Bilmediğinizi Tek Tıkla Çevirin

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Frostban3

Profesör
Katılım
10 Eyl 2008
Mesajlar
1,134
Puanları
0
Kolay kullanıma ve geniş sözcük içeriğine sahip ClickIVO programını diğer sözlük programlarından farklı olarak ücretsiz indirip kullanın.

Piyasada bulunan çoğu sözlük yazılımı ya ücretlidir ya da birtakım kısıtlamalar içerir. Bunlara karşılık ClickIVO programı hem ücretsiz olarak bulunuyor, hem de tam 83 dili birbirine başarıyla çevirebilecek durumda kullanıcılarını bekliyor. 83 dil desteği, rakip programlar ile kıyaslandığı an üstün bir özellik olarak programın artı hanesine yazılabilir.


Program kurulduğu andan itibaren simgesini sistem tepsisine bırakarak arka planda çalışmaya başlıyor. İstediğiniz herhangi bir kelimenin üzerine imleciniz ile geldiğiniz an Alt tuşuna basılı tutarak farenizin sol butonu ile tıklarsanız, sistem tepsinizden açılan ufak bir pencere kelimenin anında Türkçe karşılığını buluyor. Bu tuşlar ve farenizin butonlarını Seçenekler menüsünden isteğiniz doğrultusunda ayarlama imkanınız da bulunuyor.İmleciniz ile üzerine geleceğiniz kelimenin herhangi bir Windows uygulamasında yer alması yetiyor. Örneğin internette gezinirken ya da bilgisayarınızda kurulu herhangi bir programda bu işlemlerinizi kolayca gerçekleştirip kelimelerin Türkçe karşılıklarını görebilirsiniz. Ayrıca programı simgesinden büyülterek Metin Çevirisi butonuna tıklarsanız yazdığınız cümle ya da cümle gruplarını da doğrudan çevirme şansınız bulunuyor. ClickIVO ile aynı zamanda istediğiniz kelimelerin Wikipedia sonuçlarını da görebilirsiniz.

:: Yazılımı indirmek için tıklayın.

:: Yazılım ile ilgili problemlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için: ClickIVO
Yazan: Mehmet Erdem Yener
SDN - http://shiftdelete.net
 

souris

Profesör
Katılım
11 Ağu 2008
Mesajlar
1,614
Puanları
38
Bazen çalışıyor bazen Explorer hatası verip sayfayı kapatıyor.
 

neresionline

Asistan
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
380
Puanları
0
sourisin de söylediği gibi bazen açılıp bazen açılmıyor
açmak için tıkladığımda işlemcinin(E4500) yarısını kullanıyor ama program açılmıyor
sorunlu gibime geldi=)
 

engerex

Dekan
Katılım
16 Ağu 2008
Mesajlar
7,677
Puanları
38
Birkaç arama yaptım, henüz bir sorunla karşılaşmadım. Metin çeviri çok yavaş ve saçma sapan çeviri yapıyor. Hatta en basitinden;
i love you >>> i aşk sen
how are you >>> nasıl are sen
 
Üst
stat counter