Bilgisayarıma Dehşet Bir Virüs Girdi ! YARDIM !

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar pc'me daha önce hiç karşılaşmadıgım tarzda bir virüs girdi.
msconfig'den baslangıcta calısan programlara baktıgımda bilmedıgım programlarında listede oldugunu gordum ve hepsini iptal ettim.
Ancak pc'yi acıp kapatınca tekrar baktım ve hepsi tekrar aktif duruma gelmiş.
Sonra o dosyaların içersinde bulundugu dosyaları silmeye karar verdim ve ne olduysa bundan sonra oldu.Programın bulundugu dosya document and settings-local settings-application data içersindeydi ve bu uzantıya gittiğim an pc kendine reset attı.
Sonra tekrar actım pc'yi tekrar o dosyaya ulasmaya calıstım ve application data'ya girer girmez tekrar reset attı pc'ye.
Bi anti-virüs programıyla temızlemeye karar verdim ve antivir'i indirmek için sitesine girdim.Download linkine tıkladıgım an şoka girdim.PC tekrar reset attı.
Tekrar aynısını denedim tekrar attı.
Bu virüs nasıl birşey arkadaslar ilk defa goruyorum hayatımda boyle bısı.Elimi kolumu bagladı.Nasıl temizleyebilirim bu virüsü.

FORMAT ATMAK İSTEMİYORUM !

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
msconfig'den baslangıcta calısan programlara baktıgımda bilmedıgım programlarında listede oldugunu gordum ve hepsini iptal ettim.
Ancak pc'yi acıp kapatınca tekrar baktım ve hepsi tekrar aktif duruma gelmiş.
Sonra o dosyaların içersinde bulundugu dosyaları silmeye karar verdim ve ne olduysa bundan sonra oldu.Programın bulundugu dosya document and settings-local settings-application data içersindeydi ve bu uzantıya gittiğim an pc kendine reset attı.
Sonra tekrar actım pc'yi tekrar o dosyaya ulasmaya calıstım ve application data'ya girer girmez tekrar reset attı pc'ye.
Bi anti-virüs programıyla temızlemeye karar verdim ve antivir'i indirmek için sitesine girdim.Download linkine tıkladıgım an şoka girdim.PC tekrar reset attı.
Tekrar aynısını denedim tekrar attı.
Bu virüs nasıl birşey arkadaslar ilk defa goruyorum hayatımda boyle bısı.Elimi kolumu bagladı.Nasıl temizleyebilirim bu virüsü.

başka antivirüs indirmeyi bi dene. olmadı pcyi güvenli modda aç ve o dosyayı sil. olmadı portable antivirüsler var başka pcden indir ve kendi bilgisayarını güvenli modda tarat bi bunları dene

joopfree

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir Apple Mac al kurtul. Ne virüs ne veba.. Aç 20 sene kullan hiç format atma.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
güvenli modda silmeyi dene ;)

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben ne virüslerle uğraştım hiçbir virüs koruma programlarının da yardımı olmadı. Neden mi lanet olasıca programların mantığı zaten koruma. Yani bilgisayarına virüs girmesini engellemek için varlar. Virüs girdi mi çocuğa dönüyor hepsi saçmalamaya başlıyorlar silmiyorlar adam akıllı. Sana tek çözümü söylüyorum uzun uğraşlardan sonra bulduğum ve en etkili çözüm. Türkiye hazır mı acaba evet söylüyorum...

format c:/q

formember

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format atmadan kurtulabilirsin. eğer bu virüs veya virüsler bilgisayarında hasara neden olmadıysa temiz bir kurtulma yöntemi var. bootable antivirüsler var. yani bunlar iso kalıbı şeklinde oluyor. tamamen ücretsizler. indirip cd ye yazdır ve format atarken kullandığın gibi pc yi cd den başlat. bu şekilde windows açık olmadığı için rahatça tarama yapabilirsin. panda, norton, bitdefender, dr web gibi antivirüslerin bootable kalıbları var. nette ara hemen bulursun. şimdi sen pc ni kullanamadığın için bootable kalıbı başka bilgisayardan indirip cd ye yazacaksın başka çaren yok.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
ya güvenli mod'da aç yada linux live cd ile sistemi açıp o dosyayı sil. windows sistemleri anti virüs programsız bırakmaya gelmiyor. kapıyor hemen bir şeyler...

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
...
http://www.free-av.com/en/products/12/avira_antivir_rescue_system.html
Adresindeki dosyayı başka bir bilgisayarda indirip çalıştırarak
CD haline getirdikten sonra bilgisayarı bu CD ile boot ederiz..

