Bir insan neden Windows Phone kullanır ?

Bu konuyu okuyanlar

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Samsung' u telefon diye almam WP' yi Lumia' da yaşayacaksınız.

O zamanlar nokia wp üretiyor muydu hayırlamıyorum. Ben zaten nokiacıydım. Samsungtan sonra direk e72 almıştım. Düşünün samsungun ekranı güneşte görülmüyordu.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Avrupada çok kullanan var.Nedenine gelecek olursak fiyat olarak ucuz olduğu için olabilir.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
hiç ay ışığında scorpion dizisini izledin mi? o dizideki dahiler wp li tellerle hack'in kitabını yazıyordu muhtemelen ondan birde hawaii five-0 dizisinde de wpli teller revaçta...
keşke benimde lumia 550 yada 640'ım olsa çok güzel...
Telefonculara bak eğer şans eseri gelmişse hemen kurtulmak için müthiş uygun fiyatlara satıyorlar.;)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Kullandığım için biliyorum çok güzel telefonlar Lumia' lar. Çok ta sağlam. WP' de çok iyi bir işletim sistemi ama olmadı tutturamadılar. Halen kullanıyorum İOS ile birlikte çok güzel ya. Bayılıyorum bu telefonlara ve sisteme.

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
surfacelerde exe açabilirsek şuan piyasanın lideri microsoft
--- Gönderi Güncellendi ---
surfacelerde exe açabilirsek şuan piyasanın lideri microsoft

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Windows 10 sözde bütün lumialara gelecekti ne oldu, microsoft sözünü tutmadı ve bu bir ilk değil, son da olmayacak.
wp dünyayı birkaç ay geriden takip ediyor, mağazası içler acısı halde, kullandığımdan değil ama instagram hala beta sürümünü tutuyor mağazada.
Birkaç firma dışında wp mağazasını umursayan yok, umursamamakta da haklılar çünkü microsoft kendisi bile office-skype benzeri uygulamalarının güncellemelerini öncelikle ios-androide çıkarıyor. Kendi teknolojisini umursamayan firmanın işletim sistemini başkaları neden umursasın.
Firmanın tavrından belli olduğu üzere, bugün alınan telefonlar da 2-3 sene sonra umursanmayacak, kaldı ki verdiği sözleri tutmayan bir firmanın telefonu dünyanın en iyisi olsa da alınmaz.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Windows 10 sözde bütün lumialara gelecekti ne oldu, microsoft sözünü tutmadı ve bu bir ilk değil, son da olmayacak.
wp dünyayı birkaç ay geriden takip ediyor, mağazası içler acısı halde, kullandığımdan değil ama instagram hala beta sürümünü tutuyor mağazada.
Birkaç firma dışında wp mağazasını umursayan yok, umursamamakta da haklılar çünkü microsoft kendisi bile office-skype benzeri uygulamalarının güncellemelerini öncelikle ios-androide çıkarıyor. Kendi teknolojisini umursamayan firmanın işletim sistemini başkaları neden umursasın.
Firmanın tavrından belli olduğu üzere, bugün alınan telefonlar da 2-3 sene sonra umursanmayacak, kaldı ki verdiği sözleri tutmayan bir firmanın telefonu dünyanın en iyisi olsa da alınmaz.
Koyu bir windows ' çu olmama rağmen bu yorumun altına imzamı atarım.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bazen hakkının verilmesi gereken eleştiriler olur ya ışte bu da onlardan.:)

bestx105me

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fazla uygulama ihtiyacı olmayıp oyun oynamayan kullanıcılar için güvenli, stabl ve hızlı olduğundan wp tercih edilebilir bir telefon.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Windows Phone bir deneydi ve maalesef başarısızlıkla sonuçlandı.
Aslında gerek Nokia Lumia telefonları gerekse de işletim sisteminin kendisi, gayet başarılıydı.
Microsoft yeterince arkasında durmadı, 620'yi 4 yıla yakın kullandım. Ekranı kırılıp kullanılamaz hale gelmeseydi, 4 yılı tamamlayıp değiştirecektim. Android ile devam etmek zorunda kaldım, çünkü artık doğru düzgün cihaz yok ve Microsoft da -laf olsun diye- hala telefon işinde.

Umarım daha doğru bir şekilde tekrardan piyasaya dönmeye karar verirler.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Açık ve net, insan olduğu için.

Mert Can L.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yeni nesil Ana Baba telefonu olarak görüyorum sade basit ve kamerası iyi tasarımı güzel

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Android'e göre avantajları, iPhone'a göre avantajları yine keza vardı.

