BIOS Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

caner34tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
H61H2-M17 (V1.0) anakartını kullanıyorum. BIOS'ta yaptığım değişiklik yüzünden PC açılıyor ve 2 saniye sonra ekrana görüntü gelmeden yeniden başlatıyor, sürekli olarak yapıyor bunu. Anakarttaki kırmızı jumperin yerini değiştirip birkaç saniye bekledikten sonra eski yerine taktım fakat sorunum çözülmedi. BIOS pilini çıkardım fakat bu şekilde de çözülmedi. Ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Fişden çekin Bios pilini çıkartın hemen geri takmayın sabaha kadar falan durabilir veya hemen olsun derseniz Jack girişlerine kulaklık takabilirsiniz çalıştırma tusuna basabilirsiniz yani statik elektrik kalıyor içinde onu almak için birşeyler yapabilirsiniz yada ramlerin yerini değiştirin en iyi bios sıfırlama işidir

caner34tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fişden çekin Bios pilini çıkartın hemen geri takmayın sabaha kadar falan durabilir veya hemen olsun derseniz Jack girişlerine kulaklık takabilirsiniz çalıştırma tusuna basabilirsiniz yani statik elektrik kalıyor içinde onu almak için birşeyler yapabilirsiniz yada ramlerin yerini değiştirin en iyi bios sıfırlama işidir
Merhaba bios pilini çıkarmayı denedim Kısa devre yaptırmayı denedim. Ramleri çıkartıp yerlerini değiştirdim defalarca fakat olmuyor ekrana görüntü gelmiyor şu anda bilgisayar sabit olarak çalışıyor kapanma sorununu kısa devreyle hallettim sanırım ama kasanın içini açtığım zaman ekran kartının fanı dönmüyor ve ekrana görüntü gelmiyor çıkartıp takmayı da denedim :/

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Ekran kartının fanının dönmemesi normel ısınınca döner ama anakartı kısa devreye çalıştırmak iyi bir fikir değil illa bir sorun vardır ve bios kendini korumaya alıyordur

caner34tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartının fanının dönmemesi normel ısınınca döner ama anakartı kısa devreye çalıştırmak iyi bir fikir değil illa bir sorun vardır ve bios kendini korumaya alıyordur
En iyisi bi bilgisayarcıya göstermek olacak sanırım

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Bilgisarcının tek bildiği format küçük yazımlar bir arızada bile format atalım küçüklüğümde götürdüm sadece leptop'bu şimdi 1060 kasa var evden alalım deseler bile vermem

---- Mesajlar birleştirildi ----

Öncelik şuan tabi bios anakartın garantisi falan var mıydı dicem ama yoktur en iyi seçenek şuan bilgisayarcı ya götürmek ama mahalle bilgisarcısına vermeyin iyi biyer olursa daha iyi olur her yönden

1 dk hocam şimdi sürekli aynı zamanda mı kapanıyor yoksa bir geçikme falan varmı işlemciniz sabit bir dereye geçmıcek şekilde ayarlamış olabilirsiniz yani 30 derece geldimi kapat gibi genellikle öyle sorun oluyor kasanız açık şekilde vantilatör gibi bir şey tutup deneyebilirsiniz

Son düzenleme:

caner34tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisarcının tek bildiği format küçük yazımlar bir arızada bile format atalım küçüklüğümde götürdüm sadece leptop'bu şimdi 1060 kasa var evden alalım deseler bile vermem

Öncelik şuan tabi bios anakartın garantisi falan var mıydı dicem ama yoktur en iyi seçenek şuan bilgisayarcı ya götürmek ama mahalle bilgisarcısına vermeyin iyi biyer olursa daha iyi olur her yönden

1 dk hocam şimdi sürekli aynı zamanda mı kapanıyor yoksa bir geçikme falan varmı işlemciniz sabit bir dereye geçmıcek şekilde ayarlamış olabilirsiniz yani 30 derece geldimi kapat gibi genellikle öyle sorun oluyor kasanız açık şekilde vantilatör gibi bir şey tutup deneyebilirsiniz
Evet gecikme var bazen 2 saniye bazen 1 saniyede kapanıyor. Fakat kapanma sorunu halloldu bu sefet ekrana görüntü gelmiyor kasayı açıp baktığımda ekrankartının fanı da dönmüyordu. bilgisayarcıya götürdüm anakart arızalı dedi

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
İlk açtığın an bilgisayarı ekran kartının fanı donuyor ise sorun yoktur ama hiç dönmüyor ise sorun vardır

caner34tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk açtığın an bilgisayarı ekran kartının fanı donuyor ise sorun yoktur ama hiç dönmüyor ise sorun vardır
Hiç dönmüyor Anakarta ilgili bir sıkıntı büyük ihtimalle en iyisi başka bi anakartla denemek olacak sanırım olursa yeni bi anakart alacağım 2. el

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
İşlemci soket kısmına ve kaç GB ram desteklediğine bakarsanız anakartın sorun olmaz

Son mesajlar