Bilgisayarımın macunları sürülü ve fanı temiz çok fazla ısınıyor

Bu konuyu okuyanlar

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bilgisayarımın macununu süreli 1 hafta oluyor iç temizliğini falan her şeyini yaptım.Bilgisayarımın altında 12v lik iki fandan oluşan soğutucu ayrıca yan tarafında içeride ki sıcak havayı dışarı atması için gene 12v lik bir kasa fanı bulunmakta.Sleeping Dogs oynarken 20-30 dakika sonra 85-90 dereceye kadar geliyor bu normal midir?Eğer değilse pc ye zararı olur mu ? (Fethiye de yaşıyorum hava şuan 41 derece olarak gösteriyor. :unsure:)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Macunu nasil sürdügünüz de önemli, fazla sürdüyseniz bu da isinmaya sebep olabilir. Islemcinin üzerine ince bir sekilde süreceksin macunu. Fan'in anakart'a oturup oturmamadigini kontrol et.

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk defa bilgisayar açıp sökmüyorum daha önce de bir kaç bilgisayar temizliğini, macun sürme işlemini gerçekleştirdim gene aynı macunu kullanıyordum.Sorun çıkmamıştı fakat macun
kalitesinden emin değilim kalite nasıl anlaşılır belli bir marka var mı? Yada yapılacak başka bir işlem

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
216f0442112da519e690e19759713e03.jpg
829bbce514d6386f452118be728e58c8.jpg

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Soğutucuyu kaldırıp fotoğraf atabilme şansın var mıdır, nasıl sürülmüş merak ettim. İnsanlık hali fazla gelip taşmış olabilir.

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Toshiba kullanıyorum ve işlemciye ulaşmak ölüm komple üst tarafın çıkması gerekiyor başka bir çözüm bulamazsam yarın tekrar açarım içini ozaman fotoğraf çekebilirim ancak.

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bazı bilgisayarlar doğuştan böyle, macun, temizlik... hiçbirşey etkili olmuyor maalesef.
Benim eskiden bir bilgisayarım vardı. Daha alınalı birkaç ay oldu, sanırsın güneş sisteminden gelmiş. Evin önündeki inşaat makinelerinden daha çok ses çıkarıyor. Ne yaptıysam olmadı, bir süre öyle idare etmek zorunda kaldım.
Bana pek zararı olmadı. Fakat bazen oyun oynarken önce zııııııııırrrrrrr diye bir ses, siyah ekran ve ardından zınk diye bilgisayarın kapanması kaçınılmaz olabiliyordu.

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim ki fazla kapanmıyor rahatsız edici sesi de yok sadece dereceli rahatsız ediyor oda sadece oyunlarda takıntı yaptım sanırım sürekli derecelere bakıyorum.

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba bilgisayarımın macununu süreli 1 hafta oluyor iç temizliğini falan her şeyini yaptım.Bilgisayarımın altında 12v lik iki fandan oluşan soğutucu ayrıca yan tarafında içeride ki sıcak havayı dışarı atması için gene 12v lik bir kasa fanı bulunmakta.Sleeping Dogs oynarken 20-30 dakika sonra 85-90 dereceye kadar geliyor bu normal midir?Eğer değilse pc ye zararı olur mu ? (Fethiye de yaşıyorum hava şuan 41 derece olarak gösteriyor. :unsure:)
ço
Bence senin sorunun daha çok yazılımla ilgili. Benim bilgisayarımda temizlediğim halde çok ısınıyor. Linux kullanırken sorunu farkettim. Harici ekran kartının elektriğini kesince hiç ısınmıyordu bilgisayar. İşletim sistemininde ısınmaya sebep olduğunu düşünüyorum. İşlemci mimarisi 64biti destekliyor ama işlemciye daha fazla yük bindirdiğinden ısınmaya sebep oluyor. 32 bit versiyonunu kurmayı deneyebilirsin bende öyle yapacağım.

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ço
Bence senin sorunun daha çok yazılımla ilgili. Benim bilgisayarımda temizlediğim halde çok ısınıyor. Linux kullanırken sorunu farkettim. Harici ekran kartının elektriğini kesince hiç ısınmıyordu bilgisayar. İşletim sistemininde ısınmaya sebep olduğunu düşünüyorum. İşlemci mimarisi 64biti destekliyor ama işlemciye daha fazla yük bindirdiğinden ısınmaya sebep oluyor. 32 bit versiyonunu kurmayı deneyebilirsin bende öyle yapacağım.
32 bit ile ne kadar ram alabileceğim 6gb ram var şuan

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Havadandır ya benim de oluyo ama kışın normal e dönüyo sabır biraz ama fanın fazla çalışması seni Korkutmasın

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorunu belirterek sattım bilgisayarı uğraşmak istemedim

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus vardı bundan önce havalandırmadığım halde sıcaklık maksimum 70 oluyordu

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ama ortam şartları değişiklik gösterebilir her zaman ki Soğutman da kötü değilmiş ama hayırlısı olsun kardeşim senin için senin için rahat olur en azından

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kafamda soru işareti kaldı takıntı yaptım heralde

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bazı konularda oluyo benim de. Benim pc de çok çalışıyo fan ilk başta taktım baya araştırdım yazılımsal olacağını düşündüm uğraştım baya ama uzun araştırmadan sonra havanın sıcaklığından kaynaklandığı kesin oldu. Pc var bende yan kapağı açıverdim kullanırken nefis oldu :D Çok büyük bir fark vardı önceye göre

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim bakır borularım da temassızlık vardı heralde altına vantilatör koysam bile olsa gene 90 derecelere kadar çıkıyordu

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yani temiz olursa hiç önemli değil bi bakımla çok iyi yapılabilir

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben çok çabuk heves alıyorum bazı şeylerden sıfır alsam maksimum 5-6 aya satarım yarı fiyatına ikinci el kurcalanmamış bişey gelirse satarken zarar etmemiş oluyorsun hemde yavaş yavaş model yükseliyorsun

f-r-o-z-e-n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ustat arkadaşların yorumlarını okumadım da aldığın termal macun çok dandik bunu ilk söyleyim kaliteli bir şey al , fan motorunu yağla eğer bunlarda da geçmez ise soğutucu demirin özelliğini yitirmiş olabilir. anakarta kadar gider bu sorun

Theozer1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim pc alev alıyor itfaiyeyi çağırıyorum arada bi fıs tazikli su sıkıyolar anakarta no problerm :D ( aslında durumum vahim :( )