Dı diyorum, çünkü Microsoft bir şekilde piyasadan çekilmiş durumda, geliştirmeler devam ediyor, az sayıda da olsa yeni cihaz çıkıyor ama, Windows Phone'un pazar payının yakın vadede artması değil, sabit kalması bilei beklenmiyor.

Uzun süre kullandım, mecburen Android'e geçtim. Cihazım çok iyi değildi ve yeni cihaz yeni nesil olduğu için bariz daha hızlı ama Windows Phone 8 bile benim gözümde kimi yönleri ile güncel Android ile yarışırdı.

Microsoft yazık etti.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
hawaii five-0 ekibi sadece wp tel kullanıyor...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Uygulamama desteği olmaması bitirdi. Microsoftun para bayılıp geliştiricileri çekmesi lazımdı.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
hawaii five-0 ekibi sadece wp tel kullanıyor...
2010 yılında başlamış dizi Windows Phone deneyinin en cafcaflı zamanıydı, yeni bölümlerde de kullanıyorlar mı merak ettim. Ama şu an yeni başlayan bir diziye Microsoft artık bu yatırımı yapmaz tahminim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Uygulamama desteği olmaması bitirdi. Microsoftun para bayılıp geliştiricileri çekmesi lazımdı.
Buna tam olarak katılmıyorum. Microsoft Nokia dışındaki markaları cihaz üretmeye ve iyi cihazlar üretmeye ikna etseydi, yazılım desteği de ister istemez gelecekti. Bu iyi cihazları bir de sübvanse etseydi, öne geçebilirdi.

Ama mesele şu Android zaten bedava, yani bedava olan birşeyden daha ucuza ne verebiirsin ki? Microsoft fazla kar göremediğ için alandan çekildi. Ya Apple'a ya Android'e rakip olacaksın. İkisine de tam rakip olamadı.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Ben de insanlar neden wp kullanmaz buna şaşırıyorum, kalite ise kalite, kamera muazzam, ofis uygulamaları muhteşem,uygun fiyata neredeyse amiral gemi stabilitesi, güvenlik, muhteşem arayüz ve kullanım kolaylığı vs.vs.....
Elimdeki Lumia 950 tam 4.lumia cihazım (920>1020>1520>950)tabii bu arada 3 kere samsung telefonlarla bir kere de xiaomi mi5 ile android denemem oldu, benim için android bitmiştir:).
Uygulama mevzuuna gelince benim şu ana kadar mağazadan inidrdiğim uygulama sayısı 937 dir. Ha mağazamız ne google play gibi çöplük içinde nede apple store gibi bolluk içinde:) yaşayıp mutlu mesut gidiyoruz işte,saygılarımla.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
onu kullanan onunla youtube'tan video izlemez isterse izler ...
bana uyar keşke Lumia640'ım olsa...

strada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Al bir tane daha neden bir insan ios kullanırken android gibi sorunlu bir sistem kullanır buna cevap ver ?
Bilimin bile 2'ye bölündüğü bir konu.. Evet gayet yerinde bir soru neden ios varken android kullanır ki bir insan.. O değil de, bir de android'cilerin o şiddetli savunmaları yok mu tam bir kara delik.. Sorsan hiç ios kullanmamış ama!

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Uygulama desteği ve 1 2 rötuş ile mükkemmel bir sistem olabilirdi , karolar gerçekten bence hoş tabi canlı olması , canlı olmasa bir şey değillerde çok hoş duruyorlar bence .

iOS Android tabi tercih meselesi , ben iPhoneları bu sistemden dolayı hiç sevmiyorum . Ama iOS 'un dizaynı hoşuma gitmiyor değil (ikonlar hariç , blurlu filan olması güzel geçiş efektleri vs.)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Windows işletim sistemini kullananlar bilir üzerine gidilse idi şahane olacaktı üç sistem içinde en çok hoşlandığım ve zevk aldığım işletim sistemi idi Windows ama olmadı ve olmadığı için ben çok üzüldüm keşke devamı gelse idi.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Windows işletim sistemini kullananlar bilir üzerine gidilse idi şahane olacaktı üç sistem içinde en çok hoşlandığım ve zevk aldığım işletim sistemi idi Windows ama olmadı ve olmadığı için ben çok üzüldüm keşke devamı gelse idi.
Devamı gelse belki bende sevebilirdim, karolar filan farklı geliyor . G2 alacağım zamanlar Nokia Lumia 525 almayı düşünüyordum daha az para veririm filan düşünüyordum birde cezbetmişti beni nedense . Tabi o zamanki aklımla şimdi almam yani :D Ama karolar filan farklı .

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Kendini telefona fazla kaptırmamak ve sosyal medyadan da az çok yararlanmak için kullanabilir

Son mesajlar