iplemiyor zaten...

KindElephant480

Asistan
Daha önceden de aynı konuyu açmıştınız.
https://forum.shiftdelete.net/threads/bilgisayarlarin-bip-sesi-cikarmasi-sehir-efsanesi-mi-gercek-mi.522870/

Aynı içerikli konudan birden fazla açtığınız için konuyu raporladım.
O konu daha başka.
Daha önceden de aynı konuyu açmıştınız.
https://forum.shiftdelete.net/threads/bilgisayarlarin-bip-sesi-cikarmasi-sehir-efsanesi-mi-gercek-mi.522870/

Aynı içerikli konudan birden fazla açtığınız için konuyu raporladım.
Bir kere bu aynı konudan değil. O olayın gerçekliği ile ilgili değil, o olayın yaşanabileceğini nasıl anlarım onu söyledim.

bios'ta bip sesini açıp kapatma olabilir hata sesleri önemli tek bip herşey yolunda açılışta sorun yok açılıyorum gibi.

KindElephant480

Asistan

Fragger

Dekan
Duymasam bile nasıl anlayabilirim onu sordum.

Bip sesi çıkardığı iddia edilen bir şey var ama ne kadar doğru onu bilemedim.
Bazı anakartlarda led panel vardır, beep durumunda ses gelmediğinde led paneldeki led ışığının yanıp sönme durumuna göre anlaşılabilir fakat anakartta led panel yoksa eğer beep hatasını verdiğine dair başka hiç bir yerden göremezsin.

Fragger

Dekan
Masaüstü PC demedim, Laptop'ta nasıl anlayabilirim dedim. Aygıt yöneticisinde buzzer benzeri birkaç şey var ama ne kadar doğru onu bilemiyorum. O aygıt "Sistem hoparlörü" olarak etiketlenmiş.
Zaten bende masaüstü demedim, laptopta anakart yok mu ? :) Conficker anakart resimini gönderdiği için ona cevap verdim. Ses gelmediği sürece anlayamazsın.

stat counter