Bios güncellemesi yaptım fakat bir sorun var

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

dopeboy

Asistan
Merhaba. Anakartım asus rog strix b-360 h gaming. Kendi sitesine girdim ve en son sürümünü indirdim. Sonrasında usb atarak bios güncellemesini gerçekleştirdim. Başarıyla yüklendi dedi so rasında yeniden başlattı ve F1 düğmesine basmam gerektiğini söyledi. Soneasında tekrardan bios kısmına geldi fakat sonrasında save and exit dediğimde sürekli bios a atıyor beni. Nasıl bilgisayarı başlatacağım biraz telaş oldum.

Utku92

Doçent
Güçten çekin bilgisayarı 2 dk sonra prize geri takın öyle deneyin.

The Judge

CR-Vtta
Yönetici
Mod. Adayı
BIOS'u güncellediğin için boot ayarları sıfırlanmış olabilir.
Boot ayarlarını kontrol et HDD'yi görmesini sağla ya da HDD'yi ilk sıraya falan al.

dopeboy

Asistan
BIOS'u güncellediğin için boot ayarları sıfırlanmış olabilir.
Boot ayarlarını kontrol et HDD'yi görmesini sağla ya da HDD'yi ilk sıraya falan al.
Launch CSM ayarının kapalı olduğunu gördüm. Launch CSM ayarını açtım ve düzelme oldu. Şuanda açık bilgisayar, sorunsuz kullanıyorum. Değiştirmem gereken herhangi başka bir ayar var mı? Veya yine de SSD'yi ilk sıraya almam gerekiyor mu hala?

The Judge

CR-Vtta
Yönetici
Mod. Adayı
Bilgisayarınız sorunsuz bir şekilde açılıyorsa başka bir ayarla ilgilenmenize gerek yok :)

dopeboy

Asistan
Bilgisayarınız sorunsuz bir şekilde açılıyorsa başka bir ayarla ilgilenmenize gerek yok :)
Ramler 2666 MHZ de çalışıyordu, X.M.P desteği var. XMP desteğinden direk profile 1 olarak ayarlayıp geçsem mi yoksa içerdeki advance ayarlarından mı yapsam karar veremedim :)

met 35

Dekan
X.M. P yi kullanın. Hiç bi mahzuru yok Bilakis ramleriniz,olması gereken yüksek hızda çalışacaktır.

dopeboy

Asistan
X.M. P yi kullanın. Hiç bi mahzuru yok Bilakis ramleriniz,olması gereken yüksek hızda çalışacaktır.
Çok teşekkür ederim. XMP'yi profile 1 yaptım. Sonrasında save and exit yaptığımda yaklaşık 4-5 satırlık yazılar çıktı. Hiçbirine ekllemeyip okeyledim ve yeniden başladı. Yanlış bir şey yapmamışımdır umarım :)

met 35

Dekan
Hayır. cpu-z programı ile ramlerinizin frekans hızına bi bakın.

stat counter