3300 TL telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Galipyigitt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yeni bir telefon almak istiyorum ancak çok kararsızım Sony'nin telefonları hoşuma gidiyor ama bir yandan da Samsung mu alsam diyorum karar veremedim Bu konulardan anlayan arkadaşlarım bana yardımcı olabilirse çok sevinirim kriterlerim aşağıdaki şekilde:
- Güzel fotoğraflar çekebilen
- Şu geçirmez olan
- markası Xiaomi olmayan
- uzun yıllar kullanabileceğim
- çok fazla kronik sorunu olmayan
- oyun konusunda bir sıkıntı yaşamayacagim bir telefon istiyorum
Aklımda Sony Xperia xz premium ve XZ1 var ancak hangisini almam daha iyi olur onuda bilmiyorum önerilerinizi bekliyorum.

Bütçem: 3300₺
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu fiyattaki cihazlar sizin dediklerinizi fazlasıyla karşılayan cihazlar.
XZ Premium VS XZ1'de ben Premiumu alırdım.
XZ Premium veya S8 Plus alabilirsiniz
Bütçenizi yükseltirseniz ithalatçı garantili Note 8 en iyi seçenek olur.

Galipyigitt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam ithalatçı garantili telefon almak istemiyorum çünkü ithalatçı garantili ürünlerin güvenilir olmadığını duymuştum önerileriniz için çok teşekkür ederim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam ithalatçı garantili telefon almak istemiyorum çünkü ithalatçı garantili ürünlerin güvenilir olmadığını duymuştum önerileriniz için çok teşekkür ederim
O sizin bileceğiniz iş valla ben bu sıralar 2000 veya üstü bir cihaz alacağım çok yüksek ihtimal ithalatçı garantili olacak.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
xz premium çok güzel bir seçim.Hem sony tasarımını seviyorsun.Sony kamera olarak en doğru renkleri yansıtan telefon.Kamerası gayet güzel,üstelik 960fps gibi bir seçeneğin olmuş olur.Kronik bir sorunu yok.Sana daha iyi tasarım yüzünden s8 önerirdim ama şarjı hiç iyi gitmiyor deniliyor.İthalatçı güvenmemeniz gayet normal bu konuda yorum yapmayacağım.
--- Gönderi Güncellendi ---

Galipyigitt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O sizin bileceğiniz iş valla ben bu sıralar 2000 veya üstü bir cihaz alacağım çok yüksek ihtimal ithalatçı garantili olacak.
Hocam daha önce ithalatçı garantili bir telefon aldınız mı aldıysanız cihazınızda oluşan bir problemde ithalatçı ile sorun yaşadınız mi ?

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Hocam daha önce ithalatçı garantili bir telefon aldınız mı aldıysanız cihazınızda oluşan bir problemde ithalatçı ile sorun yaşadınız mi ?
ben almadım ama kullananlar direk kullanıcı hatası dediklerini söylüyor.Bunu çoğu resmi garantide yapıyor.Yani ikisi de kötü.Garanti işini bir apple iyi yapıyor denebilir.

Galipyigitt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
xz premium çok güzel bir seçim.Hem sony tasarımını seviyorsun.Sony kamera olarak en doğru renkleri yansıtan telefon.Kamerası gayet güzel,üstelik 960fps gibi bir seçeneğin olmuş olur.Kronik bir sorunu yok.Sana daha iyi tasarım yüzünden s8 önerirdim ama şarjı hiç iyi gitmiyor deniliyor.İthalatçı güvenmemeniz gayet normal bu konuda yorum yapmayacağım.
Öneriniz ve bardaklarınız için teşekkür ederim
S8 için s7 ile neredeyse aynı diyorlar bunla ilgili bir fikriniz varmı? Çünkü eğer böyle birşey varsa s7 almamda mantıksız olmaz.
ben almadım ama kullananlar direk kullanıcı hatası dediklerini söylüyor.Bunu çoğu resmi garantide yapıyor.Yani ikisi de kötü.Garanti işini bir apple iyi yapıyor denebilir.
Anladım hocam yorumlarınız için teşekkür ederim

