Bir insanın kalbinde kaç kişi olur?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
617
Bi insan aynı anda iki kişiyi sevebilirmi? Kalbinizde unutamadığınız aynı zamandada sevdiğiniz biri var mı?
Hiç dolduramadığım bi boşluk var kalbimde. Ne yapmak istediğimi bile bilemiyorum. Yeni bi ilişkimi? Yoksa unutamadığım mı

Altan Ertürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Aklında başka bir kişi varsa ve unutamıyorsan yeni bir ilişkiye başladığında insanda anlamsız bir sıkıntı oluyor (şahsen bende böyle).
En iyisi; ya tamamen unutamadığına yönelmek veya aklındakini tamamen unutup yenisine yönelmek.

Altan Ertürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
o zaman olmayan bir hayale kaptırmak gibi birşey seninki. bu sana daha fazla zarar verir... bulunduğu ortama en hızlı uyum sağlayan varlık insandır. unutmaya bak hocam.

Altan Ertürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
olmuyor diye birşey yok :) sen unutmak istemediğinden dolayı olmaz.
bir önceki postta belirttiğim gibi ya tamamen unutamadığına yönel (bununda olmacağını kendin belirttin), ya da tamamen unutmaya bak. Allah yardımcın olsun..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
1 kişi olur ondan sonrası karaktersizliğe kaçar
--- Gönderi Güncellendi ---
Unutmakta zorlandığın birini tamamen unutmak için başka birinle hayat yaşamalısın ama aynı anda 2 kişiyle falan ilişki yürütmek hiç iyi bir şey değildir bunu unutmayın

Reaksiyon puanı
617
Zaten bahsettiğim iki kişiyle ilişki değil. Bir kişiyle bile ilişki kuramamak

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Zaten bahsettiğim iki kişiyle ilişki değil. Bir kişiyle bile ilişki kuramamak

Aklından silmen gerekiyor o kişiyle olan bütün anılarını yok et sosyal medya gibi yerlerden ne yapıyor diye sakın bakma başka birini severkende bu özlemini belli etme mutlu et o da seni etsin zamanla unutacaksın zaten

Reaksiyon puanı
617
Eskiden çok bakıyordum ama artık bıraktım. Kötü alışkanlık gibi. Yavş yavaş bırakacam

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bakarsan unutamazsın acı çekersin kendi kendini kahredersin kendini hayattan soğutursun sanki Dünyada tek o varmış gibi davranma alışkanlığını bırak şu depresyondan falan çık

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Önemli Değil Dediğim gibi bu tür durumlarda sevdiğin birini ilk zamanlarda zordur anlarım ama yaklaşık ayrılıktan 1 hafta sonra veya fazla zaman geçmeden tüm iletişim bağını kopar eğer ayrılan sensen boşuna şans vermene gerek yok seni ayrılmaya zorlayacak bir durum yaşadığına göre boşuna geri dönme gibi saçmalıklar yapma eğer o senden ayrıldıysa hata sendeyse durumdan duruma göre değişir düzeltilebilecek bir mevzu varsa özrünü dile yoksa da başka birini bul sen bir genç kızsın kendini üzerek falan içine kapanma sakın

Reaksiyon puanı
617
Ne ben ayrıldım ne o nede bi hata var ortada ayırdılar diyelim. Ve bi daha dönüş yok

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ailevi bir neden galiba geçmiş olsun

Reaksiyon puanı
617
Evet öyle işte bu yüzden unutmak zor oluyo . Bi hata yapmış olsa çekerim çizgiyi.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Unutamadığınız kişi ile bir araya gelmek mümkün değilse kalbinize gömüp içinize atıp yeni bir ilişki daha iyi olacaktır. Ben kalbime gömdüm ama içim acısa da yapacak bir şey yok zamanla alışıyor insan herşeye.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Bi insan aynı anda iki kişiyi sevebilirmi? Kalbinizde unutamadığınız aynı zamandada sevdiğiniz biri var mı?
Hiç dolduramadığım bi boşluk var kalbimde. Ne yapmak istediğimi bile bilemiyorum. Yeni bi ilişkimi? Yoksa unutamadığım mı
Bilimsel hesaplamalara göre bir insan aynı anda en fazla 36 kişiyi sevebilirmiş.
İnsanlar ilk aşklarını hiç bir zaman unutmazlar. Unutuyorlarsa, iş bir çıkar ilşkisiymiş.
Bazı durumları kabullenebilmek 5-10 sene veya hiç bir zaman içinde olur. Orası senin iradene bağlı.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Senin zannediyorum ki tek eksiğin temiz bir dayak.
İnsan ömründe bir kez mutlaka şöyle tertemiz, güzelinden yarım saat dayak yemeli yoksa böyle sonuçlar kaçınılmaz oluyor.

