Bina girişinde kutu yok :(

Bu konuyu okuyanlar

galakapos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a
Bina kullanima geceli 7 ay oldu kutuyu mutahit mi yapiyo bilmiyorum ama bizimkinde yapilmamis
sanirim bizim getirmemiz gerekiyor nereye basvurmamiz gerekiyor ucreti nedir binanin girisinde kablolar var hepsinin ustunde numaralar yaziyor.Basvurdugumiz zaman ne kadar sure icersinde gelirler binada bizden ve karsi komsumuzdan baska kimse umursamiyor interneti
2 kisi icin gelirlermi acaba lutfen bilgi verin heryerde aradim ama boyle konu acmamis kimse yoksa sizi mesgul etmezdim tesekkur ederim mesajinizi bekliyorum :l
Konuyu dogru yeremi actim bilmiyorum

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Binada kimsenin telefon üyeliği yok mu?
Varsa kutu da vardır.

galakapos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Binada kimsenin telefon üyeliği yok mu?
Varsa kutu da vardır.

Kimse umursamiyor ben de dedim biraz zaman gecsin zaten yaparlar ama yok kimse ugrasmiyor bizde telefon baglatmiyicaz zaten yalin internet paketi alicaktik 4-5 aydir bekliyorum biri yapar diye ama yok kimse

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ne kutusu telefon mu ?
Telekoma müracaat et.

Binanin girisinde hemen telefon kutusumu deniyor ona telefon sartmi yalin alip kullancaktik telekom a internet icin kutu gerekiyor desek takmazlarmi kutu ?

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Normalde işleyiş şu şekilde olmalıydı, müteahhit elektrik su doğalgaz kanalizasyona bağlantı v.b. hizmetleri alabilmek için başvuru yaparken telekomada bu aşamada başvurması ve kazı izni alması gerekiyor. Tabi bir zorunluluğu yoktur ücreti de yoktur, zor geldiği için müteahhitlere çoğu ilgilenmez sonra binada oturanlara kalır ihale. Bu arada binanın çevre düzenlemesi olur belediyede kaldırımdır yoldur kazı izni vermez telekom şebeke getiremez :)

Bu işlemler için bireysel olarak başvurabileceğiniz gibi bina yada site yönetimi aracılığıylada başvurabilirsiniz. Ama telekomun bu konuda tavrı binanın konumuna göre değişebilir mevcut şebekeye uzak ise müşteri potansiyeli yok ise şebeke getirilemeyeceği de göz önünde bulundurulmadır ( ben hiç böyle bir durum olduğunu görmedim ). Eğer binanızda yada sitenizde çevre düzenlemesi yapıldıysa bu işler çok daha zorlaşacak dolayısıyla zaman da artacaktır.

Bu işlemleri hızlandırmanın en kolay yolu bulunduğunuz yere en yakın telekom müdürlüğüne dilekçe verdikten sonra sosyal medyada bu adresinizi ve durumunuzu anlatan bilgileri paylaşmak (facebook telekom sayfası mesela) olacaktır :cool:

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Herhangi bir fatura ile ( Elektrik , Su veya Doğalgaz ) en yakın Türk Telekom müdürlüğüne başvurun. Normal koşullarda müteahhitler inşaat sırasında telekoma başvuru yaparlar. Eğer binanıza ait bir kutu görünüyorsa telekom bunu size söyler, yok ise yapmanız gerekenleri de size söyleyecektir.

galakapos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normalde işleyiş şu şekilde olmalıydı, müteahhit elektrik su doğalgaz kanalizasyona bağlantı v.b. hizmetleri alabilmek için başvuru yaparken telekomada bu aşamada başvurması ve kazı izni alması gerekiyor. Tabi bir zorunluluğu yoktur ücreti de yoktur, zor geldiği için müteahhitlere çoğu ilgilenmez sonra binada oturanlara kalır ihale. Bu arada binanın çevre düzenlemesi olur belediyede kaldırımdır yoldur kazı izni vermez telekom şebeke getiremez :)

Bu işlemler için bireysel olarak başvurabileceğiniz gibi bina yada site yönetimi aracılığıylada başvurabilirsiniz. Ama telekomun bu konuda tavrı binanın konumuna göre değişebilir mevcut şebekeye uzak ise müşteri potansiyeli yok ise şebeke getirilemeyeceği de göz önünde bulundurulmadır ( ben hiç böyle bir durum olduğunu görmedim ). Eğer binanızda yada sitenizde çevre düzenlemesi yapıldıysa bu işler çok daha zorlaşacak dolayısıyla zaman da artacaktır.

