Bilgisayarimi Her Actigimda Karsima Windows Defender Zararli Bir Yazilim Bulunmakta

Bu konuyu okuyanlar

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Selam yukarda belirttigim gibi pc her actigimda karsima windows defender zararli bir yazlim bulunmaktadir monitorwin32 007 spy yazlimi bulunmakatdir siliyorum ama pc yi her actigimda ayni sorun karsima cikiyor bu sorunu nasil halledebilirim.resimli yada videolu anlatim olursa iyi olur. simdiden cok tesekkurler

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4
çak formatı gitsin kesin çözüm :) önemli dosyları d ye at çak gitsin formatı

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
benim pc de sadece c surucusu var d surucusundede recovery var yani sadec c surucusu bulunmakta o yuzden format atsam butun bilgilerim silinecek o yuzden birsey yapamiyorum

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Wındows 7'mi kullanıyosun..?

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
benim pc de sadece c surucusu var d surucusundede recovery var yani sadec c surucusu bulunmakta o yuzden format atsam butun bilgilerim silinecek o yuzden birsey yapamiyorum

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
oyle bir yaziliminin oldugunu sanmiyorum ama olsa bile neden windows defender ikide bir karsima ayni sorunla ciksinki ben her ciktiginda sil yapiyorum yada karantina altina aldigim halde ayni sorun devam ediyor ben iyice bir bakayim o dediginiz yazilim varmi yokmu ona gore size cevap verecem tesekkurler verdiginiz hizli cevaplar icin

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
CTRL+ALT+F7 tuşlarına basınca ne çıkar bakabilir misin?

Şu resimlere bakarsan bilgisayarında neler döndüğü
konusundaki vehameti görebilirsin:

Spy Software Screen Snapshots

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Suanda isyerindeyim kendi bilgisayarimin basinda degilim o yuzden dediginizi yapamiyorum ama ben size yarin cikan seyleri yazsam olurmu ilginizden dolayi cok tesekkurler veridiginiz linke bakacagim sagol

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
CTRL+ALT+F7 bunu denedim bende bişey olmuyo..:D
Sende olması için bu 007 Ceymis Bond :mrgreen::lol: keylogger (tuş kaydedici) ın bilgisayarında olması ve bu varsayılan tuş kombinasyonu tanımlı olması gerek.
Bkz. şekil A:
settings.jpg

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2

evet hocam dediginizi yaptim ctrl+alt+f7 ye bastim karsima ayni dedigin gibi su program cikti spy software screen snapsshots cikti butun sifrelerim herseyim kayit edilmis ben bu yazilimi nasil kaldiracam bulundugu yeri acamadim her tarafa baktim ama bulamadim bana bu konuda yardimci olursan cok sevinirim simdiden cok tesekkurler

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ben bu yazilimi nasil kaldiracam bulundugu yeri acamadim her tarafa baktim ama bulamadim

Ctrl + Alt + F7 yap

shell08.jpg

Bu menü karşına geldiğinde Advanced Option a tıkla,

shell09.jpg

Uninstall 007 Spy Software ye tıkla kaldır.

Birde proğramı kaldırmadan yukarıda işaretlediğim alandaki mail adreslerini bir bak tanıdığın birine mi ait? Eğer öyleyse kimin sana bu tuzağı kurduğunu ordan anlayabilirsin.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
evet hocam dediginizi yaptim ctrl+alt+f7 ye bastim karsima ayni dedigin gibi su program cikti spy software screen snapsshots cikti butun sifrelerim herseyim kayit edilmis ben bu yazilimi nasil kaldiracam bulundugu yeri acamadim her tarafa baktim ama bulamadim bana bu konuda yardimci olursan cok sevinirim simdiden cok tesekkurler

fogu78 uninstall işini ayrıntılı izah etmiş.
En azından bir şekilde farkettik :thumbup:
Ya farketmeseydik ? :rolleyes:

Not : O bilgisayara Kaspersky veya sizin tercih edeceğiniz sağlam bir güvenlik programı kurup şifreli korumaya almalısınız.

Bu son resim ve açıklama olsun..

eg4hgy.jpg

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sende olması için bu 007 Ceymis Bond :mrgreen::lol: keylogger (tuş kaydedici) ın bilgisayarında olması ve bu varsayılan tuş kombinasyonu tanımlı olması gerek.
Bkz. şekil A:
settings.jpg

Ohbe sevindim..:D

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Başlığında bütün derdini anlatan tek konu...

