Bios'ta çalışan klavye-mouse Windows açılınca çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

BoraNKB21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AB350M D3V anakartın kurulumunu tamamladım. Eski sistemimden kalan HDD'leri kullanıyorum, sistemi başlattım klavye ve mouse'un ışığı geldi (bios içinde gayet normal çalışıyor) fakat Windows 7 logosu geldikten sonra ikisininde ışığı gitti ve çalışmayı kestiler. Bios update yaparsam geçer zannettim, biosu F10 dan F31'e yükselttim. Sonuç aynıydı.
Bios ayarlarında xhci hand-off kapalı ve Legacy Usb Support açık ve PS2 dışındaki tüm soketleri denedim win açılınca çalışmıyor. (PS2 soketine uyan klavye/mouse'um yok)
Format atmak çözebilir ama onu son çare olarak kullanmak istiyorum çünkü kasadan eski parçaları sökmek baya zamanımı yiyor.
Şu anda eski sistemimi kullanıyorum bu arada.

haiko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
AB350M D3V anakartın kurulumunu tamamladım. Eski sistemimden kalan HDD'leri kullanıyorum, sistemi başlattım klavye ve mouse'un ışığı geldi (bios içinde gayet normal çalışıyor) fakat Windows 7 logosu geldikten sonra ikisininde ışığı gitti ve çalışmayı kestiler. Bios update yaparsam geçer zannettim, biosu F10 dan F31'e yükselttim. Sonuç aynıydı.
Bios ayarlarında xhci hand-off kapalı ve Legacy Usb Support açık ve PS2 dışındaki tüm soketleri denedim win açılınca çalışmıyor. (PS2 soketine uyan klavye/mouse'um yok)
Format atmak çözebilir ama onu son çare olarak kullanmak istiyorum çünkü kasadan eski parçaları sökmek baya zamanımı yiyor.
Şu anda eski sistemimi kullanıyorum bu arada.
Şu anki kullanmış olduğunuz sistemde daha önceden mevcut klavyeniz sağlıklı çalışmış ise bilgisayarınızı en son iyi yapılandırma modunda tekrar başlatmayı deneyebilirsiniz

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Eski diskteki işletim sitemi ile yeni anakart kullanmak istiyorsun. Windows 7 eski anakartına göre yapılandırılmış. Sıfırdan Windows 10 kurmalısın. Yeni donanımlar (anakartın ikinci el değilse) Windows 7 yi desteklemiyor.

haiko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Galiba konuyu eksik okumuşum. @kmurat arkadaşıma katılıyorum. Format şart..

BoraNKB21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eski diskteki işletim sitemi ile yeni anakart kullanmak istiyorsun. Windows 7 eski anakartına göre yapılandırılmış. Sıfırdan Windows 10 kurmalısın. Yeni donanımlar (anakartın ikinci el değilse) Windows 7 yi desteklemiyor.
Bunu bilmiyordum, benim cahilliğim. 2 tane HDD kullanıyorum bi tanesini boşaltıp üstüne Windows 10 kurup bakacağım. Mesajınız için teşekkürler.

BoraNKB21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar sonsuz tesekkurler. Win 10 kurunca hersey gayet normal calisiyor.

Son mesajlar