Bilgisayarın Boştayken İşlemci ve Fan Frekansında Yükselme

Bu konuyu okuyanlar

frknalt7n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar performans gerektiren hiçbir işlem yapmamasına rağmen seslice çalışmaya başlıyor. Sorun devam edince 2 yıl sonrasında bilgisayarı sıfırladım. Sorun hala devam ediyor. Donanımsal bir sıkıntı olmasından korkuyorum.

Revit, mimari çizim ve modelleme yazılımıdır. 3d çalıştığı için bazen kasmasına razıyım ancak pc de tüm programlar kapalıyken bile bir şeyler işlemciyi çalıştırıyor. Kasan uygulamayı kapattığımda da başka bir uygulama aynı şekilde görevi üstlenip bilgisayarı çalıştırıyor adeta.

Şimdiden teşekkürler.

MASA2.png
masa3.png
Masaüstü.png

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Amd sistemde benimde başıma geldi.normal bir internet sitesinde dolaşırken bile fan son sürat çalışıyor ve en son kapanıyordu bazen.Anaakrt gigabyte markaydı.onboard ekran kartı soğutucu macununu değiştirdim kapanmaz oldu direk sattım,intel aldım hiç ses yok..

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
HP mi kullanıyosun :D neyse işin şakası Firmware Updateleri falan varsa onlara bakar mısın ?

Reaksiyon puanı
16,118
Amd sistemde benimde başıma geldi.normal bir internet sitesinde dolaşırken bile fan son sürat çalışıyor ve en son kapanıyordu bazen.Anaakrt gigabyte markaydı.onboard ekran kartı soğutucu macununu değiştirdim kapanmaz oldu direk sattım,intel aldım hiç ses yok..
amd değil ki i7 ve 1060 var sorun windows kaynaklı olmalı.