bios şifresi var ve bilgisayar açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

yuskemo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 sene önce Kocaeli'nin 6. sınıflara dağıttığı casper nirvana n410 bilgisayar var çok mükemmel değil ama günlük işler için ideal.Cihazı sıfırlamak istedim, win10 recoveryden normal format attım sonuç olarak cihaz açılmıyor ve siyah ekranda kalıyor.Daha önceden linux kurmayı boot order değiştirmeden setup ı çalıştırarak denedim çünkü bios şifresi vardı ama yeniden başlattığımda kurulum dosyaları hata veriyordu ve olmuyordu.Cihazın arka kapağını açtım bios pilini bir ton uğraşla çıkardım zaten minicik birşey bekledim tekrar taktım ama şifre kalkmadı.Şu anda cihazı açamıyorum ve bios şifresi var tekrar nasıl kurtarabilirim bu arada f9a basılı tutunca recovery gelmiyor.

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
63
Normal şartlarda BIOS pilini çıkardığında, sıfırlanması gerek. Ancak, Casper şifre konusunda farklı bir yol izliyor olabilir.

Sorun yaşadığın ekranın görüntüsünü paylaşma şansın var mı?

yuskemo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
D8 yazıyor ekranda sadece
--- Gönderi Güncellendi ---
Normal şartlarda BIOS pilini çıkardığında, sıfırlanması gerek. Ancak, Casper şifre konusunda farklı bir yol izliyor olabilir.

Sorun yaşadığın ekranın görüntüsünü paylaşma şansın var mı?

Bu ekranda komut istemi logosu olana tıklayınca Linux kurulum CDsi takılı olduğu halde kurulum dosyaları bulunamadı hatası alıyorum.
Eğer Windows logosu olana tıklarsam siyah ekranda kalıyor.
Ama nasıl bir şansa size cevap vermek için fotoğraf çekerken kendi kendine recovery moda girdi ve şuan cihazı sıfırlıyorum eğer hata almaya devam edersem bildiririm.