Bu işlemleri hızlandırmanın en kolay yolu bulunduğunuz yere en yakın telekom müdürlüğüne dilekçe verdikten sonra sosyal medyada bu adresinizi ve durumunuzu anlatan bilgileri paylaşmak (facebook telekom sayfası mesela) olacaktır :cool:

İlgin icin tesekkur ederim.
Peki ben binada 4 kisi toplasam ama bunlar internet ve telefon hatti baglatmak istemeseler bile dilekce yazabilirlermi
Kimse telefon baglatmak istemiyor dedigim gibi bizde kullanmiyicagimiz icin yalin internet alicaktik.Mahallede turk telekom bayisi var ordan yapabilirmiyiz. mevcut sebekeye uzak derken neyi kast ettiniz neye uzak.olursa anlamadim

Herhangi bir fatura ile ( Elektrik , Su veya Doğalgaz ) en yakın Türk Telekom müdürlüğüne başvurun. Normal koşullarda müteahhitler inşaat sırasında telekoma başvuru yaparlar. Eğer binanıza ait bir kutu görünüyorsa telekom bunu size söyler, yok ise yapmanız gerekenleri de size söyleyecektir.
Kutu gorunmuyor ttnet e basvurduk ordaki kadin gozukmedigini soyledi kablolar var
sadece kutu takicaklar cok zor biseymi bu ya

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
İlgin icin tesekkur ederim.
Peki ben binada 4 kisi toplasam ama bunlar internet ve telefon hatti baglatmak istemeseler bile dilekce yazabilirlermi
Kimse telefon baglatmak istemiyor dedigim gibi bizde kullanmiyicagimiz icin yalin internet alicaktik.Mahallede turk telekom bayisi var ordan yapabilirmiyiz. mevcut sebekeye uzak derken neyi kast ettiniz neye uzak.olursa anlamadim

Kutu gorunmuyor ttnet e basvurduk ordaki kadin gozukmedigini soyledi kablolar var
sadece kutu takicaklar cok zor biseymi bu ya

Eğer binaya gelen Türk Telekom şebeke kablosu ( kalın ve siyah bir kablo olur genelde 30x2) varsa kutu takmak kolay iştir.

galakapos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
galakapos-albums-hsjsjs-picture
gittim resmini cektim xd

Neyse tesekkur ederim hepinize telekomdan hallederim ins gerisini sagolun ilginiz icin

galakapos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya son bisey sorucam lutfen cevaplayin babam diyorki binada telefon kullanan yoksa gelmez kutu diyor dogrumu bu babam pek gonullu diyil bu ise kimse telefon kullanmasa bile kutu gelirmi ? Cevap verin cok onemli

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ya son bisey sorucam lutfen cevaplayin babam diyorki binada telefon kullanan yoksa gelmez kutu diyor dogrumu bu babam pek gonullu diyil bu ise kimse telefon kullanmasa bile kutu gelirmi ? Cevap verin cok onemli
,

Öyle birşey olduğunu sanmıyorum. Öyle birşey varsa bile sen internet için başvurduğun anda kutuyu takarlar.

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Yalın internette kullansan telefonda kullansan kutu getirilir :) bayiden olmaz o iş telekom müdürlüğüne gitmen lazım. Binadakilerin telefon alıp almaması mühim değil.

galakapos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalın internette kullansan telefonda kullansan kutu getirilir :) bayiden olmaz o iş telekom müdürlüğüne gitmen lazım. Binadakilerin telefon alıp almaması mühim değil.

Vallaha icimi rahatlattin boyle bi yorum bekliyodum bende :)
2 ay once babamla komsumuz dilekce yollamis telekoma bisey cikmadi
bidaha deniyelm sansimizi

YapayZeka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı durum yaklaşık 2 yıl önce benim başıma gelmişti. Sıfır daireye kiracı olarak girmiştim. Eve hat çekilik değildi. O zamanlar taahhüt verene bisiklet veriyorlardı ondan da faydalanmak istedim gittim hemen başvurdum, bana dilekçe verirseniz kendi mütahitlerinin hattı binanın içine çekeceklerini, bu sürecin 2-3 ayı bulabileceğini söylediler. Uydunet falan da yoktu mecburen o dönem vınn kullanmıştım 2-3 ay.