Reaksiyon puanı
617
Unutamadığınız kişi ile bir araya gelmek mümkün değilse kalbinize gömüp içinize atıp yeni bir ilişki daha iyi olacaktır. Ben kalbime gömdüm ama içim acısa da yapacak bir şey yok zamanla alışıyor insan herşeye.

Evet galiba benimde öyle yapmam lazım. Başka yolu yok
Bilimsel hesaplamalara göre bir insan aynı anda en fazla 36 kişiyi sevebilirmiş.
İnsanlar ilk aşklarını hiç bir zaman unutmazlar. Unutuyorlarsa, iş bir çıkar ilşkisiymiş.
Bazı durumları kabullenebilmek 5-10 sene veya hiç bir zaman içinde olur. Orası senin iradene bağlı.
İnsanlar aynı anda bi çok kişiyi sever ama aşk anlamında değil
Senin zannediyorum ki tek eksiğin temiz bir dayak.
İnsan ömründe bir kez mutlaka şöyle tertemiz, güzelinden yarım saat dayak yemeli yoksa böyle sonuçlar kaçınılmaz oluyor.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
İnsan herşeyi unutur unutamasada alışır kendi kendimizi yoruyoruz başka bişey değil 5 sene unutamıyorum dediğim insanı şuan hatırlamıyorum bile hayat insana herşeyi öğretiyor zamanla

Reaksiyon puanı
617
İnsan herşeyi unutur unutamasada alışır kendi kendimizi yoruyoruz başka bişey değil 5 sene unutamıyorum dediğim insanı şuan hatırlamıyorum bile hayat insana herşeyi öğretiyor zamanla
Çok doğru.
Mutlu olunca insan daha çabuk unuturmuş. Ama ben hiç mutlu olmadım ki. Mutsuz olduğum anlarda en çok aklıma geliyor.

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
3 yıl önce bir ilişkim vardı aldatıldım ve bitti. Unutamam diyordum ama belli bir süre sonra unuttum. Bazen aklıma düşssede hiçbirşey hissetmiyorum. 3 yılın sonunda yeni bir ilişkiye başladım ve yine aldatıldım. Bu sefer nasıl olsa unuturum diyorum, zaman herşeyin ilacı. Bu arada geçmiş bir ilişki adı üstünde geçmiştir. Artık eskisi gibi olmaz bana göre. İlk heyecanlar olmadan bir ilişki yürümez. Araya soğukluk ve iletişimsizlik girerse dönüşü zarar olur. Kendinizi daha çok uzersiniz.

Ve sizi mutsuz eden biri ile beraber olmayın kesinlikle. Birşeyler yarım kalmış olabilir ve sırf bu yüzden o ilişkiyi devam ettirme ya da o ilişkiye tekrar başlamak istiyor olabilirsiniz. Bunun psikolojide açıklaması var. Bulursam ek olarak ileteceğim.
Yarım kalmış ilişkilere tekrar başlamak , ilişkinin uzun süre ilerlemesini engeller. Kendinizi değişikliklere adapte etmeye bakın. Hayat devam ediyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Sagopanın da dediği gibi:"Düşünmek için vaktin var unutma, unutmadan olmuyor.Aklara varmak için karalardan cay, unutma unutamadan olmuyor.Demesi kolay diyene tabi bunu iyi bilirim, her şey unutulmuyor."

Reaksiyon puanı
617
3 yıl önce bir ilişkim vardı aldatıldım ve bitti. Unutamam diyordum ama belli bir süre sonra unuttum. Bazen aklıma düşssede hiçbirşey hissetmiyorum. 3 yılın sonunda yeni bir ilişkiye başladım ve yine aldatıldım. Bu sefer nasıl olsa unuturum diyorum, zaman herşeyin ilacı. Bu arada geçmiş bir ilişki adı üstünde geçmiştir. Artık eskisi gibi olmaz bana göre. İlk heyecanlar olmadan bir ilişki yürümez. Araya soğukluk ve iletişimsizlik girerse dönüşü zarar olur. Kendinizi daha çok uzersiniz.