Sonrası tarama-temizleme :)

Ben ne virüslerle uğraştım hiçbir virüs koruma programlarının da yardımı olmadı. Neden mi lanet olasıca programların mantığı zaten koruma. Yani bilgisayarına virüs girmesini engellemek için varlar. Virüs girdi mi çocuğa dönüyor hepsi saçmalamaya başlıyorlar silmiyorlar adam akıllı. Sana tek çözümü söylüyorum uzun uğraşlardan sonra bulduğum ve en etkili çözüm. Türkiye hazır mı acaba evet söylüyorum...

format c:/q
O bulduğun çözüm senin için geçerli; konuyu açan için değil ???:dil:

ibnisina1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz bilgisayara kaspersky veya panda internet security kur. daha sonra sonra acil durum kurtarma disketi (pandada) oluştur bu program cd ye yazılıyor. daha sonra cd yi kendi bilgisayarına tak. yeniden başlat bu cd boot cd dir. linux işletim sistemi vardır. açıldığında panda çıkacak ve bilgisayarını baştan sona tarayacak ve muhtemelen temizleyecektir. aynı özellik kaspersky de de var. adı farklı ama bulabilirsinn.

formember

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben forumlarda bu tarz konular gördüğüm zaman her zaman şunu söylerim. zarar görmeden önce önleminizi alın. yani c sistemi temizken c nin imajını alın; norton ghost, acronis true image, farstone restore it, oo disk image gibi yazılımlarla. ve virüs programlarını virüs girmeden önce kurun ki program tam koruma sağlasın. virüs girdikten sonra kurup silmek çok sıkıntılı iş.

setcom_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
0
antivirüs sitelerinden değilde diğer sağlayıcılardan mesela filehippo dan indir ve kur. kaspersky ya da nod32 tavsiyem.

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
abi pc ye malwarebytes malware antivürüsü indür onla tarat olmazsa combofixi indirip combofixle pc ni güvenli mod tara inş. çözersin

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Combofix ile bir dene, bir arkadaşımda aynı türden bir virüs vardı, devamlı reset atıp duruyordu birşeyler yapınca. Her klasörde başka bir klasör görünümde normal bi dosya oluşturuyordu. (Dosya simgesi klasör şeklinde yapılmış). Olmadı arkadaşların dediği gibi CD den çalışan antivirüs indirip kullan.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
sağolun arkadaşlar.Antivir programını baska bilgisayardan indirip cd den benım pc ye kurdum.Snra tarama yaptırdım. 120 tane virüs buldu ve sorunu tamamen çözdü.Antivir'i böyle bilmezdim.Muhtesem bi anti-virüsmüş.Format atmadan kurtuldm çok şükür.Şimdi hiçbir sorun yok.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Pratik çözümü sunmuş arkadaş, hiç joopfree'yi dinleyen olmadı ayıp oldu arkadaşa :dil:

Bnde farklı işletim sistemi deniyeceğim ama oyunlarda uyum sorunu yapar diye ne linux ne pardus ne mac geçebiliyorum.:)

Senin sorunan gelince diğer arkadaşların dediği gibi Combofix programını dene.Olmazsa pc ni online olarak tarat.Sonra virüslü dosyaları sil.Benden bu kadarlık.Kolay gelsin :turned:

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hoca salla formatı gitsin.....hiç uğraşma....bende virüs olduğu zaman hiç uğraşmam atarım direkt formatı(tabi sistemimin yedeği mutlaka vardır:))formattan sonra adam akıllı para verip lisanslı bi antivirus al.craclı we serialli olanların hepsi yalan...hade kolay gelsin sana.................

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
peki tarattığın antivirüs ne????????
işeyarar bişeye benziyoo??

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Söyleyen oldu mu bilmiyorum ama, Knoppix Live CD kullanmanı şiddetle tavsiye ederim.

Ben amvo denilen lanet virüsten bu sayede kurtuldum.

Yalnız kodlarla biraz kafanı karıştıracak. Shell kısmını kullanarak kodlarla halledebilirsin. Kendine yönetici yetkisi vermen gerekecek, virüs sistem sürücünde olduğu için. Yapmaya karar verirsen seve seve yardım ederim.

Ben de format atmak istemiyordum. Atmadan kurtuldum.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ohoo bizim [MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] virüsü çoktan gömmüş. Eski konuyu neden hortlatırsınzkii.