Bilgisayarların Geleceği ?

Bu konuyu okuyanlar

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şimdi bu başlığı açıp acaba Bilgisayarların geleceği ile ilgili bir makale mi okuyacağım ? Diyenler çok olacak. Fakat bu araştırma makalesinden daha çok bir soru yazısı.
Acaba teknoloji bu kadar genişlemiş ve gelişmişken elimizin altındaki Kişişel bilgisayarların ve telefonların geleceği nasıl olacak. benim elimde samsung 'un RV510 Marka bir bilgisayarım var. Dün eşyalarımı karıştırırken garanti belgesini ve şuana kadar geçirdiği tamiratların faturalarını buldum. İnanın tamirat tutarlarını topladım ve çok canım acıdı. Ekranı belki 3 defa değişti. Bari dedim driverlarna bakayım dedim ama inanın en yeni driver 2012 yılına ait. Tabi bu benim bilgisayarımın durumu herkesin bilgisayarı kendine :) Ama şöyle bir şey geçti aklımdan acaba hiçbir zaman zıvanadan çıkmayacak, hiç tamirat görmeyecek ne bileyim driverı eskidiyi zaman '' Hop birader driverım eski yenile '' diyebilecek bilgisayarlar ve telefonlar veya daha başka elektronik eşyalar çıkacak mı ? çok fazla şey mi istiyorum arkadaşlar yoksa çok mu bilim kurgu izliyorum ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
MSI, Monster, Asus, Dell, Acer ve Lenovo gibi firmaların driver desteğinin çok sıkıntılı olacağını düşünmüyorum. Çünkü bu saydığım markaların Gaming dediğimiz üst seviye oyuncu laptopları var.

Laptobunuzun çok servis yüzü görmesi laptoptaki malzeme kalitesi ile alakalı olabilir. Belki de varsa kronik sorunlarla karşılaşmış olabilirsiniz.

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
MSI, Monster, Asus, Dell, Acer ve Lenovo gibi firmaların driver desteğinin çok sıkıntılı olacağını düşünmüyorum. Çünkü bu saydığım markaların Gaming dediğimiz üst seviye oyuncu laptopları var.

Laptobunuzun çok servis yüzü görmesi laptoptaki malzeme kalitesi ile alakalı olabilir. Belki de varsa kronik sorunlarla karşılaşmış olabilirsiniz.

Zaten benim makinam yanlızca bir örnek. Benim özetle sormak istediğim gelecekte hiç bozulmayan elektronik ürünler çıkacakmı sorusu ?

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Bilgisayar dediğimiz makina aslında şu an ki teknoloji'nin kendisi telefonlar bile bi' bilgisayar ,arabalarımız uçaklar artık akıllı evler sayesinde evler bile bilgisayar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Gelecekte, en fazla iki sene içinde bozulup tamir edilemeyen ve yenisini almak zorunda bırakan cihazlar çıkacak. Senin bilgisayarın bu gelişmenin başlangıç aşamasını temsil eden bir öncüsü.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Gelecekte, en fazla iki sene içinde bozulup tamir edilemeyen ve yenisini almak zorunda bırakan cihazlar çıkacak. Senin bilgisayarın bu gelişmenin başlangıç aşamasını temsil eden bir öncüsü.
Sanırım planlı eskitmeden bahsediyorsunuz. :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Her bilgisayarın garanti kağıtlarında yazar, standart olarak 5 sene dayanıklıdır diye (Ekran ömrü için geçerli ve 5 sene sürekli kullanım hesaplanmış)

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Şayet böyle birşey olursa bozuldu çöpe at devri başlayacak ama bunun sonucuda millette maddi bir külfet demek değil mi ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Herkes her zaman en yenisini istediği sürece eskisinden kurtulamayanlar bu acizliklerinden utanç duyacaklar. Çark böyle döner.

Son mesajlar