Ve sizi mutsuz eden biri ile beraber olmayın kesinlikle. Birşeyler yarım kalmış olabilir ve sırf bu yüzden o ilişkiyi devam ettirme ya da o ilişkiye tekrar başlamak istiyor olabilirsiniz. Bunun psikolojide açıklaması var. Bulursam ek olarak ileteceğim.
Yarım kalmış ilişkilere tekrar başlamak , ilişkinin uzun süre ilerlemesini engeller. Kendinizi değişikliklere adapte etmeye bakın. Hayat devam ediyor
İşte sorun orda o da beni aldatmış olsa nefret eder belkide unuturum. Ama hiç bi yanlış yok ortada ayrıldıktan sonrada defalarca konuştum tek bir kötü söz kullanmadı yani bi insan hiç mi kötülük yapmaz diyorum. Ben nasıl onu kaybettim diye yanıyorum işte.

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
İşte sorun orda o da beni aldatmış olsa nefret eder belkide unuturum. Ama hiç bi yanlış yok ortada ayrıldıktan sonrada defalarca konuştum tek bir kötü söz kullanmadı yani bi insan hiç mi kötülük yapmaz diyorum. Ben nasıl onu kaybettim diye yanıyorum işte.

Yanlış anlamayın sadece yorum yapıyorum şu anda; bir birinizden emin olamamış olabilirsiniz. Karşı taraf ve aynı zamanda sizin aşırı iyi niyetiniz ilişkinizi tamamlamıyor gibi. Hem o sizle konuşup üzmek sizi istemiyor hemde siz onunla konuşup onu üzmek istemiyor olabilir siniz. Belki araya bir kıskançlık girmiş ve bu konu üzerine konuşursanız olaylar sarpa sarar ve iş tartışmaya girer gözüyle bakıyor olabilir iki taraftan biri. Sevmek ve anlaşmak tamamen ayrı şeyler. Körü körüne birine saplantı derecesinde takıntılı olmak psikolojik olarak sizi yıpratabilir ve sosyal yaşantınızı etkiler. Tavsiyem Karşı taraftan emin olun. Açık açık konuşun. Her ikinizde dürüstçe birbirinize hislerinizi aktarın. Devam edip etmeyeceğinize o sıra karar verin. Aksi durumda düşünüp düşünüp kendinizi yıpratmanız kaçınılmaz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
şimdi burada çözüm unutmak mı diye düşünmeye başladım...? çünkü siz seviyorsunuz ve karşı tarafın bi kötülüğü yok diyorsunuz. durum böle ise karşı tarafa bakılmalı, eğer sizi seviyorsa belli etmeli, sonuçta erkeklik cesarette baskın olmayı gerektirir ve evlilik olaylarında başrol erkekte olmalıdır, şahsi görüşüm. bence açık açık konuşun ki, o da açık açık konuşsun. belki başka bir düşündüğü vardır...? eğer başka bir düşündüğü var ise sizin onu unutmanız çok daha kolay ve kısa sürede olur. yoksa eğer başka biri bu kişi sizi daha bir ciddi düşünmek durumunda kalacaktır eğer karakteri sağlam bir kişi ise... karakteri zayıf ise bi havalara filan da girebilir (sözüm meclisten dışarı) ona göre adım atmayı düşünün.

en son şunu diyeyim, evlilikte acele etmek hayırdır her zaman için... ben böle inanırım. eğer bu kişi dini, ahlaki ve akıl bakımından iyi ve evlilik için maddi bir engel de yoksa taraflar bir an önce bu hissiyatları ile adım atmalıdırlar. hiçbir şey yapmadan zaman geçer ise ileride pişmanlık yaşamak zorunda kalınabilir. bir de aileleriniz izin vermiyor gibi bir izlenim aldım, bunu çözecek olan en başta erkek sonra sizsiniz. bi erkek sevdiğini yarı yolda sebepsiz bırakmaz, ailenizi ne yapıp edip ikna eder yani... ALLAH yar ve yardımcınız olsun.