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Öneriniz ve bardaklarınız için teşekkür ederim
S8 için s7 ile neredeyse aynı diyorlar bunla ilgili bir fikriniz varmı? Çünkü eğer böyle birşey varsa s7 almamda mantıksız olmaz.
yani daha performanslı.aralarında 1 sene fark var.Geçen sene amiral gemisi ve bu sene amiral gemisi.Kamera olarak arka kamera aynı ama gece çekimi daha iyi s8'in (s7'nin kötü değil).Ön kamerası daha iyi.Ben olsam s7 yerine s8 alırdım.3.30 saat ekran süresi sana yeterse s8 alabilirsin.
Anladım hocam yorumlarınız için teşekkür ederim
bana sormamıştınız ama bir şey değil :)

Galipyigitt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yani daha performanslı.aralarında 1 sene fark var.Geçen sene amiral gemisi ve bu sene amiral gemisi.Kamera olarak arka kamera aynı ama gece çekimi daha iyi s8'in (s7'nin kötü değil).Ön kamerası daha iyi.Ben olsam s7 yerine s8 alırdım.3.30 saat ekran süresi sana yeterse s8 alabilirsin.
Telefonu yoğun olarak kullanan biriyim s8'in tasarımının çok hoş olmasina rağmen maalesef o ekran süresi bana yetmez. Önerileriniz için teşekkür ederim bu sefer size teşekkür ediyorum :))

M

Murat Burç

SDN Okuru

bana sormamıştınız ama bir şey değil :)
3.30 saat?? Sallama

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Yeni bir telefon almak istiyorum ancak çok kararsızım Sony'nin telefonları hoşuma gidiyor ama bir yandan da Samsung mu alsam diyorum karar veremedim Bu konulardan anlayan arkadaşlarım bana yardımcı olabilirse çok sevinirim kriterlerim aşağıdaki şekilde:
- Şu geçirmez olan
- markası Xiaomi olmayan
Aklımda Sony Xperia xz premium ve XZ1 var ancak hangisini almam daha iyi olur onuda bilmiyorum önerilerinizi bekliyorum.

xz premium çok iyi bana göre sony'nin tek kötü yanı ekran kasa oranı onun dışında çok iyi

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
ben yogu telefon kullaniyorum ve gunluk kullanimda kesinlikle s8 sarji yetmiyor.. always display on falan kapali hep.. ben boyle kabul ettim ve sevdim.. bir de is icin xz kullaniyorum . sarji cok fark etmese de guncelleme ve stabilite anlaminda samsungtan bir tik geride.. ben de sony almanizi oneririm ..

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
- Şu geçirmez olan
- markası Xiaomi olmayan

Merhaba,

Butceniz araligindaki samsung'un ust seviye urunleri ve sony'nin ust seviye urunleri gayet basarili modeller. Hangisini alirsaniz alin cok guzel bir urune sahio olmus olursunuz. Sony xz1 modelini fiyat konusunda bir artisi var. Samsung s8 3300tl civarindayken xz1 2600 tl. Fiyat farki epey var.

S8 modeli kamera, ekran, ekran kasa orani konularinda daha basarili buluyorum. Sony com guclu bir urunu hatri sayilir bir farkla dsha uyguna veriyor. Kamera konusunda sahsi kanaatim bir tik geride ama bir tik sadece. Ekran konusunda daha gercekci goruntu sunuyor, samsung ise daha canli daha gercek disi. Ekran kasa orani konusunda xz1 daha geride onuda cok daha uygun fiyatina sayilabilir.

Iki modelde cok iyi butcenize gore bir tercih yapmanizi tavsiye ederim. Iki modelide cunku tavsiye ettigim urunler.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
3.30 saat?? Sallama
bir kaç incelemede bu söyleniyor.s8 kullananlar kulübünde bu saati en fazla 1 saat geçen var.Biri en fazla gördüğüm ekran süresi 4.30 demişti o da 1 kere.Bunlar yalan olabilir bilmiyorum.Birde büyük sayılabilecek bir Türk teknoloji kanalı 3 saat'i görürseniz dua edin demişti.(Dışarıda)
ben yogu telefon kullaniyorum ve gunluk kullanimda kesinlikle s8 sarji yetmiyor.. always display on falan kapali hep.. ben boyle kabul ettim ve sevdim.. bir de is icin xz kullaniyorum . sarji cok fark etmese de guncelleme ve stabilite anlaminda samsungtan bir tik geride.. ben de sony almanizi oneririm ..
kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
- Şu geçirmez olan
- markası Xiaomi olmayan

Biraz daha yükseltip Note 8 alın derim.

nuclear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S8 plus tan Note 8 e geçmiş biri olarak söylüyorum.

