Binada Ortak adsl Kullanımı??

Bu konuyu okuyanlar

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
hepimiz internete girsekte 2mb alacağımız için fazla sorun olmaz diye düşünüyorum

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hiç birşey olmaz biz memlekette 8 kişi 1 mb kullanıyoz herkes bişilerde indiriyor 20 liralık bir switch bide hediye modem işimizi görüyor millet zaten nete nadir giriyor o yüzden ben evde sıkıntı yaşamıyom.Ama ünide aynı evde 3 kişi 1 mb aldık ben bide eski torrentçıyım az kalsın birbirimize giriyoduk yani kullanıma bağlı ve bence işinizi çok rahat görür.

hakanarin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ticari olup olmaması önemli deil ki burda. TTnet 4 daireye de abonelik satmak istiyor. Ama sen diğerleriyle paylaşarak mani oluyorsun buna. O da cezalandırıyor seni. Arkadaşımın internetini bu yüzden kestiler. Karşı daire ile paylaşıyordu sadece. Hem neyle ispatlayacak ticari olduğunu? Fiş mi var fatura mı :)

Bu durumu şöyle düşünün. Sizin paylaştığınız internet değil kendi aranızda bir ağ ver ve o ağın içinde internet olması sizin interneti paylaştığınızı ispatlamaz. Diyelimki ticari olmayan bir durum için sizin hattınızı kestiler. Bunun olmuş olması doğrusunun bu olduğu anlamına gelmez.

Eğer hakkınızı aramayı seven biriyseniz açacağınız bir davada iletişim özgürlüğünüzü engellediği gerekçesiyle TTNet'e ceza bile verdirebilirsiniz.

Unutmayın arkadaşlar aslolan hukukdur. Ortada var olan hukuksuzluklar yüzüden hukuksuzluğu normal kabul etmek en büyük hatamız olacaktır.

geceyürüyen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım sana iyi modemden ziyade Media Bandwith Management (Yani her porta istediğin bant genişliğini atayabileceğin) bir modem lazım. Zyxel yada us robotic marka modemlerin üst seviyelerinde bu özellik mevcuttur. İnternetten aratırsan media bandwith management zyxel 4 prt diye, sana bu özelliği içeren 4 portlu zyxel modemlerin listesi çıkar. Oradan beğendiğin modemi alabilirsin. Şunu unutma modemin ne kadar iyi olursa olsun eğer bu özelliği yoksa arkadaşın download edip neti sömürürken diğer üçünüz balık tutarsınız. Nerden mi biliyorum. Çünkü şu an biz de 3 kişi kullanıyoruz. Fakat mdm özelliği olan modemler biraz tuzludur ama verdiğin paraya değer bence. İyi akşamlar.

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Ne kadar 2 yüzlüsünüz ya bir de TTnet'ten şikayet ediyorsunuz şimdi de rahat ve hızlı kullanabilirsiniz diyorsunuz adama.Hay Allah'ım ya.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bu olay bir suç Ayrıca bu suçunuzla ilgili sorunlarınızın çözümünü sdn'de arıyorsunuz buda ayrıca sdn kurallarını ihlal etmek.

hakanarin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu olay bir suç Ayrıca bu suçunuzla ilgili sorunlarınızın çözümünü sdn'de arıyorsunuz buda ayrıca sdn kurallarını ihlal etmek.

Eğer bir uyarı yapıyorsanız, lütfen kime ve ne konuda yaptığınızı alıntılayarak belirtin. Herkesi itham altında bırakmayın. :thumbdown:

cyberfalcon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben suç olduğunu düşünmüyorum. Bana ait birşeyi istediğime veririm kim karışabilir ki. Ayrıca bunu internette araştrdım. Paylaşmanın suç olduğuna dair hiçbirşey bulamadım. Ama paylaşımcılardan biri illegal bir şeyler karıştırırsa interneti alanın başı yanar. Ayrıca ticari olarak bu işi yapanların her bilgisayardan yapılan işlemleri kayıt altına almaları gerekiyor.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bişiy olmaz.Apartmanda oturken üç komşuyla bereber kullanmıştık. Böyle internet kullanmak daha ucuza geliyor hemde çok zevkli.Kabloları banyodan geçiriceksin kimsenin ruhu bile duymaz.:D.Bide tavsiye bişiy indirken size ait olan miktarı belirleyip indirme yöneticisinden sınırlarsan sıkıntı olmuyo.(Büyük dosyalar için)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Teşekkürler Arkadaşlar..............

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ttnet'in kendi sitesinde yazıyordu. aydı bina/apartman içerisindeki daireler ortak kullanabilir, bu yasal. Ama bina/apartman dışında başka bir daireyle ortak kullanım yasak.