Reaksiyon puanı
617
Yanlış anlamayın sadece yorum yapıyorum şu anda; bir birinizden emin olamamış olabilirsiniz. Karşı taraf ve aynı zamanda sizin aşırı iyi niyetiniz ilişkinizi tamamlamıyor gibi. Hem o sizle konuşup üzmek sizi istemiyor hemde siz onunla konuşup onu üzmek istemiyor olabilir siniz. Belki araya bir kıskançlık girmiş ve bu konu üzerine konuşursanız olaylar sarpa sarar ve iş tartışmaya girer gözüyle bakıyor olabilir iki taraftan biri. Sevmek ve anlaşmak tamamen ayrı şeyler. Körü körüne birine saplantı derecesinde takıntılı olmak psikolojik olarak sizi yıpratabilir ve sosyal yaşantınızı etkiler. Tavsiyem Karşı taraftan emin olun. Açık açık konuşun. Her ikinizde dürüstçe birbirinize hislerinizi aktarın. Devam edip etmeyeceğinize o sıra karar verin. Aksi durumda düşünüp düşünüp kendinizi yıpratmanız kaçınılmaz.

Konuşmayı denedim olmaz diyor yapamam diyor. Senle ilgili bi problemim yok hakkım sana helaldir diyor. Ama ailene hakkımı helal etmem diyor. Çünkü bizimkiler beni ondan ayırıp başkasıyla nışanladılar şiddetli geçimsizlik sonucu ayrıldım. Ve bi süre sonra sosyal medyadan slm diye mesaj attı sevdiğim kişi. Bende ayrıldığımı duymuşta tekrar benimle olmak istiyo sandım ama duymamış sadece nasıl olduğunu merak ettim dedi. Sonra bi süre konuştuk bi kerede görüştük her şey yolundaydı. Sonra bi gün ciddi anlamda konuştuk. Ben yapamam olmaz artık görüşmeyelim dedi. Neden deyince hazmedemem dedi. Ben seninle evlenemen dedi. Yıkıldım tabi. Peki niye konuşuyorsun benle niyetin ne dedim. Bi niyetim yok sadece özlemiştim dedi ben biraz onu üzecek şeyler söyledim kızdım ve kapattım.

Reaksiyon puanı
617
şimdi burada çözüm unutmak mı diye düşünmeye başladım...? çünkü siz seviyorsunuz ve karşı tarafın bi kötülüğü yok diyorsunuz. durum böle ise karşı tarafa bakılmalı, eğer sizi seviyorsa belli etmeli, sonuçta erkeklik cesarette baskın olmayı gerektirir ve evlilik olaylarında başrol erkekte olmalıdır, şahsi görüşüm. bence açık açık konuşun ki, o da açık açık konuşsun. belki başka bir düşündüğü vardır...? eğer başka bir düşündüğü var ise sizin onu unutmanız çok daha kolay ve kısa sürede olur. yoksa eğer başka biri bu kişi sizi daha bir ciddi düşünmek durumunda kalacaktır eğer karakteri sağlam bir kişi ise... karakteri zayıf ise bi havalara filan da girebilir (sözüm meclisten dışarı) ona göre adım atmayı düşünün.

en son şunu diyeyim, evlilikte acele etmek hayırdır her zaman için... ben böle inanırım. eğer bu kişi dini, ahlaki ve akıl bakımından iyi ve evlilik için maddi bir engel de yoksa taraflar bir an önce bu hissiyatları ile adım atmalıdırlar. hiçbir şey yapmadan zaman geçer ise ileride pişmanlık yaşamak zorunda kalınabilir. bir de aileleriniz izin vermiyor gibi bir izlenim aldım, bunu çözecek olan en başta erkek sonra sizsiniz. bi erkek sevdiğini yarı yolda sebepsiz bırakmaz, ailenizi ne yapıp edip ikna eder yani... ALLAH yar ve yardımcınız olsun.
Düßündüğü başka biri yok beni sevdiğinede adım kadar eminim.
Ha bide kendisi imam. Zaten çok seviyeli bi şekildeydi konuşmalar olsun görüşmeler olsun. Ama şimdi benimle evlenemezmiş öyle diyo bu yüzdende görüşmüyoruz ama unutmak kolay olmuyo...