Bilgisayarin bataryasini nasil bozabilirim??

Bu konuyu okuyanlar

omerbzkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.HP markalı leptopum var ancak bataryası iyi çalışmıyor.Bataryalı kullanırsam heran kapanabiliyor ne zaman kapanacağı belli olmuyor yani SORUNLU.Ürünümün garantisi devam ettiği için HP yetkililerliyle görüştüm bataryamın durumunu gösteren bi resim attım onlara göre iyi çalışıyormuş yani.Bu bataryayı tam bozarsam yenisini yollayacaklarını söylediler.Garantinin bitmesine 2 ay var.Bu 2 ayda bataryayı bozup yenisini almam lazım.Çok komik olacak ama nasıl bozabilirim :)

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Bataryayi kömür yaparsan degisim oluyor mu? Oluyorsa laptopu full batarya ile kullan. Bataryayi doldur oyun oyna hemen bosalir. Sonra tekrar doldur. Öyle öyle batarya bitik olur.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Son normal kullan.O kendi kendine bozulur.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Elinde imkânın varsa şehir şebekesinden birazcık daha güçlü bir akıma tabii tut kısa bir süre,tabii profesyonel yapmalı bunu..
Pil güzelce mahvolacaktır,hayırlı olsun..

Başka yöntemlerde var..Mesela pili derin dondurucuya,buzdolabının dondurucu bölümüne koymak..Yüksek sıcaklığa maruz bırakmak..Tabii bunlarda oluşacak problemlerde mesûliyet kabul etmediğimi itiraf ediyorum : )

2 ay yetmez sanırım ama pili bir kenara koyup kendi kendine bozulmasını bekleyebilirsin..

KangDae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kolay kolay bozulcağını sanmam.ayrıca elektrik akımı bataryaya zarar vermez.sadece bataryasız şekilde şarjda kullanırsan laptopa zarar verebilir

tarikk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sarjı tamamen. Bitir. Tak dolmadan az bişey dolmusken çek .onu bitir. Tak dolmadan çek. Boyle yaparsan 2 haftaya gider etme.

kocaeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.HP markalı leptopum var ancak bataryası iyi çalışmıyor.Bataryalı kullanırsam heran kapanabiliyor ne zaman kapanacağı belli olmuyor yani SORUNLU.Ürünümün garantisi devam ettiği için HP yetkililerliyle görüştüm bataryamın durumunu gösteren bi resim attım onlara göre iyi çalışıyormuş yani.Bu bataryayı tam bozarsam yenisini yollayacaklarını söylediler.Garantinin bitmesine 2 ay var.Bu 2 ayda bataryayı bozup yenisini almam lazım.Çok komik olacak ama nasıl bozabilirim :)

kardeşim batarya pc ye takılı şekilde şarj ıda takılı şekilde kullanırsan yakın zamanda bozulur :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşım senin bataryan zaten bozuk. HP teknik(!) servisi sizi oyalıyor. Yollayın garantiye bir an önce. Hiç görüşmeyin. Mazeretinizi güzelce rapor edin ve gönderin. Eğer işlem yapılmazsa tüketici haklarına başvurun. Laptop bataryası o kadar ucuz bir şey değil. Tabi orjinalini kastediyorum.

Tam anlamıyla bozulması için de bataryalar garanti süresini bekler genelde. 2 yıl sonra performans gösteren batarya görmedim pek. Benimki de durdu durdu garantisi bitince performansı gitti. İlk aldığımda 5 saat kullandım, Şimdi 1 saat anca dayanıyor.

tarikk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aida 64 diyebir program buldum. Bataryanın üretilen elektrik hacmi ve kullanılabilen kısmını gösteriyor.
Örneğin benim batarya 14 bin küsür kw kapasitesi varken 1500 gibi bir rakam kullanilabilen kismi zaten fişten çektikten 2 dk sonra kapanıyor.