çözdüğünüze eminim :D

İnternet

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Selam yukarda belirttigim gibi pc her actigimda karsima windows defender zararli bir yazlim bulunmaktadir monitorwin32 007 spy yazlimi bulunmakatdir siliyorum ama pc yi her actigimda ayni sorun karsima cikiyor bu sorunu nasil halledebilirim.resimli yada videolu anlatim olursa iyi olur. simdiden cok tesekkurler

spyware virüs bu. Ad-aware yükleyerek temizle.

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ctrl + Alt + F7 yap

shell08.jpg

Bu menü karşına geldiğinde Advanced Option a tıkla,

shell09.jpg

Uninstall 007 Spy Software ye tıkla kaldır.

Birde proğramı kaldırmadan yukarıda işaretlediğim alandaki mail adreslerini bir bak tanıdığın birine mi ait? Eğer öyleyse kimin sana bu tuzağı kurduğunu ordan anlayabilirsin.
evet resimdeki gosterdiginiz gibi yaptim uninsall yaptim ve bilgisayari yeniden baslat dedi baslattim ama belli bir sure sonra ctrl+alt+f7 bastim ayni sey tekrar ekranda cikti. buarada bilgisayrimda kaspersky,ad adware virus programlari ile tarattim ama bir sonuc yok revo uninsaller ile baktim hangi dosyada oldugunu bulamadim her yere baktim sadece ekran arkasinda gizli baska bir yerde bulamadim dosyaya ait bir iz.. lutfen baska bir yolu varsa yardim edin simdiden cok tesekkurler

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşım bilgisayarında deep freeze programı filanmı yüklü temizledikten sonra açınca aynı şey tekrar geldiğine göre...

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşım bilgisayarında deep freeze programı filanmı yüklü temizledikten sonra açınca aynı şey tekrar geldiğine göre...
yok arkadasim oyle bir program yuklemedim daha once nedense ikide bir karsima ayni sey canımı sıkıyor. bende anlamis degilim neyse sagol cevap icin

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
evet resimdeki gosterdiginiz gibi yaptim uninsall yaptim ve bilgisayari yeniden baslat dedi baslattim ama belli bir sure sonra ctrl+alt+f7 bastim ayni sey tekrar ekranda cikti. buarada bilgisayrimda kaspersky,ad adware virus programlari ile tarattim ama bir sonuc yok revo uninsaller ile baktim hangi dosyada oldugunu bulamadim her yere baktim sadece ekran arkasinda gizli baska bir yerde bulamadim dosyaya ait bir iz.. lutfen baska bir yolu varsa yardim edin simdiden cok tesekkurler

Bilgisayarının açılışında çalışan programları kontrol edebilir misin?

Açılışta çalışan programları kontrol etmeni öneririm. Bahsettiğimiz program açılışta ise açılıştan kaldırıp (ayrıca oradan bilgisayarının neresinde ise dosya yolunu takip ederek elle silebilirsin) önceki anlattığımız işlemleri tekrarlarsan belki sorun ortadan kalkmış olur.
...

blackman_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
007 spy keylogger bilgileri bilgisayarda nereye kayıt ediyor. yani çektiği resimleri , yazıları, topladığı bütün bilgileri kayıt ettiği biryer varmı. çünkü hergün birsürü kayıt yapıyor ve bunları bilgisayara kayıt ediyorsa bir süre sonra sistemi kasabilir. yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Aldığı kayıtları temizleme imkanı var,
En altta-orta kısımdaki Clear logs düğmesini görüyorsunuz :

shell08.jpg

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Konu çok eskimiş.... En son 31 ağustosta yazmış... Problemi çözmüştür...

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Konu çok eskimiş.... En son 31 ağustosta yazmış... Problemi çözmüştür...
Konuyu açan tabii ki çözmüştür.
Hatta üstüne defalarca sistem bile yüklemiş olabilir.

Aynı konuda yeni bir üyemizin sorusu konunun hiçbir zaman eskimeyeceğini gösteriyor.
Keylogger her zaman büyük bir tehlikedir.

blackman_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilginiz için çok tsk ederim. Clear logs ile sildiğimizde bilgisayarda herhangi bir kalıntı bırakıyormu? program files içerisnde programın kurulu oldugu dosyaya baktım ancak içinde sadece bir dosya var ve boyutu çok küçük. yoksa program bilgileri bilgisayar içine aktarmıyormu anlıyamadım.