Bilgisayarımda hiçbir yazı gözükmüyor. Klasörleri de göremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

excel67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarımı normal olarak kapatmıştım. Açtığımda ise masaüsatünde klasör isimleri kaybolmuştu. Yazı yazarken görünmüyor aynı zamanda kalsörlerin içerisindeki programlar da gözükmüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Görev yöneticisi de gözükmüyor. Detaylı anlamanız için fotoğraf paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• 2018-01-17_23-30-34.png
    2018-01-17_23-30-34.png
    242 KB · Görüntüleme: 1,547

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Diğer konuna yazdığımı buraya da yazayım.

Valla ekran kartı driverı sorun çıkarıyor olabilir. Böyle bişeyle karşlaşsam ilk yapacağım şey grafik kartı sürücüsünü kaldırıp güncel bi şekilde tekrar kurardım.

Birde son zamanlarda windows güncellemelerinin özellikle amd işlemcili sistemleri etkilediğini duyuyorum. Belki güncellemelerden kaynaklanmış bi sorun olabilir.

Pek virüsle ilgili bi sorun olduğunu düşünmüyorum.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Sistem geri yükleme yapın.Olmazsa cmd ye sfc /scannow yazıp bilgisayarı yeniden başlatın.

Bunlar işe yaramazsa FONT sorununu çözmek üzere microsoft sitesinden yabancı kaynak olarak bunu inceleyebilirsin.

excel67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer konuna yazdığımı buraya da yazayım.

Valla ekran kartı driverı sorun çıkarıyor olabilir. Böyle bişeyle karşlaşsam ilk yapacağım şey grafik kartı sürücüsünü kaldırıp güncel bi şekilde tekrar kurardım.

Birde son zamanlarda windows güncellemelerinin özellikle amd işlemcili sistemleri etkilediğini duyuyorum. Belki güncellemelerden kaynaklanmış bi sorun olabilir.

Pek virüsle ilgili bi sorun olduğunu düşünmüyorum.
Güncelleme yapmıştım en son bilgisayarı kapatmadan önce. Açtığımda böyle gördüm bilgisayarı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sistem geri yükleme yapın.Olmazsa cmd ye sfc /scannow yazıp bilgisayarı yeniden başlatın.

Bunlar işe yaramazsa FONT sorununu çözmek üzere microsoft sitesinden yabancı kaynak olarakbunu inceleyebilirsin.
CMD açılınca yazılan yazılar görünmüyor. Hiçbir yazı yazamıyorum üstelik.

Güncelleme yapmıştım en son bilgisayarı kapatmadan önce. Açtığımda böyle gördüm bilgisayarı

CMD açılınca yazılan yazılar görünmüyor. Hiçbir yazı yazamıyorum üstelik.
bu şekilde kalıyor başkan

Ekli dosyalar

• 2018-01-18_00-21-28.png
    2018-01-18_00-21-28.png
    296.6 KB · Görüntüleme: 1,476
Son düzenleme:

mu3838

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.pcsozluk.com/dosyalar/allupdate.zip

Şu dosyayı çıkarıp Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır.İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapanınca tekrar bak.

Kardeş Allah razı olsun.Birkaç gündür uğraşıyordum.Üstelik mac mini üzerine kurulu win 10 bir türlü çözemedim.Elim kolum bağlanmıştı.En son komple silip yeniden mac kurup üzerine win 10 kuracaktık.Bir çok dosyada gidecekti.Bu allupdate işimi gördü.Dediğiniz gibi yaptık.Soran arkadaş gerçi ben değildim ama işimi gördü.masa üstü bazı dosyaların hala ismi gelmedi ama herhalde onlarda gelir.Tekrar teşekkürler.
Olmazsa geri dönüş yap.

Tekrar oluştu.Kripto şifreleme sözkonusudur galiba.Sanki bir el düzelen yerleri hızlıca iptal etti.Allupdateye artık tıkladığımda yazılar çıkmıyor.şifreleme durdu deniyor.Ne yapmalıyız bu aşamadan sonra

Son düzenleme: