BioWare'den Geri Adım

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Mass Effect'in on günde bir internetten doğrulama isteyeceği haberi, oyuncular arasında infiale sebep oldu. BioWare ve EA, bu konuda farklı bir çözüme gidiyor.

Biz Mass Effect'in PC için çıkmasını bekleyeduralım, EA ve BioWare, oyunun hayranlarıyla uğraşıyorlar. Gelen baskılara dayanamayan firmalar, Mass Effect'teki on günde bir tekrar etkinleştirme gereksinimini oyunlarda kaldırıyorlar. Bunun yerine, oyun için ek paketler indirildiğinde bir online denetim işlemi yapılacak. Ayrıca, sadece ilk kuruluma mahsus olmak üzere, etkinleştirme yine gerekiyor.

Baskının Sonucu: Daha Az İşkence

Oyunun piyasaya sürülme şekliyle ilgili açıklama yapan BioWare, kullanıcı topluluğundan gelen tepkileri değerlendirerek bu tür bir girişimde bulunduklarını belirtmişler. Yeni yöntemle birlikte, bir kere yapılan etkinleştirmeden sonra, oyunun kurulum diskine de ihtiyacınız kalmayacak. Eğer oyuna ek paketler kurmak isterseniz, internet üzerinden tekrar doğrulama gerekecek. Ayrıca, çağrı merkezinden destek alarak, oyunu iki tane makineye daha kurabileceksiniz.

Bilgi için: BioWare
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Ayrıca, çağrı merkezinden destek alarak, oyunu iki tane makineye daha kurabileceksiniz.

Türkiyede büyük ihtimalle çağrı merkezi olmayacaktır hehalde. Onun için yurtdışını aramak pek karlı gibi görünmüyor.

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Neden böyle oldu anlamadım :) Tehdit mi aldılar Crack'çilerden anlamadım ki :)

Son mesajlar