Bilgisayarımdaki verilerimi nasıl kurtarabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

GülenFok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Günaydıın, ben pc mi sıfırlıycam bugün , ama her şey gideceği için haliyle windowsda gidecek ama c diskindeki windows dışındaki her şeyi d ye taşısam sonra d yi sıfırlasam olur mu yani o dosyalar sıfırlanınca c ye otomatik olarak geri gelir mi ?? şimdiden teşekkürler :)

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
D'de ki dosyaları taşımadan sıfırlarsan o dosyalar silinir.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Sıfırlama yapmınca windows sadece fabrika ayarlarına döner ilk aldığınki gibi olur onun dışında c sürücüsünde önemli dosyaların varsa d'ye atabilirsin sıfırlamadan sonra c'ye geri kopyalarsın..

GülenFok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sıfırlama yapmınca windows sadece fabrika ayarlarına döner ilk aldığınki gibi olur onun dışında c sürücüsünde önemli dosyaların varsa d'ye atabilirsin sıfırlamadan sonra c'ye geri kopyalarsın..
d silinmiyo mu ayrıca c yi silince lisans istiyo

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Dostum lisans istiyorsa lisans anahtarını gireceksin onun haricinde dijital lisans varsa lisans istemez seçenekler var fabrika ayarlarına dön tüm sistemi temizle kişisel dosyaları sakla sen kişisel dosyaları sakla seçeneği seçeceksin..

GülenFok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dostum lisans istiyorsa lisans anahtarını gireceksin onun haricinde dijital lisans varsa lisans istemez seçenekler var fabrika ayarlarına dön tüm sistemi temizle kişisel dosyaları sakla sen kişisel dosyaları sakla seçeneği seçeceksin..
ben zaten c dosyam aşırı dolu olduğu için sıfırlıyorum :rolleyes::)

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;
"Dosyalarımı sakla" seçimi ile sıfırlama yapılırsa, dosyalar silinmez korunur ancak tüm yüklü uygulama/program/oyun ve ayarları kaldırılır.
Dosyalarını D sürücüsüne de atabilirsin, bu daha sağlıklı olur. Yalnız şunu belirteyim, eğer dizüstü kullanıyorsan ve bilgisayar üreticisinin yazılımı ile işlem yapılırsa (genellikle şu ifade şekilindedir: Reset this PC) tüm disk (D dahil) silinip sıfırlanabilir yani sabit disk ve sistem fabrika ayarlarına döndürülür. Bu bağlamda lütfen ekranda yazılanları dikkatlice okuyarak işlem yapınız. Kolay gelsin.

Yukarıdaki görsel temsilidir, Microsoft Topluluğu yardım sayfalarından alıntılanmıştır.