Bilgisayarın modemi görmemesi

Bu konuyu okuyanlar

thichquang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlarım. Sizlere bir şey sormak istiyorum. 2 senedir bir firmanın internetini ve modemini kullanıyorum.Modemi odama taşıyıp masaüstü pcme kablo ile bağlamak istedim velhasıl kelam odama aldım modemi. WiFi'ı sıkıntısız kullanmama rağmen kablo ile modem bağlantısı yaptığımda ne modemde LAN ışıklarında değişim oldu ne de benim kasamın LAN girişinde. Sıkıntının kabloda olduğunu düşündüm ve başka kablolar denedim sonuç aynı. Sıkıntının benim kasa girişinde olduğunu düşünüp laptobumda denedim onda da sonuç vermedi. Müşteri hizmetlerini aradım bilgisayarcı ile görüşmemi sonuç vermemesi halinde tekrar ulaşmamı ve modem değişimi yapacaklarını söylediler.Kasayı söküp bilgisayarcıya götürdüm internet kartımda veya girişimde problem mi var diye bilgisayarcının modeminden çıkan kabloyu kasam görüyor ve okuyor üstelik kendi kablomla yani kasa girişimde ve kablolarda problem yok. Modemim değişti yenisi takıldı fakat sonuç aynı yeni modem de benim bilgisayarlarımı görmüyor.Modemi söküp götürdüm tanıdık bilgisayarcıya onun dükkanında taktım ve onun pcsine kablo çıkardım sorsunsuz çalışıyor yeni modem. Anlayacağınız hiçbir şey bozuk değil ama modem ne dizüstü bilgisayarıma ne de masaüstüme hiçbir şekilde tepki vermiyor.İnternet sağlayıcı driverlarım güncel ki zaten ondan olsa bilgisayarcının internetini kasama taktığımda da tepki vermezdi değil mi? Ben şimdi ne yapabilirim fikriniz var mı veya başınıza daha önce gelip çözen arkadaşlarımız var mı? Yardımcı olursanız sevinirim,iyi günler. ^^

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Kullandığınız antivirüs programı ile alakalı olabilir. Önce onu kontrol edin. Usb diskiniz varsa, deneme amaçlı olarak Linux Mint veya Ubuntu diski hazırlayın. Rufus adlı program ile yapabilirsiniz. Youtube'de bununla ilgili videolara bakabilirsiniz. Bilgisayarı bununla açıp kablonun çalışıp çalışmadığına bakarsınız. Eğer çalışırsa Windows'u silmeniz gerekebilir.