Bios güncellemesi sonrası ortaya çıkan hatalar

Bu konuyu okuyanlar

akusttal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows 8.1 ile gelen asus x550vc dizüstü bilgisayarımı ücretsiz olarak 10a yükselttim windows 10un ayarlardan sıfırlama kısmını 1 2 kez kullandım geçen gün biosu güncelledim asusun sitesinden indirdiğim biosla daha sonrasında başlangıçta çıkan windows logosunun yerine asus logosu gelmeye başladı büyük bir sorun olmadığından neyse böyle kullanırım dedim pcyi sıfırlamam gerekti sıfırlarken tüm seçeneklerde bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorun oluştu hatasını almaya başladım daha işlemin başında pc açılırken sorun gider kısmından sıfırlamak istediğimde ise başlangıç onarma bilgisayarı sıfırlama ve diğer tüm seçeneklerde bu bilgisayarda yönetici hesabı yok yönetici hesabı gerekli hatasını aldım(yönetici hesabı var gizli yönetici hesabını da açtım) ve çıkan menüde işletim sistemine dön ve devam et seçeneği var bilirsiniz pc windows 10 olmasına rağmen windows 8 olarak görünüyor bios güncellenmeden önce 10 olarak gözüktüğüne eminim sonuç olarak bilgisayarı hiçbir şekilde sıfırlayamadım 2 gündür kaldı böyle ne yapabilirim recovery bölümü mevcut ancak nasıl sıfırlarım orjinalliği kaybetmeden ve recoveryde laptopla gelen windows 8.1 mi var yoksa güncellenen 10 mu sorularımı cevaplarsanız sevinirim

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Bu konuda bir deneyim yaşamadım; ancak eğer ki bir Windows 10 diski ile sıfırdan bilgisayarınızı kurarsanız sistem otomatik olarak etkinleşecektir diye düşünüyorum. Recovery bölümünde W8 vardır.

akusttal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Elimde windows 10 diski bulunmamakta malesef bilgisayarı sıfırlarken herşeyi kaldır ve windowsu yeniden kur dediğimde windows 10 kurulmuştu buna dayanarak recovery bölümünde windows 10 olduğunu düşünmüştüm