Bilgisayarın boot ayarlarını alt üst ettim

Bu konuyu okuyanlar

raym0nd42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi Günler Shift Delete Ailesi, nen Dual Boot Yaparak Win10 yanına Linux Kurdum lakin bunları yaparken bir çok sorunla karşılaştım linux'u D ye kurmuştum Windows’ya C’deydi , Windowsa girdim ve Linux’un kurulu olduğu D sürücüsünü Biçimlendirdim sonra "No such Partition" hatası aldım sonra tekrak Linux Mint Kurdum Windows yanına hiç bir hata almadan çalıştı fakat bu seferde başlangış ekranında işletim sistemi seçerken Windows10 gözükmüyor sadece LinuxMint gözüküyor ne yapabilirim onu geri getirmek için ?​
Elimde 1 tane flash var dünden beri kaç kere Win ve Linux kurdum başlatma onarmak için ama olmadı

Windows Onarım CD'sini takıp komut satırından;
bootrex.exe/fixmbr
bcedit/export C:\BCD_Backup (İstenilen sistem aygıtı bulamıyor[hatası ile karşılaşıyorum bu satırdan sonra])
c: cd boot
attrib bcd -s -h -r
bootrec/RebuildBcd
İşlemlerini yaptım olmadı

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba, Linux Mint'e erişim gerçekleştirebiliyorsanız sudo fdisk -l komutunu uçbirimde çalıştırıp çıktısını kod etiketi içinde paylaşır mısınız?

raym0nd42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, Linux Mint'e erişim gerçekleştirebiliyorsanız sudo fdisk -l komutunu uçbirimde çalıştırıp çıktısını kod etiketi içinde paylaşır mısınız?

cevap verip ilgilendiğin için çok teşekkür ederim ama şimdi yaptım sorun düzeldi sanırım

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Aslında böyle bir durumda kişinin elinin altında Ubuntu ya da Ubuntu'yu taban alan bir dağıtımın canlı (live) ISO'su bulunmalı.
Ubuntu'nun OS-Uninstaller aracı çok kullanışlı bu yönden:
OS-Uninstaller - Ubuntu Türkiye Wiki

Son mesajlar