Bilgisayarıma işletim sistem yükleyemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Burak Üstündağ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım Asus donanım özellkleri gayet iyidir aldığımda freedos idi ben taşınabilir bellek ile w10 yükledim herhangi bir problem çıkmadı ancak bir süre sonra w7 geri dönmek istedim 2 gündür birçok yerden işletim sisteminin farklı tarihlerde güncelleme almış hallerini yükledim donanımsal hata olduğunu dün gece farkedebildim(usb tanıyamama problemi) buradan sonra verdiği hatalardan bahsedeyim. İlk önce taşınabilir bellek ile yüklemeye çalıştığımda 'gerekli bir cd/dvd sürücü aygıtı eksik' hatası aldım birçok yerdeki tüm çözümleri denediysemde bu hatayı yine aldım usb portunu değiştirdim farklı bir sürüm denedim olmadı... Ondan sonra bugün dvd yine tek çözüm deyip dvd aldım bu seferde başta dosyalar genişletiyor kısmında hata aldım yine değiştirdim sürümü bu sefer w10 kurulum ekranı olan w7 işletim sistemini denedim mavi ekran hatası verdi bios üzerinde bildiğim kadarıyla çok şey denedim ama 2. gündür deniyorum bir çözüm yolu bulamadım söyleyeceğiniz her öneriyi deneyeceğim teşekkürler.

Son düzenleme:

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Windows açıkken yüklemeyi dene win7 dosyalarını hddye at cd veya flash diskle uğraşma hem daha hızlı olur ama açıkken sanırım sadece temiz kurulum yapıyor bi dene bişey kaybetmezsin bide biosla çok oynadın galiba fabrika ayarlarına dondurmende yarar var