Bilgisayarıma Virüs girdi sildim ancak hala izlendiğimi hissediyorum

Bu konuyu okuyanlar

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar,bana yardım ederseniz çok sevinirim.:lol:Bilgisayarı açtığımda birden herşey gitti ve mavi bir ekran açıldı ötmeye başlaadı daha sonra bilgisayarı resetledim.Herşey normal bir şekilde açıldı fakat bilgisayarda istem dışı şeyler ve gariplikler olmaya başladı.Avast ile silmeyi denedim ve sildim ancak yine gariplikler oluyor.Lütfen Yardım Edebilir misiniz?:biggrin:

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Bu nasıl bir anlatımdır? Mavi ekran ne? Gariplikler ne?

Siz doktora gittiğinizde, bir yerim ağrıyor onu bul mu diyorsunuz?

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok özür dilerim çabuk yazmaya çalıştığım için oldu demek istediğim virüsleri sildiğimi düşünüyorum ancak bilgisayarda hala istem dışı şeyler oluyor.

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dr. Web Live CD ile tarama yapmayı deneyin.

Link: http://bit.ly/8VRNqr

Yukarıda verdiğim adrese tıklayın ve indirmeye başlayın. ISO kalıbını CD/DVD'ye yazdırın. İşletim sistemi kurar gibi, cd'yi takıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tarama bitip, virüsler silindikten sonra, CD'yi çıkartıp Windows'unuza geri dönüş yapacaksınız.

Yalnız tarama sırasında CD/DVD bilgisayara takılı halde kalmalıdır. Dr.Web Live CD benim bilgisayarımın hayatını 3-4 defa kurtardı, mutlaka deneyin.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Bilgisayarınızı güvenli modda açın.

Daha sonra, combofix, Malwarebytes, Emsisoft gibi programlarla taratın.

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşım istem dışı dediğin şeyler ne ?

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ilk önce tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.İstem dışı olarak chrome u açtığımda kendi kendine birden chrome düzen ayarlarını falan açtı tam olarak ancak böyle anlatabiliyorum.

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benimde böyle sorunlarım olmuştu. Dr. Web Live CD tek çare geldi.

Olmazsa Linux sizi çağırıyor :p :p

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
AgentForce ve diğer arkadaşlarım yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Umarım verdiğiniz görüşler ile bilgisayarımı kurtarabilirim.

--- Mesaj Güncellendi ---

arkadaşlar denedim olmadı yardım edin diski okumuyor

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet olmadı malesef cd yi okuma problemi var laptop olduğu için başka tavsiyen var mı?

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Söylediğim güvenli mod tavsiyeni yaptın mı?

Combofix vs.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Norman Malware Cleaner

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Hocam ne uğraşıyorsun eğer tereddüt ediyorsan at formatı kurtul ben şahsen öyle yapardım yada sistemi geri al.

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet Dr.Web olmadı dediğiniz gibi yaptım ancak işe yaramıyor başka tavsiyeniz var mı?

--- Mesaj Güncellendi ---

evet tek çare format atmak herhalde

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
İlk önce sistemi komple Kaspersky gibi programlarla tarat. Yedeklerinde filan virüs varsa format atarsın ama sen gidip o dosyaya tıklarsın yine virüs yayılır.

Onun için ilk önce komple tarat. Virüs vs temizle. Daha sonra yedeklerini harici disk, Usb Bellek filan varsa ona at ve temiz bir format çak.

En garanti yol. Eğer yine öyle hissedersen psikolojiktir derim :)

enrooy

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Güvenli modda açıp combofixle tarat. İlaç gibidir.

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En temiz yöntem aslında format atmak. Dr.Web en iyi çözüm olduğu için onu söylemiştim.

Sistem geri yükleme yapmanı önermiyorum. Özellikle tehlikeli trojan,virüs vs. sistem geri yükleme yapmaya çalıştığınız zaman, bilgisayarı kapatabiliyorlar. Böylesi sorunlarla karşılaşan çok insan gördüm.

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yaptım teşekkür ederim format attım tertemiz oldu herkese yardımları teşekkür ederim:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de face de bi linke tıkladım sonra face hesabım kilitlen di net sayfamda garip garip reklam lar cıkmaya başladı

kadir_aslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mavi ekran genelde ekran kartı hatalarında veriyor ekran kartında sorun olabilir:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benimde bilgisayarıma virüs girdi facede kendine kendine herkesi bi videoya etiketlemiş sil sil bitmiyo nasıl bulaştı bilmiyorum bilgisayar masa üstüne hata yazısı gelip duruyo nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hiçbir zaman bilmediğiniz bir linke tıklamayın!

Bunu Facebook un CEO su bile söylemiştir.Bunu ancak görev yöneticisinden işlemelere tıklayarak şüpheli bulduğunuz işlemleri bitirin.Bakın tekrar söylüyorum şüpheli bulduğunuz işlemleri..Benim arkadaşıma olmuştu böyle düzelttim ancak yanlışlıkla bilgisayarı bozablirsin.Lütfen daha sonrada Norton veya başka bir programla tarat çıkarsa format at o da olmazsasa hangi web tarayacısını kullanıyosan sil ama run yaz başlat menüsüne %appdata% yap oradan chrome dosyasını bul ve sil denetim massasından silinince virüsler kendini bulaştırabiliyor diğer dosyalara bu arada hala mı olmadı otur ağla derim yani yağçak bir şey yok bana göre:

BİLGİSAYARA
ZARAR GELİRSE BEN SUÇLU DEĞİLİM

Çünkü Facebook virüsleri ancak böyle silinebilir bildiklerime göre.

theley

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güvenli modda gir.
combofix'i aç.

tek çözüm yolu bu.
antivirüslere pek güvenmiyorum.

tam bulamıyor yada tam temizlemiyor.

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Mavi ekrana virus sebep olmaz olsa bile dolayli yoldan olur. ayrica avast tavsiye etmiyorum.