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Katılımcı arkadaşlar şunu öncelikle belirtmeliyim ki; Kendi iradenizle ortak kullanım alanlarından olan (apartman-blok-site) yerlerde TEK bağlantı ve çoklu modem ile kayıt dışı ama iyi niyetli (daire başına payımızı veririz) gibi görünen bu tür hareketler öncelikle yasal değildir.
Sadece şu kadarını söylüyorum: Sizler yatırım yapıp, hizmet satan bir iş yeri sahibi olsanız (TTelekom gibi) ve bir paket satsanız, onuda birden fazla kişi BELEŞ kullansa ve kullanan kişi miktarınca satmanız gereken paketler elinizde kalsa ve kazancınız sekteye uğrasa, Ve bu tür kullanıcıların da olduğunu bilseniz. HELALİ HOŞ mu olsun dersiniz yada AKSİNİ Mİ söylersiniz.
İşin maneviyat kısmına gelince ;
- Bu husus kul hakkına girer,
- Helallik almak şart olmuştur.
- HAK bundan hiç mi hiç hoşnut olmaz.
Beğenirsiniz beğenmezsiniz işin doğrusu bu. saygılarımla.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Katılımcı arkadaşlar şunu öncelikle belirtmeliyim ki; Kendi iradenizle ortak kullanım alanlarından olan (apartman-blok-site) yerlerde TEK bağlantı ve çoklu modem ile kayıt dışı ama iyi niyetli (daire başına payımızı veririz) gibi görünen bu tür hareketler öncelikle yasal değildir.
Sadece şu kadarını söylüyorum: Sizler yatırım yapıp, hizmet satan bir iş yeri sahibi olsanız (TTelekom gibi) ve bir paket satsanız, onuda birden fazla kişi BELEŞ kullansa ve kullanan kişi miktarınca satmanız gereken paketler elinizde kalsa ve kazancınız sekteye uğrasa, Ve bu tür kullanıcıların da olduğunu bilseniz. HELALİ HOŞ mu olsun dersiniz yada AKSİNİ Mİ söylersiniz.
İşin maneviyat kısmına gelince ;
- Bu husus kul hakkına girer,
- Helallik almak şart olmuştur.
- HAK bundan hiç mi hiç hoşnut olmaz.
Beğenirsiniz beğenmezsiniz işin doğrusu bu. saygılarımla.

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca paketleri alıp bireysel kullanan kişiler enayide sizmi akıllısınızda aranızda paylaşıyorsun. Bu sadece servis sağlayıcının(ttnet) değil, paketleri alıp bireysel olarak kullanan kişilerin hakkınada girmektir ki bu kişilerin sayısıda bir hayli fazla . Altından kalkılabilecek bir günah değil her ne kadar basit gibi görünsede....

Umarım açık ve güzel anlatmışımdır.

iyi forumlar...

hakanarin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lütfen insanları hukuksal doğruluğu tartışılır olan şeyler konusunda yanlış yönlendirmeyin. Tekrar söylüyorum ortada bir ticaret yapılmadığı sürece kimse kimsenin hakkını yemiyordur.

Şimdi siz arkadaşınızla ortak bir araba aldınız diyelim ve dönüşümlü olarak arkadaşınızla kullanıyorsunuz. O zaman bu araba üreticisinin hakkını mı yemiş oluyorsunuz.

Olay bu kadar basit. Ha bu benim görüşümdür ancak yinede hak yediğini düşünen istediği gibi yapar. Ancak burada kimsenin insanları kul hakkıyla korkutmak gibi bir hakkı yoktur. Bir bilişim insanı ve nacizane bu konuda kendimi var olan bilgim sayesinde konuşmaya hakkı olan birisi olarak görüşlerimi paylaştım. Aksini düşünenler lütfen telekomun hukuksuz olarak yaptırdığı sözleşmeler ile değil, gerçek hukuk bilgileri var ise onunla iddialarını desteklesinler.

Bunun dışında Allaha şükür bugüne kadar kul hakkı yemedim, yememeye de özen gösteriyorum. Sağlıcakla kalın.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
arkadaşlar siz oyun alırken gidip 100 lira verip orjinalmi alıyosunuz yoksa 2 liraya korsanmı yada siz bi anti-virüs programı kullanıyosunuzdur peki ücretsiz olan antivirüsler çok az ve pekde iyi değil siz bunların key-crack netten bulup indiriyosunuz. ya windows xp bunuda sadece bilgisayarcılar alıyo 1 tane herkeze yüklüyo kendi yapanların ise evinde hiç yoktur sizinde yoktur büyük ihtimalle ilk baş kendinize bakın herşeyi yasal yollardanmı yapıyosunuz.... bunu gibi daha çok var aklıma ilk gelenler bunlar. yani bi insan ben herşeyi yasal yoldan yaptım diyemez bi yerde oda yapmıştır...

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bence kablo olayına girmeyin bir wireless modem alın çekmeyen yerlerde de access pointle destekleyin evin her kısmında wireless olsun. Bide üstüne proxy server koyun kullanmak isteyenlere parayla hesap verin sonra işleri büyüttüğünüz zaman isp olun :D

frhtckr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bu konuyla ilgili gelişme duydum doğrmudur

Evine kablo çekene 10Bin TL ceza , Kabloyu veren kişiye ise 10bin tl üstü cezası varmış .doğrumudur bu

yanıtlarınızı bekliyorumm

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Başka binadan başka binaya olunca sorun oluyor diye biliyorum.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Elinizden geldiği kadar sömürün:)

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Aman telekom duymasın hocam :]

Reaksiyon puanı
2,146
Öyle bi hak varsa ben hakkımı helal ediyorum, netlimitsiz tek başıma 50 lira veriyorum. Paylaşmaya da niyetim yok :)

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben de çekecem inşallah ben ttnet bayisine gittim aksaray merkezine dedilerki internet çok pahalı valla apartmanınızı araştırın ortak kullanın dediler hemde bunu söyleyen ordaki memur :)

TaGaLoG

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 mb 60 lıra cok bence :) 16 mbps 61 lira ödüyorum ben 16 alın. modeminizde sağlamsa yeter size :)

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben de çekecem inşallah ben ttnet bayisine gittim aksaray merkezine dedilerki internet çok pahalı valla apartmanınızı araştırın ortak kullanın dediler hemde bunu söyleyen ordaki memur :)
Bende ortak kulanıyorum sınırsız59 tl

Son mesajlar