Bipper ariza lambalari

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


ACEDUDE

Üyecik
Katılım
27 Ara 2015
Mesajlar
1
Puanları
0
Merhaba Arkadaşlar,

2010 Model Peugeot Bipper 1.4 HDİ Otomatik Comfort Plus sahibiyim.Araç 97.500 KM'de.


Bugün dik bir yokuş çıkarken karşıdan gelen aracın üstüme sürmesinden dolayı bayır başında durmak zorunda kaldım. Bayırın başından tekrar kalkıp yürümek istediğimde araç kalkamadı fakat ben gaza yüklenmiş bulundum. Ardından araba stop etti. Stop ettiğinde TOZ DUMANI çıktı. Bir süre bekleyip kontak açtığımda araba çalıştı geri geri gidip normal yoldan devam ettim.
Bir sıkıntı olabilir düşüncesi ile kaputu kaldırıp kontrol ettiğimde, Motordan çıkan belirttiğim borunun yerinden çıktığını fark ettim ve yerine taktım.
Ardından aracın yağını kontrol ettim, belirtilen çizgilerin ortasında. Ardından Motor yağ kapağını kaldırıp baktığımda yağlamada sorun olmadığını gördüm.


Arabayı dinlediğimde vuruntu veya ses vs. hiçbiri gelmiyordu. Fakat Triger kayışı kısmında ki ses yükseldi (rüzgar/su sesi gibi bir ses)


Daha sonrasında kontak açtığımda uyarı lambalar yandı (1. fotoğraf), beklediğimde Airbag 1 ve 2 nin uyarısı söndü, birde Çubuk gibi olan uyarı söndü (ne olduğunu bilmiyorum) geriye 3 tane uyarı kaldı (Motor, Akü ve Yağ Basınç Uyarısı) Ardından kontak çevirdiğimde bütün uyarılar söndü ve hiç sorunsuz halde çalıştı.
Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyoruz.


Saygılarımla, teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 15088
 
Üst
stat counter