Bilgisayarımı Usb'den Başlatamıyorum

Konusu 'Windows' forumundadır ve Proof.Web tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam Şu An Bilgisayarımda
    F2 ve Del Tusları İle Aynı Biosa Giriliyor Ama Boot Menüye Hangisiyle girildiğini anlayamadım bütün tusları denedim ama sadece F2 ve Del tusu Çalısıyor Ondadan Biosa Giriyor :(

2. desperado64

desperado64 Rektör

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    48
    Proof.web :) F8,F2,F9,esc gibi tuşlara bastığında aykutyenihan hocanın verdiği gibi bir menü gelmesi lazım :) oradan usb'i seçersin :)

*** eğer Del. tuşuna bastığında biosa girer :) ve oradan boot menüsüne girersin :)

bazı biosların boot menülerinde direk seçenekler gelir resimlerdeki gibi uğraşmassın :)

Eğer usb bellek boot menüsünde göremezsen aşağıdaki ayarı yaparsın :)

resimlerdeki usb bölümü bulman lazım :) resimleri iyi incele bioslara göre değişebilir :) ama mantık aynıdır :)

3. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam İlgi ve Alakanız İçin Çok Teşekkür Ederim :)
    Ama İnanın Şu an Çıldırma Noktasındayım :(
    F9 ve F8e basınc hiç bir menü gelmiyor
    Boot Configuratıona Girince ise
    Legacy USB Support Diye Bir Menü Bile Yok :(
    2 gündür uyumuyorum bunu yapabilmek için :(

4. desperado64

desperado64 Rektör

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    48
    hocam o zaman hızlı boot menü aktif değildir :) bios-boot menüsüne geldiğimizde :)

**boot settings configuration seçeneğine gir :) 3. seçenek :)

oradan "quick boot" enable yap :) F2 bastığında otomatik o küçük pencere gelmesi lazım :)

resim biraz göz yoruyo artık idare et [​IMG]

5. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam Sabahtandır Benim İçin Ugrasıyorsunu sen ve aykut hocam İlginiz İçin teşekkürler ama olmuyor maalesef boot configuration diye bir menüde yok
    bilgisayarı 6-7 ay önce almıstım 2.5 milyara :(
    Boot ve biosu çok farklı :(

6. desperado64

desperado64 Rektör

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    48
    o zaman biosun fotoğrafını videosunu çekebilecğin bir cihaz bul :) görüntülerini çek ve buraya koy :) o şekil yardımcı olmaya çalışalım :) ha bu arada herhangi bir usb bellek takılı olsun :mrgreen: kingston olursa iyi olur isminden tanırım [​IMG]

Proof.Web bunu beğendi.
  7. REDFOKS

REDFOKS Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    63
    bu kouya yazdıklarına bakarak bir yerde hata yapıyorsun manası çıkıyor.yeni pclerin hepsi bıostan hiç bir ayar yapmadan botmenude usb görüyor. birazdaha eski pc lerde bıostan usb baslatmasını göstererek yapıyoruz.dahada eski pcler ise hiç görmüyor usb. pc marka ve modelini yazarmısın.

8. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamdır Hocam En Kısa Zamanda [Büyük Bir İhtimal Yarın Akşam Saatleri]Bir Fotosunu Çekip Yükleyeceğim Hem Bios ve Hem Bios Boot Menünün Fotografını Çekip Yollayacağım :)

---------- saat 23:19 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:13 eklenmişti ----------

Hocam Toplama 6 ay önce toplattırdım
    Sistem Şöyle

9. mendocino

mendocino Rektör

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    biosun ya award ya ami biostur büyük ihtimal ve iki biostada ayn imantik vardir boot menu wardir kolay yoldur o yoksa boot seceneklerinden flash bellegi birinci siraya üst sıraya alirsin olmasi lazim..kücük bi yeri atliyorsun ama neresi..benmde kafama takildi bu kadar zor bisi diil gercekten..

buarada senin bios intelin kendi biosu büyük ihtimal ve o biras karısık ama yinede mantik hemen hemen ayni olmasi lazim..bence flashi baska bi usb portuna tak özellikle arkaya tak ön porta takma ve makina ilk acilirken intelin logosu yada anakartin modeli gelir tam ekran ve o logo gelince ekranın altina bak orda boot menu gibi bisi yazmasi lazim kücük yazıyla ama kesin yazicak diye bisey yok. boot menu diye israr etmemizin sebebi bioslarin farklilik göstemesi ve farkli ayarlarinin olmasidir boot menuyu bulursan isin cok kolaylasacak..

