Bilgisayarıma bir kaç donanım değişikliği hakkında

Bu konuyu okuyanlar

macystyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar arkadaşlar. Uzun süredir kullandığım bilgisayarımda bir kaç değişiklik yapmak istiyorum. Fakat bu işlerden pek anlayan birisi degilim birine hangi donanımı alsam şu anki parçalarımla bana sıkıntı veya dezavantaj yaratmaz. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Yardım olarak Ram,Ekran
kartı gibi takviyeleri sistemi bozmadan nasıl yükseltebilirim bu konuda önerilerinizi bekliyorum . Özellikleri aşağıya bırakıyorum. Ek olarak yardımcı olup ekstra bir bilgi isteyen arkadaş yorum olarak atarsa gerekli bilgiyide verebilirim. Herkese iyi geceler dilerim.
sd1.jpg
sd2.jpg
sd3.jpg
sd4.jpg
sd5.jpg

macystyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ekran kartı olarak AMD Radeon R7 250 1 gb 128 bit almak istiyorum. Ek olarak Tek ram slotu boş onada bi 2 gb alıp rami 4 gb yapmak istiyorum . Ama bu yaptıklarım performans açısından verimli olurmu. Uyum problemi vs. olabilir mi hiçbir fikrim yok yardımcı olabilecek bi arkadaş yokmu?

macystyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki anakartdan yana falan sıkıntı çıkmaz degilmi hocam bunları yaptığımda ? Birde PSU sanırım 250 W bunuda yükseltmem gerekir mi ayriyetten

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

macystyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakarttan dolayı sıkıntı çıkmaz merak etme. Alacağın RAM leri aynı MHz değerinde ve DDR3 almaya bak yeter. PSU da değiştirmen gerekli. Onun içinde bu ürünü önerebilirim.

FSP FSP500-60AHBC 500W 80+ PFC Aktif Power Supply Fiyatı
Biraz fazla oldu sorularım ama son olarak işlemciyi hiç degiştirmeden bu ekran kartını alsam ve birde 4 gb ram alsam PSU yu degiştirmeden idare etmez mi hocam ? Veya PSU yuda degiştirebilirim ama işlemciyi degiştirmem pek mümkün degil şu an için işlemciyide ilerleyen zamanda i3 yaparım bi yandan

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Biraz fazla oldu sorularım ama son olarak işlemciyi hiç degiştirmeden bu ekran kartını alsam ve birde 4 gb ram alsam PSU yu degiştirmeden idare etmez mi hocam ? Veya PSU yuda degiştirebilirim ama işlemciyi degiştirmem pek mümkün degil şu an için işlemciyide ilerleyen zamanda i3 yaparım bi yandan
Anakartın zaten i3 yapmana imkan vermez. Alabileceğin en iyi işlemci budur. Dediğim gibi işlemcin çok eski. Başka bir kart kaldıramaz yani sonuçta 2010 çıkışlı bir işlemci. Bence ya benim dediğim şekilde işlemci+PSU+ekran kartı değiştirir ya da bu sisteme update işine hiç girişme ve ileri ki zamanlarda yeni sistem topla.

ncfkr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Bence çok aciliyetin yoksa para biriktir komple sistem topla hem seni uzun süre idare eder böyle boşuna harcama yapmış olursun

macystyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım hocam yardımın için teşekkürler.