S8plus ram 4gb yetmiyor. Şişiyor. İkinci günde 600mb kaliyor ramde. Program geçişlerinde tekliyor. Çok ilginçtir ki pili Note8 den daha büyük olsa da 1 günü çıkmıyor.
(Dipnot: Exynos işlemcili TR vsrsion)

Şuan yaklaşık 1 aydır Note 8 kullanıuorum. İthalatçı garantili Snapdragon işlemcili çift hatlı. 6gb ram var. Hiç kasmıyoe yağ gibi akıyor. Pilide 1 günü rahaaat çıkıyor. 3500e aldım üstelik. S8 fiyatina:)

he garantisi delta ama benim için sorun yok. Kvk ile çok uğraştim. Ne telefon açiyolar ne doğru dürüst destek veriyorlar. Ekstra 1000tl vermelik hiçbir anlami yok.
3300 tl bütçem var demiş arkadaşımız:)

Aldiğim yer
Samsung Galaxy Note 8 64gb 4.5g Gümüş çift Hatli Cep Telefonu GittiGidiyor'da 314582725

100tl de puan veriyo 3.479 :)
3300ü veren 179 daha verir :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Ağabeyimde kullanıyor çok memnun tekleme falanda duymadım kişisel olabilir mi acaba ? Ayrıca bayiden almayı tercih eden biride olabilir

nuclear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ağabeyimde kullanıyor çok memnun tekleme falanda duymadım kişisel olabilir mi acaba ? Ayrıca bayiden almayı tercih eden biride olabilir

Kişisel sanmam ama kişisel kullanıma göre değişebilir. Ben yoğun kullanan biriyim. Telefon da yaklaşık 100 üzeri app yüklüdür ve devamlı telefon elimde. 4g hiç kapanmaz wifi kullanmam.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kişisel sanmam ama kişisel kullanıma göre değişebilir. Ben yoğun kullanan biriyim. Telefon da yaklaşık 100 üzeri app yüklüdür ve devamlı telefon elimde. 4g hiç kapanmaz wifi kullanmam.
S8'in bir kaç yazılım sorunu. Oreo ile tam anlamıyla oturtacaklardır ki habire oturtuyorlar. S8'in geldiği ilk sürümler berbattı cidden.

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
S8'in bir kaç yazılım sorunu. Oreo ile tam anlamıyla oturtacaklardır ki habire oturtuyorlar. S8'in geldiği ilk sürümler berbattı cidden.
bakalim oreo geldiginde neler yasayacagiz ..
sarj haricinde ben de cihazdan memnunum.. sarji ile de yasamayi ogrendim cok sallamiyorum ... siz neden samsungtan vazgeciyorsunuz ? sadece meraktan soruyorum ..

Galipyigitt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
xz premium çok iyi bana göre sony'nin tek kötü yanı ekran kasa oranı onun dışında çok iyi
Yorumunuz için teşekkürler Sony'nin tasarımı benim hoşuma gidiyor telefon beni tatmin ettiği sürece ekran kasa oranı benim için bir sorun yaratmayacaktır.
Yorumunuz için teşekkür ederim Sony almaya çok yakın hissediyorum kendimi
Merhaba,

Butceniz araligindaki samsung'un ust seviye urunleri ve sony'nin ust seviye urunleri gayet basarili modeller. Hangisini alirsaniz alin cok guzel bir urune sahio olmus olursunuz. Sony xz1 modelini fiyat konusunda bir artisi var. Samsung s8 3300tl civarindayken xz1 2600 tl. Fiyat farki epey var.

S8 modeli kamera, ekran, ekran kasa orani konularinda daha basarili buluyorum. Sony com guclu bir urunu hatri sayilir bir farkla dsha uyguna veriyor. Kamera konusunda sahsi kanaatim bir tik geride ama bir tik sadece. Ekran konusunda daha gercekci goruntu sunuyor, samsung ise daha canli daha gercek disi. Ekran kasa orani konusunda xz1 daha geride onuda cok daha uygun fiyatina sayilabilir.

Iki modelde cok iyi butcenize gore bir tercih yapmanizi tavsiye ederim. Iki modelide cunku tavsiye ettigim urunler.
Yorumunuz için teşekkürler. Dediğiniz mantıklı aslında sanırım xz premium ile XZ1 arasındaki en büyük fark 4k ekran bu da pek sorun yaratmaz sanırım.