Bimcell hakkında sorular

Bu konuyu okuyanlar

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar çok telefonda konuşan biri degilim.
türkcelde dakikası 41 kuruş diye bimcell geçtim kullananız varsa aklımda bır kaç soru var

1, sorum : 6 sanıyesı 1 kuruş dıyor = bu durumda 1 dakıkası 10 kuruş olur dımı ?
2. sorum bir arkadaşımla kapatmadan 10 dakıka konuşsam 1 tl tutarmı yanı 6 sanıye 1 tl durumu nasıl ışlıyor

engellıyım evde yaşıyorum çekme çekmeme sorun degıl evın her yerınden full çekıyor avea oda aynı yerı kullanıyormuş zaten :)

yardımınızı beklıyorum

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Kıymetli kardeşim bende senin gibi çok konuşan biri değilim her ay turkcele 35 TL verirken 13 nisandan bu yana 6 ayda 28 TL para verdim ve çok memnunum.Sorularına gelince evet bir dakikası 10 kuruş ve dolayısıyla 10 dakikası 1 TL oluyor.Zaten her konuşmanın sonunda ne kadar zaman konuştuğun ve kaç para kesildiği ücretsiz mesajla sana bildiriliyor.Hayırlı olsun iyi bir karar vermişsin.

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
gerçekten aydınlatınız çok teşekurler yardımınız ıçın umarım guzel sonuçlar alırım bende

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
AveA alıcaksan numara taşı kardeşim.

AveA içi 1000 dakika, 1000 SMS - 1 GB internet var.

Aylık 19 lira.

ridvancakir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iki sorunda cevabı evet.
her 6 sn de 1 kuruş ekleniyor.
yani sen bir aç kapa yaptıgında turkcell deki gibi 41 kuruş deil konuştuğun sn kadar ödüyorsun.
36 sn konuşursan 6 kuruş gibi.
az konuşanlar için yok iyi bir seçim bence bimcell.

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
yok ben aylık her hangı bır ödeme yapamam durumum pek musaıt degıl bu guzelmış arada yuklerım bakarım duruma

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
sizin gibi az konuşanlar veya ikinci hat olarak kullanmak isteyenler için en ideali bimcell. konuşurken 6 sn/1 kr ve sms adeti 10 kr... çekim gücü de avea ile aynı. bulunduğunuz bölgede avea nasıl çekiyorsa bimcell de öyle çeker. :)

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
sizin gibi az konuşanlar veya ikinci hat olarak kullanmak isteyenler için en ideali bimcell. konuşurken 6 sn/1 kr ve sms adeti 10 kr... çekim gücü de avea ile aynı. bulunduğunuz bölgede avea nasıl çekiyorsa bimcell de öyle çeker. :)

SMS adedi 10 kuruş değil 1 kuruş.

heroares

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Abonelik ücreti varmı ?
Gitsem bimcell istiyorum desem ne kadar ücret ödemem gerekli ve ödediğim ücretin nekadarı hattıma ait olucak?

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ilk kendiniz açtırıyorsanız 49 tl gıbı bır ucret varmış
turkcellden bedavaya devroluyor

sms 10 kuruş buda fena fıyat degıl
ayın 19 da geçtım 13 dakıka konuştum 1.30 kuruş tuttu turkcellde olsa arkadaş vodofonluydu bırde baya acımasızca gıdecektı tl ler

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Şu 2 günlük bayram tatili geçsin. Hemen taşıyorum numarayı. Telefonla az konuştuğum için birebir.

Turkcell' de aradığımda ilk 29 saniye 40 krş. 30. saniye oldumu 80 kuruş kesiyor. İstersen 59 saniye konuş yine 80 kuruş. O kadar ücrete Bimcell' de 10 dakikaya yakın konuşurum be.

