Bimcell btk kararlarına uymuyor, haklı mı haksız mı!

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bimcell 6gb efsane paketini kullanmaktayım, 1 mart 2017 itibari ile sanıyordum ki bimcell 6 gb internetim bittiğinde hızı en az 128 kbits yapar...YAPMADI, tamamen kesti her zamanki gibi. aradım müşteri hizmetlerini dedim 1 mayıs 2017 için ne diyorsunuz, dediler; henüz bize ulaşan bir bilgi yok, bu yüzden konuşamayız...!
derken 1 mayıs 2017 gece 2 den sabah 8 e internet kullanımı ile ilgili btk kararının uygulanacağını düşündüm fakat tedbiren yine aradım müşteri hizmetlerini, yine haberimiz yok dediler fakat eklediler ; şu anki tarifede bakiyenizden düşer...

1 mayıs gecesi saat 2 den sonra biraz indireyim dedim belki kuralları okumuşturlar da bize bir güzellik yaparlar... ne yazık ki, internetim sıfırlandı az bir miktar indirmeme rağmen kalan bakiyemin hepsi tükenmiş...

sabah tekrar aradım müşteri hizmetlerini, dedim; internetim tamamen kesilmiş, 2 ile 8 arası da bakiyemden yemiş, niyedir, nedendir? bana verdikleri cevap şöyle; bizde kontörlü tarifeler var, kontörlü tarifelerde btk kararları uygulanamaz. dedim hiç faturalı, btk kararlarına uygun tarife yok mu, ona geçeyim?... yok dediler... olmaz mı bundan sonra dedim?, olmaz dediler!

şimdi mobil internette uygun fiyatlı bir tarife ya da paket istemek, beklemek çok büyük bir mucizeyi mi gerektirir. neden oparatörler bize geldiğimiz bu çağda yakışır, güzel bir hizmet vermezler.

aynı durumda olan diğer mobil kullanıcı arkadaşlar da iştirak etsinler, bilgilerimizi paylaşalım, doğruyu bulalım, gerekirse kamuoyu oluşturup sesimizi duyuralım. HAKSIZLIK varsa susmayalım. saygılar sunarım, görüşlerinizi beklerim.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sen olayı yanlış anlamışsın mobilde 2~8 arası diye birşey yok. Ayrıca paketin zaten AKN'li paket değilmiş öyle olsaydı 96 yerine 128'e düşecekti olay ondan ibaret.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
bimcell 6gb efsane paketini kullanmaktayım, 1 mart 2017 itibari ile sanıyordum ki bimcell 6 gb internetim bittiğinde hızı en az 128 kbits yapar...YAPMADI, tamamen kesti her zamanki gibi. aradım müşteri hizmetlerini dedim 1 mayıs 2017 için ne diyorsunuz, dediler; henüz bize ulaşan bir bilgi yok, bu yüzden konuşamayız...!
derken 1 mayıs 2017 gece 2 den sabah 8 e internet kullanımı ile ilgili btk kararının uygulanacağını düşündüm fakat tedbiren yine aradım müşteri hizmetlerini, yine haberimiz yok dediler fakat eklediler ; şu anki tarifede bakiyenizden düşer...

1 mayıs gecesi saat 2 den sonra biraz indireyim dedim belki kuralları okumuşturlar da bize bir güzellik yaparlar... ne yazık ki, internetim sıfırlandı az bir miktar indirmeme rağmen kalan bakiyemin hepsi tükenmiş...

sabah tekrar aradım müşteri hizmetlerini, dedim; internetim tamamen kesilmiş, 2 ile 8 arası da bakiyemden yemiş, niyedir, nedendir? bana verdikleri cevap şöyle; bizde kontörlü tarifeler var, kontörlü tarifelerde btk kararları uygulanamaz. dedim hiç faturalı, btk kararlarına uygun tarife yok mu, ona geçeyim?... yok dediler... olmaz mı bundan sonra dedim?, olmaz dediler!

şimdi mobil internette uygun fiyatlı bir tarife ya da paket istemek, beklemek çok büyük bir mucizeyi mi gerektirir. neden oparatörler bize geldiğimiz bu çağda yakışır, güzel bir hizmet vermezler.

