Bilgisayarımda Eskiden Oynayabildiğim Oyunu Şu Anda Oynayamıyorum. :(

Bu konuyu okuyanlar

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,864

haiko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Ayrıca bir de bunu buldum bak. İşin bitince ayrıca bunu da kur.

Bu sürücülerden bir 8.5, diğeri 8.7 sürümü. Sen direkt olarak otomatik kurulum yaparak her ikisini de göster drpsu ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayara geçtiğim zaman indiririm. :D
Peki

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,864
Bu sürücülerden bir 8.5, diğeri 8.7 sürümü. Sen direkt olarak otomatik kurulum yaparak her ikisini de göster drpsu ya

Peki
8.5, 8.7... Ne? Hiçbir şey anlamadım. :D

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bu tür uygulamaları fazla önermem genellikle ürünlerin sitesinden güncelleme yapmanı tavsiye ederim, fakat ekran kartının sürücüsü vista ile uyumlu maalesef bir şey yapabileceğinizi sanmıyorum ama başka parçaların sürücüsü destekleyebilir.

haiko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Bu tür uygulamaları fazla önermem genellikle ürünlerin sitesinden güncelleme yapmanı tavsiye ederim, fakat ekran kartının sürücüsü vista ile uyumlu maalesef bir şey yapabileceğinizi sanmıyorum ama başka parçaların sürücüsü destekleyebilir.
[/QUOTE
8 yıldır tanıdığımız bildiğimiz program. Ben bu drpsu ile bir çok ölü pc yi ayağa kaldırdım. Zarar verecek bir uygulama olsa öneride bulunmazdım.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Açıkcası drpsu hakkında bilgim yok kullanmadım kullananda görmedim, Driver Booster gibi uygulamalar yanlış, eski driver yüklüyor sorun çıkartıyordu ondan öyle yazmak istedim. Ve arkadaşımızın ekran kartının desteklediği en güncel Windows sürümü Vista nasıl ekran kartı sürücüsü kurabiliyor anlayamadım pek.

haiko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Açıkcası drpsu hakkında bilgim yok kullanmadım kullananda görmedim, Driver Booster gibi uygulamalar yanlış, eski driver yüklüyor sorun çıkartıyordu ondan öyle yazmak istedim. Ve arkadaşımızın ekran kartının desteklediği en güncel Windows sürümü Vista nasıl ekran kartı sürücüsü kurabiliyor anlayamadım pek.
drpsu nun amacı diğer yazılımlardan farklı şekilde işliyor. Evet; bundan tam 6 yıl öncesine kadar drpsu nun iso dan dvd ye yazıp (4.7 gb kadar driver yazılımı) o şekilde kullanma zorunluluğu vardı. Fakat şimdi öyle değil. Yazılımın geliştiricisi şimdi bunu güncel yazılım online olarak sadece gerekli driverları yüklemeyi kolaylaştıran bir ozellik sundu. İşler eskisinden daha stabil ilerledi.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,864
İşletim sistemimi Windows Vista veya XP'ye düşürürsem ekran kartı bu işletim sistemlerini desteklediği için Minecraft oynayabilir miyim? Fakat bu biraz zor duruyor, çünkü ikisi de destekten çekilmiş ve eski işletim sistemleri. Minecraft oynayabilmek için yapabilirim ama. :D Avast, işletim sistemi destekten çekilmesine rağmen bence korur.

Ayrıca format atmam da zor gözüküyor. :D Elimde herhangi bir XP/Vista format CD'si bulunmamakta ve büyük ihtimalle tüm bilgisayarcılardan kaldırılmıştır falandı filandı. :D Ki CD'yi alsam bile bilgisayarın CD okutma yeri bozuk. Baya sıkıntılı bir durum. ):

Son düzenleme:

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Bendede oluyordu aynı sorun ben format atınca düzeldi

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,864
Bendede oluyordu aynı sorun ben format atınca düzeldi
Bundan önce çok fazla format attım fakat hiçbirinde düzeldiğini görmedim maalesef. ):

O anlatımlara kulak asma bence. Vista sürücüleri win7 ye de uyuyor
Yani Windows Vista'nın güncellemesini Windows 7'ye yüklersem herhangi bir sorun oluşur mu? Yoksa rahat rahat güncelleyebilir miyim? :-:

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,948
Benim eski PC’de öyleydi. Driverlarla ilgiliydi benimki ama.

