Bill Gates’in başarı hikayesi

Bu konuyu okuyanlar

akrcokn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
images.jpg

Microsof’un kurucusu olan Bill Gates, bu günlerde iş hayatındaki yaşayan en ilham verici liderlerden biri ancak, onun grafiksel kullanıcı ara yüzü ve faresi olan bir bilgisayar yaratmaya dair fikrini, başka bir firmaya sunduğu zaman reddedildiğini biliyor muydunuz? Hatta bazı insanlar şöyle söylüyor, projenin olduğu kağıtları işverenler suratına fırlatmışlar ve böylece o Bill Gates olmuş.

Kişisel Başarı Hikayem:
Ben ne bu insanlar kadar başarılıyım ne de başarı hikayem çok ilham verici, ancak size söylememdeki neden, başarıya dair çizdiğimiz aynı konsepti tamamlamanız. İlk kez bir web sitesi tasarlamaya ve bunun üzerinden para kazanmaya karar verdiğimde, insanlar hatta en yakınlarım da dahil olmak üzere benimle eğlendiler. Birkaç sene sonra, birçok reddedilmeyi tecrübe ettikten sonra kitaplarımın satışını online olarak yaparak genç yaşımda milyoner olmayı başardım.
  • Ben bazı derslerin sınavlarını geçemedim; ama arkadaşım hepsini geçti. O şimdi Microsoft'ta başarılı bir mühendis, ben Microsoft'un sahibiyim.
  • Hiçbir mucit, kendisi için bir icat yapmaz.
  • Hayatımda hiçbir hayalim gerçekleşmedi. Peki mutlu muyum? Evet.
  • Pahalılık sadece şıklığın göstergesidir.
  • Hepimizin proteine ihtiyacı vardır... Fakat bunu hayvanlardan sağlamak en verimli yol değildir. Bitkisel özlü proteinler çevre için en iyisidir.
  • Microsoft başarısız olsaydı, yapay zeka alanında çalışırdım.
  • İnsan en yüksekte ise, hiçbir destekçisine güvenmemeli.
  • Her eve bilgisayar.
  • İleride donanım yazılımın yanında bedavaya verilecek.
  • ‎İyi bir mühendis olmak istiyorsanız, sınavlara çalışmaya daima geç başlayın; bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir.
  • Finallere son bir saat kala çalışın bu sizin acil durumlarda karar alma yeteneğinizi geliştirir
  • Windows 98'i henüz piyasaya sürmememizin nedeni bu olsa gerek!

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Bu adamı açıklamaya sayfalar dolusu makaleler yetmez.

Kısaca "Microsoft" demek kendisini özetler!