Bilgisiyarda hicbir oyun ve program acilmıyor

Bu konuyu okuyanlar

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisiyarda oyunlarım ve programlar açılmıyor isletim sistemim Windows 10. Bilgisiyarimda virus oldugunu düşünüyorum. Ayrica antivirüs programlarimda inerken baglanti hatasi olusuyor veya son surumlerini guncelleyemiyorum. Sistem geri yüklemeyi denedim ancak en fazla 2 gun onceye geri götürebiliyorum ve sorun daha once bir tarihte oluştu. Format hariç bana bir çözüm önerebilecek varsa çok sevinirim

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu çalışmayan programlar bu bilgisayarda ve bu kurulumda daha önce çalışıyormuydu ?

Sistemi yeni mi kurdun ? (Format mı attın)

net framework'leri ve C++ paketlerini yükledin mi ?

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet bu programlar calisiyordu daha once. hayir format atmadim. onlarida yuklemedim yuklemem icin link atabilir misin ?

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet bu programlar calisiyordu daha once. hayir format atmadim. onlarida yuklemedim yuklemem icin link atabilir misin ?
Bu çalışmayan programlar bu bilgisayarda ve bu kurulumda daha önce çalışıyormuydu ?

Sistemi yeni mi kurdun ? (Format mı attın)

net framework'leri ve C++ paketlerini yükledin mi ?

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cozum oneriniz varsa sevinirim

Son düzenleme:

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşım hemen şu portable olan programı indirip çalıştırabilir misin?.
Yani sorun çözülmeyebilir ama belki bi ümit.

AdwCleaner

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Net frame work yada visual c++ diye googleda yazsan microsoftun resmi sitesinden bunları indirebilirsin. Virüsse ve verilerin silinmiş/değiştirilmişse onları geri getirmenin yolu yok ama daha fazla veri kaybını önlemek için paranoyak önlemler almalısın. Eğer sadece farketmeden önemli paketler silmişen sadece eksik paketleri geri yüklemek yetecektir. Genel nir hata raporu mu var yada ne diyor bu raporlarda ? Buraya aynen yazarsan bir yerlere varırız sanıyorum.

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Net frame work yada visual c++ diye googleda yazsan microsoftun resmi sitesinden bunları indirebilirsin. Virüsse ve verilerin silinmiş/değiştirilmişse onları geri getirmenin yolu yok ama daha fazla veri kaybını önlemek için paranoyak önlemler almalısın. Eğer sadece farketmeden önemli paketler silmişen sadece eksik paketleri geri yüklemek yetecektir. Genel nir hata raporu mu var yada ne diyor bu raporlarda ? Buraya aynen yazarsan bir yerlere varırız sanıyorum.
Indirmeyi deniyecem

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Visual c++ indirdim acmaya calisdigimda hata erisime engellendi dedi

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kullanıcılara girip ne tür kullanıcısın bakar mısın ? Admin, normal falan. Deneme amaçlı bir yönetici hesabı açıp bunun için kendi hesabını standart kullanıcıya indirmeyi dener misin ? Yeni kullanıcı hesabında da izin sorunu var mı merak ettim. Ama genelde aldığın rapor erişim engellendi (izin) hataları sanırım ?

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Kullanıcılara girip ne tür kullanıcısın bakar mısın ? Admin, normal falan. Deneme amaçlı bir yönetici hesabı açıp bunun için kendi hesabını standart kullanıcıya indirmeyi dener misin ? Yeni kullanıcı hesabında da izin sorunu var mı merak ettim. Ama genelde aldığın rapor erişim engellendi (izin) hataları sanırım ?

Katılıyorum Administrator hesabı değilse normal user hesabıysa erişim engeli hatası alınır çünkü kısıtlı bir hesaptır

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
administratör diye gözüküyor

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam yardım edebilir misiniz yoksa format atmayı dusunuyorum sanırım tek çare format

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
ne yapmam gerekiyor daha acık olabilir misin ?

Belirtilen adresten hirens boot cd. iso dosyasını indirip bir cd ye yazacaksın. ve bilgisayarının biosundan cd den boot edecek şekilde ayarlıyacaksın. Bu cd ile açılınca programın menülerinden ilgili yere girip tarama ve temizleme işlemlerini yapacaksın.

Bu arada daha önceden deneyip olmadı dediğin tarama temizleme işlemlerini , bir de güvenli modda açarak çalıştır. Bir faydası olabilir.

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
adwcleaner ı güvenli modda calıstırdım bişeyler silerken yeniden başlattı bilgisiyarı sonra actım ve skype acıldı
ama steam acılmadı steam güncelleniyor yazısı çıkıyor ve steam güncelleme için çevrim içi olmalıdır diyor
ve hala CD den veya torrent dan indiridiğim(KORSAN) oyunları acamıyorum

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Belirtilen adresten hirens boot cd. iso dosyasını indirip bir cd ye yazacaksın. ve bilgisayarının biosundan cd den boot edecek şekilde ayarlıyacaksın. Bu cd ile açılınca programın menülerinden ilgili yere girip tarama ve temizleme işlemlerini yapacaksın.

Bu arada daha önceden deneyip olmadı dediğin tarama temizleme işlemlerini , bir de güvenli modda açarak çalıştır. Bir faydası olabilir.
aynı sey uplay içinde gecerli

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
artık korsan oyunlarıda oynayabiliyorum ama steam,uplay vb acılmıyor. bağlantı sorunları verıyor

ZEXON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kimseden cevap cikmiyor format atıyorum

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Hiren's boot cd'de Avira kuruluymuş. Onunla bir tam tarama yap (önce internete bağlanım güncelleme gerekebilir, Hiren's boot cd bağlanmayı destekliyorsa. Kendim denemedim, bilemiyorum)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Son sorum şu, internet tarayıcın çalışıyor mu ? Hata veriyorsa ne hatası veriyor ?