Bios'u açamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

kingmemos66

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhaba arkadaşlar.Asus Prime B450M-K modelli anakartım var.Bios'u açmak istiyorum ancak bir türlü açamıyorum.Kitapçıkta yazan tuşlara bilgisayarı yeniden başlat dedikten sonra basıyorum ama yine de windows oturum ekranı geliyor.Monitörümün tepki süresi çok yavaş olduğu için bir de ssd var ondan dolayı ilk ekran geldiğinde zaten Windows oturum açma ekranı önüme geliyor.Öncesinde bir uyarı felan çıkıyor mu bilmiyorum.Ama Bios'u açmak zorundayım çünkü format atmak istiyorum onun için flash belleği ayarlamam lazım bios'tan.Nasıl Bios'u açabilirim yardımcı olur musunuz?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Windows 10 kullaniyor iseniz:
Baslat tusu>Sag Tik>Bilgisayari veya Oturumu kapatin>Sol Shit Tusu>Yeniden baslat

Gelen ayarlar yerinden anahtar simgesine tiklayip UEFI Donanim Ayarlarina tiklamaniz gerekmekte.

kingmemos66

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Windows 10 kullaniyor iseniz:
Baslat tusu>Sag Tik>Bilgisayari veya Oturumu kapatin>Sol Shit Tusu>Yeniden baslat

Gelen ayarlar yerinden anahtar simgesine tiklayip UEFI Donanim Ayarlarina tiklamaniz gerekmekte.
Hocam dediğinizi yaptım.Güvenli modda başlatıp oradan UEFI aç dediğim zaman bile normal bir şekilde açılıyor bilgisayar.Acaba anakartımda bir sorun olabilir mi?Çünkü aynı zamanda Rx 580 ekran kartına sahip sistemimde Wattman hatası da alıyorum.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hocam dediğinizi yaptım.Güvenli modda başlatıp oradan UEFI aç dediğim zaman bile normal bir şekilde açılıyor bilgisayar.Acaba anakartımda bir sorun olabilir mi?Çünkü aynı zamanda Rx 580 ekran kartına sahip sistemimde Wattman hatası da alıyorum.
Sana wattman hatasınının nedenini söylemiştim dostum sistemin de sorun yok.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Açılırken F8 tuşunu da bi deneyin. Boot menüsü olabilir.