aynı durumda olan diğer mobil kullanıcı arkadaşlar da iştirak etsinler, bilgilerimizi paylaşalım, doğruyu bulalım, gerekirse kamuoyu oluşturup sesimizi duyuralım. HAKSIZLIK varsa susmayalım. saygılar sunarım, görüşlerinizi beklerim.
Arkadaşım olay Faturalı ve sınırsız internet kullanan kullanıcıları kapsıyor.Yani interneti sınırsız olanlar bu hakları kazanıyor.Eskiden sınırsız kullanıcılar AKK ye geldiğinde hızları düşüyordu şimdi hızlar AKK ye geldiğinde eskiye nazaran pakete göre düşücek ve gece 02:00 - 08:00 arasıda paketten gitmeyecek.Siz galiba banada faydası var zannettiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
--- Gönderi Güncellendi ---
cep telefonlarının modem hızları 1000 mbit/s ye dayandı... ama mobil oparatörler hala Türkiyede sınırsız ve hesaplı paket ve tarifeler sunmaktan geri duruyolar. bu gidişle nasıl 5g gelsinde gönül rahatlığıyla kullanırız diye umutlanalım. bu bir paradox değil mi?

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
BTK'nın kararları Mobil İnternet için geçerli değil. AKN li mobil bir paket alsanız da 2-8 arası gibi bir uygulama görmeyeceksiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
BTK'nın kararları Mobil İnternet için geçerli değil. AKN li mobil bir paket alsanız da 2-8 arası gibi bir uygulama görmeyeceksiniz.

btk kararlarından alıntı:
...
5. Mobil şebeke işletmecilerinin AKN uygulanan mobil genişbant internet tarife ve paketlerinde AKN sonrası veri indirme hızının asgari 128 Kbit/sn olacak şekilde uygulanması,

7. 02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKN’ye dâhil edilmemesi ve AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN sonrası indirme hızı kısıtlarının uygulanmaması,
...
maddeleri gereği de mi olmuyor? dediğim gibi pttcell akn li paket için müşteri hizmetleri olur demişti...
mobilde 128 kbits hız ve geceden sabaha bedava internet için btk ya başvurup da cevap almış bir arkadaşımız varsa, paylaşırsa çok makbule geçer. zira ben de başvurdum ama henüz cevap gelmedi. düşününce telefonların 1000mgbits hızı ile 128 kbits hız bile hiç adilce durmuyor ama bunu da bulamıyoruz.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
128kbit yerine olmmasin daha iyi
Abartma... Ben o hızla video izleme haricinde her şey yapabiliyorum. Mobil online oyun oynayabiliyorum , Whatsapp rahat kullanıyorum ve araştırmak istediğim herşeyi google dan aratıp 4-5 saniye bekliyorum ve her siteye ulaşabiliyorum.

Hiç olmasın ne demek ya buna da şükür :D

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Anlatamadım sanırım, saat 2 ve 8 arasında ki AKN maddesi mobil internet için geçerli değil.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Anlatamadım sanırım, saat 2 ve 8 arasında ki AKN maddesi mobil internet için geçerli değil.

tamam da bu dediğiniz btk kararının neresinde yazıyor... ben de diyorum ki pttcell de süper 1 gb (akn'li) paket için olur dediler fakat tecrübe etmiş değilim. keşke bir pttcell li arkadaş olsa da bizi aydınlatsa bu konuda... ayrıca btk kararlarında mobil internet hariçdir diye bir ibare yok, yukarıda aynen yazdım ilgili maddeleri...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ilgili karar ve basın açıklamaları :

Ekli dosyalar

• (518)_(10)_Adil_Kullanım_Noktası.pdf
    46.9 KB · Görüntüleme: 285
  • AKN_Düzenleme_BASIN_AÇIKLAMASI_son.pdf
    140.3 KB · Görüntüleme: 358
  • BTK-Adil-Kullanim-Noktasi-09-09-2016.pdf
    205.3 KB · Görüntüleme: 263

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
arkadaşlar pttcell müşteri hizmetleri (4446788) i tekrardan aradım ve kesin konuştular isterseniz siz de teyit olması açısından arayabilirsiniz.

Pttcell Süper 1GB İnternet Paketi (AKN’li) ayda sadece 10 TL! paketi sınırsız ve akn li olduğundan gece 2-8 saatleri arası hız düşümü olmadan, kotadan düşmeden yani bedava kullanılabilecektir denildi. yalnız pttcell e geçmek için ayın 26'sına yakın veya o gün gitmek gerekli çünkü fatura kesim tarihi her ayın 26sı! paket 26sında başlar 25inde biter. bir arkadaş sormuştu, pttcelle geçtiğimizde sadece paketi alsak olur mu diye, cevap; olmaz bir faturalı tarife seçip bu paketi de ek olarak alıyoruz. tarife seçimine göre toplam 27 - 30 tl arası fiyat çıkıyor normalinden...

başka hiç bir oparatörde akn li paket görmedim, ayın 26sını bekleyecem, bakalım belki çıkarırlar ama pttcell zaten ucuz, geçmek iyi olabilir. bu arada pttcell faturalı tarifelerinin 1-2si hariç 12 ay taahütlü bilginize. :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
türktelekom aboneleri size sevineceğiz bir haber vereyim :

Maksi İnternet Paketi 3GB AKN'li

Cepten SINIRSIZ internet keyfi yaşamak için Maksi İnternet Paketi 3GB AKN'li tam size göre! Maksi İnternet Paketi 3GB AKN'li'yi alarak ayda sadece 15 TL'ye gönül rahatlığıyla SINIRSIZ internet kullanabilirsiniz.