suna benzer bisi aynisi olmasada..mesela bunda F10 belki sendede öledir

Proof.Web bunu beğendi.
  10. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam Merhaba Başlangıç Ekranım Buna Benze Bi Ekran Bİos Settings <F2> yazıyor Ama Altıda Boot menu yazmıyordu F10a bastıgımda Boot Menuye Girdi Neyse Boot Menüyü Açtım
    Karşıma Hddm ve Flash Diskim Çıktı Flash Diskimi Seçtim Yeniden Başlattı Bilgisayarı Sonra Siyah Bir Ekran Geldi
    ve Şöyle Bir Uyarı Verdi
    Diskleri Çıkarın
    Devam Etmek İçin Bir Tusa Basınız Dedi
    Bir Tusa Bastım Tekrar Windows Ekranı Açıldı :(

11. desperado64

desperado64 Rektör

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    48
    o zaman flash belleğe düzgünce aktar win7'i ondan öyle diyor :)

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

xp kullanıyorsan bunların yüklü olması gerekir :)

• Microsoft .NET Framework 2.0 must be installed. It can be downloaded here.
    • Microsoft Image Mastering API v2 must be installed. It can be downloaded here.

12. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
  13. desperado64

desperado64 Rektör

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    48
    flash belleğe kuracaksan hiç deneme boşver :) çok kasıyor :) denedim :) flash belleğin çok iyi olması lazım yoksa çok kasar :)

14. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Peki Bana Bi Çare O Zaman Lütfen :laugh:
    Bilgisayarıma Ubuntu Kurmayı Çok Çok İstiyorum Şu An Bilgisayarıımda Win7 Kurulu Bunu Silersem Eger Abimlerde Beni Siler :D
    Win7 nin Yanına Ubuntu Kurmak İstiyorum Ama Sanal Olarak Kurmak İstemiyorum
    Acaba Nasıl Kurabilirim?
    Daha Önce Linux Mint Kurmustum Ama Bilgisayar Her Açıldıgında Otomatik Olarak Win7 Değilde Linux Mint Açılıyordu Aynı Sorunu Ubuntudada Yapar mı ?:crying:

15. ulaş35

ulaş35 Doçent

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anlama da sen yarış atından inip eşşeğe binmek istiyorsun , ama neyse yazıları okudum ve bu kadar uğraşmışken denemek için bile kur bence.

16. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım Win Fanısın :)
    Ben İse Linux :)
    Sırayla Hepsini Deniyor ve Kullanıyorum ve Bundanda Büyük Bir Zevk Alıyorum :D

17. desperado64

desperado64 Rektör

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    48
    hocam ubuntu çalışan cd ( live cd) varsa elinde "unetbootin" windows sürümü ile flash belleğe boot edebilirsin :) sonra da normal kullanırsın ama açınıp kapanınca bütün ayarların gider yalnız açılış ekranına bişeycik olmaz :) ama illa da kuracam diyorsan önce dediğim programla 1gb flash bellleğe boot et ya da normal cd olarak yazdır sonra 4 ya da 8gb'lık usb belleğe kur :) yalnız yine açılış ekranını seçeceksin ona göre :)

18. Proof.Web

Proof.Web Profesör

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Hemen Deniyorum O Programı Hocam ::D

19. mendocino

mendocino Rektör

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    sonunda oldu yani F10 mus bütün sorun kac gündr ugrastn durdun :) ohhh
    ee söleseydn ubuntu kurcagini sana program sölerdim madem linux denemeyi seviyosun windosunu bozmadan sanal ubuntu kur VIRTUALBOX programini indir windowsun icine sanal isletim sistemi kur biraz arastr nasl oldugunu anlarsin en kolay yöntem...flashla falan ugrasma masaüstüne simgesine tıklayinca pencerede acilsin linuxun :)

desperado64 bunu beğendi.
  20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

+HDD var , ona tıkla onun içinde takmış oldugun usb nin markasını göreceksin sonra onu seç..

Sayfayı Paylaş