haiko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Bundan önce çok fazla format attım fakat hiçbirinde düzeldiğini görmedim maalesef. ):

Yani Windows Vista'nın güncellemesini Windows 7'ye yüklersem herhangi bir sorun oluşur mu? Yoksa rahat rahat güncelleyebilir miyim? :-:
Güncellemeden güncellemeye değişir. Driver güncellemesi ise evet. İşletim sistemi (winxp/Vista/7/8/10) güncellemesi ise hayır.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,864
Güncellemeden güncellemeye değişir. Driver güncellemesi ise evet. İşletim sistemi (winxp/Vista/7/8/10) güncellemesi ise hayır.
Bilgisayar geldiğinden beri Windows 7. :) Arada Starter'dan Ultimate'e falan geçirdim. Bir problem çıkmaz herhalde. :)

Reaksiyon puanı
303
Yoksulun Sırtından Doyan Doyana
Bunu Gören Yürek Nasıl Dayana
Yiğit Muhtaç Olmuş Kuru Soğana
Bilmem Söylesem Mi Söylemesem Mi... Yanlız değilsin hocam... ? Bence zaten olan minecraftı sil farklı bir yerden indir... Ben oyunu indirip açtığımda kasıyordu silip farklı bir site denedim kasma sorunu geçti... o mantıkla bi dene bence.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,894
Yoksulun Sırtından Doyan Doyana
Bunu Gören Yürek Nasıl Dayana
Yiğit Muhtaç Olmuş Kuru Soğana
Bilmem Söylesem Mi Söylemesem Mi... Yanlız değilsin hocam... ? Bence zaten olan minecraftı sil farklı bir yerden indir... Ben oyunu indirip açtığımda kasıyordu silip farklı bir site denedim kasma sorunu geçti... o mantıkla bi dene bence.
her sahnede aynı FPS'yi vermez zaten yani bazı sahnelerde bir oyun 300-400 FPS verebiliyorken bazen 20 civarına dahi düşebilir o derece.

Reaksiyon puanı
303
her sahnede aynı FPS'yi vermez zaten yani bazı sahnelerde bir oyun 300-400 FPS verebiliyorken bazen 20 civarına dahi düşebilir o derece.
Yok öylede değil her zaman fps bi düşük amd ayarını felan yaptım zaten şimdi öyle bir problem yok :)
Benim şuanki laptopla düşük ayarlarda 1280x720 çözünürlükte 35 fps my summer car oynasam yeter...

Nasıl yani AMD ayarı ekran kartında mı işlemcide mi? ne yaptın merak ettim bir sorun çıkartabilir.
Amd radeon settings-ekran kartı

Benim şuanki laptopla düşük ayarlarda 1280x720 çözünürlükte 35 fps my summer car oynasam yeter...

Amd radeon settings-ekran kartı
i3 4030u, onboard: intel family, harici ekran kartı r5 m330 2gb ddr3, 4gb ram ddr3, 500 gb 5400 rpm hdd, 64 bit sistem, windows 10 Pro

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
O zaman opengl dll'si yükle.
Ben de 2,5 yıl önce aynı sorunu yaşamıştım. Mesa ile biraz çözdüm ama çok kasıyordu. Sonra Java'yı biraz kurcaladıktan sonra sorun çözüldü. 3-4 ay sonra Windows 10'da resimdeki hata ile karşılaşınca Windows'u yeniledim ama hata tekrar başladı.
screenshot.png

Resimdeki hata oluştuktan sonra Spring Creators Update'i (Nisan 2018 güncellemesini) bekledim ama ertelendiği için bu oyunu oynayamadım. Güncellemeden sonra resimdeki sorun hâlâ devam ediyordu ve sistem hoparlörü ile uğraşmam yüzünden bir daha hiç oynamadım. Şimdi Minecraft oynamaya devam ediyorum.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,864
Tekrardan selamlar dostlarım.
Sonunda bu hatayı çözebildim, çok çözüm önerisi verdiniz ama bir işe yaramamıştı. Aslında her ne kadar doğru şeyler söylemiş olsanız bile ortada bir kargaşa vardı ve hiçbir şey düzgün gitmiyordu.
AMD'nin sitesinden ''ATI Radeon X1200''ün güncellemelerine baktım. Önceden de dediğiniz gibi Windows 7 yoktu fakat Windows Vista vardı. Ben de Windows Vista'nın güncellemesini indirip kurdum, uygulama Minecraft'ın açılmasını sağladı. Ve sorun çözülmüş oldu!