Maksi İnternet Paketinin ismi 09.04.2017 tarihi itibarıyla Maksi İnternet Paketi 3GB AKN'li olarak anılacak olup paket koşulları "Paket kapsamı ve Geçerlilik Detayları" altında olduğu gibidir.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

Sen yanlış anlamışsın,Mobilde geçerli değil kardeşim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bimcell de yok o konuda haklısınız ama limitsiz sınırsız akn li bir paket ise mobilde paketiniz hızınız kota aşımında 128 kbits, gece 2 den sabah 8 e bedava normal hızda diyor müşteri hizmetleri. btk kararında da böyle diyor. lütfen arayın pttcell ve türktelekom müşteri hizmetlerini ve yukarıda bahsettiğim aknli limitsiz paketler için sorun ve sonucu buraya yazın. ben pttcell ile konuştum kesin konuştular. bana farklı size farklı konuşacak değiller ya ... :) inanmak da zorlanıyor gibisiniz çünkü.

gb larım olduğundan ve ayın 26 sını beklediğimden henüz tarife ve paket değişikliği yapıp olayı bizzat tecrübe etmedim biraz sabır...
avea yani türktelekom maksi 3 gb akn li için şöyle bir şart var :

• Maksi İnternet Paketi 3GB AKN'li'yi sadece faturalı S.E.Ç. İnternet Ekle 500, S.E.Ç. İnternet Ekle 1000, S.E.Ç. İnternet Ekle 1500, S.E.Ç. İnternet Ekle 3000, S.E.Ç. Full Artı Full 500, S.E.Ç. Full Artı Full 1000, S.E.Ç. Full Artı Full 1500 ve S.E.Ç. Full Artı Full 3000 tarifelerindeki müşterilerimiz satın alabilirler.
ve bu tarifeleri müşterileri olmayan ben internetteki tarifelerden göremedim. belki eski kullanıcılarına tanınan bir haktır veya abone alımına kapalı tarifelerdir henüz soramadım...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Alıntı :

Kavramları karıştırmayın. BTK'ya göre aşımsız diye bir tarife tanımlaması yok. Bu aşımsız işi operatörlerin uydurduğu birşey. BTK'ya göre AKN uygulanan veya uygulanmayan paket tarifeleri şeklinde tanımlama var sadece.

Bu duruma görede AKN uygulanan her tarife (aşımsızlar dahil) 128Kbps'e düşmek zorunda. Fakat AKN uygulanmayan, kota bitince bağlantısı kesilen veya indirimsiz standart internet ücreti uygulanarak devam eden tarifelerde bu karar geçerli değil şeklinde yorumluyorum.

Bu yorum bana çok doğru geldi. Böyle yorumlarsak kota bitiminde 1 kbit/s 'ye hızı düşürenler de AKN uygulamış oluyorlar.Dolayısı ile bunlarda BTK kararı gereği hızı kota bitiminde 128 kbits olarak yükseltmek zorundalar, ayrıca AKN'li olmuş oldukları anlamı çıktığı için uygulamada gece saat 2 ila 8 arası da kotadan ayrı hızlı internet sunmak zorundalar. BTK ya itirazlarda bu şekilde yazmanın faydası olacağı kanaatindeyim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
turkcell " yeni 1 gb " paketinde hız kota bitimi :

*Paket kotası bittikten sonra kullanım hızı 1 kbps'ye düşürülür ve aşım ücreti yansıtılmaz.

deniyor. Aslında bu madde uygulamada AKN olduğu anlamına geliyor. Ben olsam sırf bu maddeye istinaden BTK'ya şikayette bulunurdum.

