Bilgisayarım'da sorun var.

Bu konuyu okuyanlar

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buradan Porteus Wizard en alt kısımdan indirmeyi seçerek, CD'den (kurulum yapmadan) çalıştırabileceğin bir Linux dağıtımı indirebilirsin. İndirme linkinden önceki seçenekler yapılandırma ve tercihli programlar ile ilgili. Seçime göre 280 - 400 MB ver indirilecek. İndirilen İSO dosyasını Nero ile bir CD'ye yazdırıp, Bios'tan ilk başlatılacak disk veya medya olarak CD sürücüsünü işaretklemelisin.

Yine aynı hatayı alırsan, sorun disk dışındaki bir donanımdan kaynaklı olacaktır. Normal çalışırsa, sorun disk kaynaklıdır. Çünkü CD'den başlatılan bir işletim sistemi diski kullanmayacak. Böylelikle önce disk'i sorun yaratıcı olarak eleyebiliriz veya tesbit edebiliriz.

CD'den çalışan sistem ekran kartını tanımazsa, en fazla düşük çözünürlük sorunu yaşarsın. Başka bir donanım ile sorun yaşarsan, yine o donanımın özellikleri düzgün çalışmaz ve bir şekilde bize yeni ipuçları verir.

(Unutmadan ekleyeyim. Sistem açıldıktan sonra kurulum yapma seçeneğide var. Kurcalarken verilen ingilizce ikazlara biraz dikkat et)
Merhaba,cd yerine usb belleğe kursam sorun olur mu ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Hayır, olmaz. Orijinal olarak Usb için düşünülmüş.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Denemek için 4 GB yeterli gelir. Belki 2 GB da yeter.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denemek için 4 GB yeterli gelir. Belki 2 GB da yeter.
normal bir şekilde usb belleğe boot edeceğim yani ?sonra da biostan usb yi seçip başlatacağım ? eğer düzgün bir şekilde açılırsa sorun HDD de dir.yanlış anlamadım umarım ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Evet, aynen öyle olur. Yine aynı sorunları yaşıyor olursan, sorunun kaynağını başka yerde aramalıyız.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, aynen öyle olur. Yine aynı sorunları yaşıyor olursan, sorunun kaynağını başka yerde aramalıyız.
Başkan,herşey için teşekkür ederim.yeni bir SSD aldım ve şuan sorun yok :) ancak şuan başka bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bildiğim bir konuysa, yardımcı olurum. Yardımcı oluruz.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim bir konuysa, yardımcı olurum. Yardımcı oluruz.
HDD değişti fakat sonuç ertesi günü devam etmeye başladı.
Elimde video var,buradan atmaya çalışıyorum ama "dosya uzantısı desteklenmiyor"diyor.uzantısı .mp4.
Şuan ram siparişi verdim,video işini nasıl hallede bilirim ? sorunun ramden olduğunu falan da tam bilmiyorum.bana yardımcı olmanız açısından.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buyurun ilgili video :
Sorun:anakart logosundan sonra sol üstteki küçük beyaz "tik" hızlıca geçince pc açılmıyor,siyah ekranda kalıyor.ancak 8-9 kere kapat aç yapınca (video da ki gibi.)o bahsi geçen "tik" normal bir süre içerisinde ekranda beliriyor ve 3-4 kere yanıp söndükten sonra aşağı iniyor.(anlatmaya çalıştığımı video da görmüşsünüzdür.)ve sonrasında pc açılıyor.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu güncel,bilgisi olan arkadaşlar buradaysa yardımcı ola bilir misiniz ?