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
swater aynen öyle oluyor en geç 6 gün dediler burdaki bim yerinde 4. gün geçirdiler herkese bimcell diyorum bayramda biraz gülümseme oluyor fakat mutluyum :)

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar çok telefonda konuşan biri degilim.
türkcelde dakikası 41 kuruş diye bimcell geçtim kullananız varsa aklımda bır kaç soru var

1, sorum : 6 sanıyesı 1 kuruş dıyor = bu durumda 1 dakıkası 10 kuruş olur dımı ?
2. sorum bir arkadaşımla kapatmadan 10 dakıka konuşsam 1 tl tutarmı yanı 6 sanıye 1 tl durumu nasıl ışlıyor

engellıyım evde yaşıyorum çekme çekmeme sorun degıl evın her yerınden full çekıyor avea oda aynı yerı kullanıyormuş zaten :)

yardımınızı beklıyorum

Değerli kardeşim engelliyim demişsin bu konuda türkcelin cok faydalı konuşma paketi var mutlaka incelemeni tavsiye ederim faturalı hatlara 2000dakka her yöne 500 dakkası 1500 türkcel ici 20tl http://www.turkcell.com.tr/bireysel/sayfalar/konusmavemesajlasma/faturalihat/destek.aspx

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar bende bimcell liyim ama tlfnumda msj gelmiş imeliniz çalınmş bende tlfnu yeni aldım sınıfr bizim evde 3 kişinin hattı bimcel neden öyle oluyo yardım ederseniz iyi olur yoqsa türkcelle geçiçcem :( :(

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bim bi bunu yapmamıştı bu olaya da el atmış hadi hayırlısı :)

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
madem bu kadar ucuz biz niye hala turkcell'deyiz :(

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
madem bu kadar ucuz biz niye hala turkcell'deyiz :(

Durman hata. :)

Az konuşuyorsan yüklersin 10 TL, 6 saniyede 1 Kuruş kesilir.

Eğer çok konuşuyorum dersende 10 TL karşılığında her ay 250 dakika konuşma paketi var ona geçersin. Ben de Turkcell'den taşıdım. Şahsen çok memnunum.

Böyle ufak tefek hesapları sevmem ama Turkcell' in şu kazıklama politikası yok mu...

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Durman hata. :)

Az konuşuyorsan yüklersin 10 TL, 6 saniyede 1 Kuruş kesilir.

Eğer çok konuşuyorum dersende 10 TL karşılığında her ay 250 dakika konuşma paketi var ona geçersin. Ben de Turkcell'den taşıdım. Şahsen çok memnunum.

Böyle ufak tefek hesapları sevmem ama Turkcell' in şu kazıklama politikası yok mu...

az konuşuyorum zaten çekme sorunuda olmaz zaten istanbul'un göbeğinde şişli'de de çeker herhalde :)

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar eğer şehir merkezinde oturmuyorsaniz,merkeze uzaksaniz.bide bazi kapali alanlarda Bimcell çekmiyor haberiniz olsun.fiyatina gelince çok uygun.şu an için en ucuz konuşturan operatör bile denebilir.1 ay içersinde istediğiniz kadar her yöne geçerli 10 tl ye 250 dakika alabiliyorsunuz.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnternetini kullanan var mı? Diğer hatlara göre nasıl bir performans gösteriyor?

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
taşınıyor ucretsız bir şekilde halla kulanıyorum :)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Numara taşıyabiliyormuyum numaram değişsin istemem :/

Numaran değişmeden, hiçbir ücret ödemeden taşınıyor. Taşıma süresi 3-4 gün sürebilir.

Eski hattında faturasız hat ise değişmeden önce hattınıdaki TL' leri bitirmeni öneririm. Yoksa hepsi gidiyor. Numaran taşıdığında 1 TL yüklü olarak geliyor.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Numaran değişmeden, hiçbir ücret ödemeden taşınıyor. Taşıma süresi 3-4 gün sürebilir.

Eski hattında faturasız hat ise değişmeden önce hattınıdaki TL' leri bitirmeni öneririm. Yoksa hepsi gidiyor. Numaran taşıdığında 1 TL yüklü olarak geliyor.

Verdiğin bilgiler için teşşekürler :)