galakapos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı durum yaklaşık 2 yıl önce benim başıma gelmişti. Sıfır daireye kiracı olarak girmiştim. Eve hat çekilik değildi. O zamanlar taahhüt verene bisiklet veriyorlardı ondan da faydalanmak istedim gittim hemen başvurdum, bana dilekçe verirseniz kendi mütahitlerinin hattı binanın içine çekeceklerini, bu sürecin 2-3 ayı bulabileceğini söylediler. Uydunet falan da yoktu mecburen o dönem vınn kullanmıştım 2-3 ay.
bizde kablolar cekilmiste kutuyu baglamamislar bende telefondan idare edicem zaten pc alali 5 ay oldu internet gelene kadar offline oyunlari bitiriyim :)

turkcell superonline fiber al daha iyi 20mbps 100gb hız alanlı kampanya var tel de verirler www.superonline.com 'a bak.
http://www.superonline.net/baglan/fiber-internet/hemen-basvur

Hele bir kutu gelsinde ben ttnet ultranet almayi dusunuyodum ama oturdugumuz yer kucuk bi mahalle burda desteklemiyicek sanirim 8mgbit alicaz galiba tavsiyen icin tesekkur ederm

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
biz hiç ttnet kullanmadık biri adsl aldık 2yıl oldu koç koç.net'i vodofone'a satınca iptal ettik 2yıl avea superjet modem 21,6mbps 15gb hız alanlı kullandık onuda bitince süperonline ile değiştirdik burda da fiber yoktu periyodik olarak fiber başvurusu yaptık zamanla fiber kabloları döşediler bütün apartman sabit hattını turkcell superonline'a taşıdı bende yedek internet var turkcell turbo 3g 2gb sınırsız internet kesilirse diye ki çok düşük olasılık modem bayılırsa yada ismi lazım olmayan kişi modemi restart yaparsa diye bence ttnet'e hiç bulaşma superonline'a bak eninde sonunda o kablo döşenecek oraya.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
SOL ve Kablonet gelir kendi kutusunu takar, kilitler, sorumluluğunu alır, arızada kendisi bakar.
TTnet öyle değil. Bina girişindeki kutunun sorumluluğunu almaz, gelip takmaz, arıza olursa bina sorumludur.
Bizzat başıma geldi. Mahallenin elektrikçisi/telefoncusu bekliyordur zaten gelin diye.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede böle bi sorun vardı binadan taşındım bizde kutu var ama sallıyorlar vallahi gelmez billehi gelmez o binaya internet 1 sene beklersin kaaç kurtul

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5 aydan beri defalarca başvuru yaptık şikayet ettik vs vs vs... daha yeni bağlandı..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim önceden hızım iyi idi ama şimdi ne olduysa düştü supernoline yi aradık binanın girişinde bi kutu olucak dediler bi elektirikciye gösterin daha kutu bilen yok ve hangi elektirikciye gittiysem ben alamam o işten diyo arkadaş ben çorum da oturuyorum burası pek tekno bi yer değil bir sürü şikayet ettm ama olmadı şimdi ben telekoma gidip gelin bize bi kutu takın yoksa ben size takarım desem kabul ederlermi

galakapos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim önceden hızım iyi idi ama şimdi ne olduysa düştü supernoline yi aradık binanın girişinde bi kutu olucak dediler bi elektirikciye gösterin daha kutu bilen yok ve hangi elektirikciye gittiysem ben alamam o işten diyo arkadaş ben çorum da oturuyorum burası pek tekno bi yer değil bir sürü şikayet ettm ama olmadı şimdi ben telekoma gidip gelin bize bi kutu takın yoksa ben size takarım desem kabul ederlermi
18 ay önce acmistim la konuyu :O bu durumda olan arkadaşlar beklemek tek çözüm malesef bu konuyu açtıktan 8 ay sonra getirdiler 3-4dk sini aldi adamların 8 ay içinde turktelekom,ttneti 2 haftada 1 arayip söylüyodum durumumu birkaç siteden de şikayette bulundum 8 ayda sonuçlandi kısacası o zamana kadarda bir vınn veya hattınıza internet paketi alip baglayın bir şekilde idare edin ne diyiyim :/

yusufqqqqqq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizde de aynı sorun var telefon çeksek internet çekilir mi