Bilgisayarıma Yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

The`Matrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar. 2009 yılında babam bir bilgisayar almıştı hala daha hiçbir bileşenini değiştirmeden kullanmaya devam ediyorum. Daha sonra bir bilgisayar alacağız ama bu da kardeşime kalacak yani çöp değil. Özellikleri şöyle;
ASUS P5GC MX-1333 anakart.
NVIDIA GeForce 9400GT.
Intel Core2 Duo E7200.
3GB DDR2 RAM.
350W PSU

Bu bilgisayara yükseltme yapmak istiyorum. Biraz bakındım GT 1030 un uyumlu olduğunu gördüm.
ASUS'un ana sayfasından uyumlu işlemcilere baktım ama bendekinden pek fark yok. Ucuz bir anakart önerirseniz anakartı da değiştirebilirim. O anakarta göre uygun işlemciyi de önerirsiniz. Bir de 350W PSU yeter mi acaba?
Bir de bu bileşenleri 2. el almak ne kadar doğrudur?
Bütçe olarak bir hedefim yok ama eski bilgisayara minimum derecede harcamak istiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Dediğin gibi pc 2009 yılında yani eskiden alınmış.11 yıl önce piyasada olan bileşenler şu an üretilmez,dolayısıyla sıfır almak bir seçenek değil,ikinci el almak zorunlu diyebilirim.(Ekran kartı zorunlu değil ancak bu kadar eski bir sistemde sıfır kart kullanmaya gerek yok açıkçası)(Eski eski diyorum da benim sistem de aynen böyle bir şey yani :D)
(4 adet alınacak) (Eğer elindeki ramlerden bir tanesi 2gb 800mhz ise bu ramlerden 3 tane alabilirsin ancak bir tık riskli,bazen farklı marka ramler birbiriyle sorun çıkartabiliyor)
(İstanbul içi elden demiş,eğer kargo yapmıyorsa 2. elden 300-350 TL ye başka bir GT 1030 bulabilirsin)