HAKKINIZI ARAYIN, BTK'YA ŞİKAYETTE BULUNUN, ama şikayeti yazarken ilgili karar ve basın açıklamarından faydalanın ve şikayeti esaslı temellere dayandırın. İşte o zaman kazanırız. Ve sonuçları forumlarda paylaşın ki sizin durumunuzda olan herkes faydalansın.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
27 mayıs 2017 cumartesi ramazan başlangıcı... şu MUBAREK oparatörler geceleri bedava yapsalar da Ramazanda millet internet olayında rahat olsa. Bu mesajımı destekleyiniz lütfen. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
nasıl mobil için geçerli değil 2-8 deki geçerli...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
nasıl mobil için geçerli değil 2-8 deki geçerli...

yani sen de diyorsun gece 2 den sabah 8e kadar internet kotasız ve hızlı olacak kararı mobil için de geçerli :) hele şükür benim fikrimde olan biri çıktı. :D

Son düzenleme:

emrecelikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz BTK yı gözünüzde fazla büyütmüşsünüz, karara kalsaydı iş,
1 mayıstan itibaren en düşük bağlantı hızı da 128 kbps olmalıydı ama hala 1 kbps uyguluyor pttcell..
Ayrıca pttcellin kendinden bi haber müşteri hizmetlerine güvenmeniz de
enteresan :)
Kullanmadığınızdan sanırım bunlar da,Pttcell zaten sallantı da,aylardır abone alımı bile yoktu bu ay
yeniden açıldı lakin açılmak için açılmış gibi adeta eski halinden eser yok...taahhütüm bitti bir kişi bile aramadı..
Ayrıca operatörlerin kampanyaları durdurma hakları her zaman saklıdır,yani pttcell bunu durduruyorum da diyebilir
zaten çoğu rifesi kapandı..
Yani şahsen taşımayı düşünüyorum bende

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben eskiden pttcell kullanıyordum, o zaman da sınırsız internet veriyordu ve hızı 128 kbits idi. sonra bimcelle geçmiştim. pttcellden çıkmamın nedeni az gb vermesi idi ama sınırsızdı... bimcell btk yazısında şöyle demiş:
...eğer paketiniz AKN li bir paket olsaydı gece 2 ila sabah 8 arası bedava, ayrıca kotanız bittikten sonra da hızınız 128 kbits olacaktı fakat bimcell tarife ve paketleri kota aşımında ücretlidir, AKN li bir paketimiz yoktur...

bakalım, 26 sını bekliyorum. o zaman tecrübe edip herkesle paylaşacam. ayrıca forumdan bir arkadaş da pttcell kullanıyormuş, geçen gün konuştuk, hızı kota bitimi 128 kbits imiş fakat paketi AKN li olmadığı için gece bedava değilmiş. ben kendisine sınırsız pakette mutlaka fiilen AKN vardır demiştim. btk gerçekten işe yarıyor, ben devlet işiyle bankadan bile haksız alınan paramı koparabilmiştim :D o parayı vermemek için banka ne taklalar atmıştı ne yalanlar dolanlar uydurmuştu...

emrecelikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Btk ne yapar bu ülkede peki vatandaş için daha çok sermayeyi gözeten bi kurumdur,ben sizin gibi düşünmüyorum.böyle olmasaydı aknleri kaldıracaz diyip saat 2-8 saçmalığını getirmezlerdi..
Lütfetmişler zaten, gece 2 den 8 e kadar kime kaç kişiye yarayacak bu iş o saatlerde, millet sabaha işe mi gidecek yoksa gece oturup onu mu bekliycek,o yüzden pttcell de yada telekom da olsa ne,olmasa ne yazar bu haliyle..
millet çalışıp kazanıp bu ülkede en temel şey internet bağlantısı için hâlâ ayda 60-70 TL para ödüyor..
Yazıktır bu millete ya

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
2-8 arası gerçekten saçma, o konuda haklısın. 128 kbits hızı da saçma ... ama bu menfaatçi oparatörler onu bile vermiyo :) ölümü gösterip sıtmaya razı ediyolar :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
pttcell e bugün itibari ile geçmiş bulunmaktayım. bakalım dedikleri gibi btk kararlarının tümünden faydalanabilecek miyim... :) gece sahurda deneyecem :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
gece 2 ila sabah 8 arası 3,5 gb veri indirdim. kotadan düşmedi. :D zaten kotam 2 gb idi, fakat harcamam 75 mb gözüküyor. yani işler yolunda... pttcell ile 4,5 g hızında geceden sabaha 20 gb rahat indirilebilir, bu da tarife ve paketi bedavaya getirme demektir eğer lazımsa :D
resimmm.jpg

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
pttcell'de sorun yaşayanlar varmış, bilginize sunmak istiyorum. özellikle kota bittiğinde gece 2 ila sabah 8 saatleri arası hız sabit kalıyormuş 128 kbits de...! ve çözümünü daha sağlayamamışlar . pttcell kalitesi de iflas etmiş...! bir şeyi çok övmemek veya yazmamak gerekli, hemen kurnazlık şeytanlık yapıp milleti soyuyorlar ya da hizmeti sağlıklı bir şekilde vermiyolar.