Bilgisayarım Yavaşladı Acaba Neden?

Bu konuyu okuyanlar

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
2007 de aldıgım casper masaüstü bilgisayarım son 6-7 gün içinde iyice yavaşladı özellikle internette bi kaç tane sekme açınca donuyo geri gelio ağırlaşıo ne yapmam lazım,yada overclock olurmu, önerileriniz neler? işletim sistemi; windows xp professional ps3 32 bit, antiviris olarak eset smart security, ve ccleaner yüklü, sistemsel olarak ise şöyle;intel core 2 duo e 4300 65 nm teknolojili, 1,80 ghz çift çekirdekli, 1 gb ddr2, ram mevcuttur EKRAN KARTI NVİDİA Geforce 7100 gs 512 mb dır çekirdek hızı 350 mhz dir bellek hızı 700 mhz dir.

not: internette araştırdım doğru dürüst bir program yok, bir kaç tanesini denedim işe yarayan bişey olmadı lütfen yardım programmı olur overclockmu olur yardımlarınızı eksik etmeyin bu pc bana kafayı yedirtti.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
2007 de aldıgım casper masaüstü bilgisayarım son 6-7 gün içinde iyice yavaşladı özellikle internette bi kaç tane sekme açınca donuyo geri gelio ağırlaşıo ne yapmam lazım,yada overclock olurmu, önerileriniz neler? işletim sistemi; windows xp professional ps3 32 bit, antiviris olarak eset smart security, ve ccleaner yüklü, sistemsel olarak ise şöyle;intel core 2 duo e 4300 65 nm teknolojili, 1,80 ghz çift çekirdekli, 1 gb ddr2, ram mevcuttur EKRAN KARTI NVİDİA Geforce 7100 gs 512 mb dır çekirdek hızı 350 mhz dir bellek hızı 700 mhz dir.

not: internette araştırdım doğru dürüst bir program yok, bir kaç tanesini denedim işe yarayan bişey olmadı lütfen yardım programmı olur overclockmu olur yardımlarınızı eksik etmeyin bu pc bana kafayı yedirtti.

O bilgisayar miadını doldurmuş..

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Eğer oyun oynamıyorum diyorsan Linux denemelisin.
Yada oyun oynuyorsan da yanına kur. Oyun oynamadığın zamanlarda kullanırsın.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Disk birleştirmesi yapmanızı öneririm. SmartDefrag programını kullanabilirsin.

JetClean programını kullanmanı öneririm. Yine SlimCleaner kullan mutlaka.

Jet Clean Video

[video=youtube;0tTeUEUQKz0]http://www.youtube.com/watch?v=0tTeUEUQKz0&feature=c4-overview&list=UUGlwVS9XFKLWy1kUFF4bDag[/video]

Sistemde daha derin detaylı zararlı temizliği için Emsisoft emergencyKit mutlaka indir ve tarama yap.

Emsisoft Emergency Kit Video

[video=youtube;FUeXSeRrnBw]http://www.youtube.com/watch?v=FUeXSeRrnBw&list=UUGlwVS9XFKLWy1kUFF4bDag[/video]

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her şeyi anladım da. O "PLS" nedir yahu! Hangi ülkede yaşıyorsun! Şu an sana içimden öyle şeyler söylemek istiyorum ki... Bu nasıl bir özentiliktir. Diline sahip çıkmayan insandan ülkesine ne hayır gelir. Tamam bende projeler üretip ülkenin kalkınmasına pek katkıda bulunamıyorum.(En azından şimdilik.) Ama İngiliz-Amerikan özentisine de hiçbir anlam veremiyorum.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yerinde olsam 1gb ram alır win7 kurardım :)

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Ram alarak yükseltme yapabilirsin. İşlemciyi yükselte bilirsin. Yada Yeni pc alarak temelli kurtulursun bu sorundan. En mantıklı yol Ram olur.

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Eğer bundan önce bilgisayar gayet iyi çalışıyorsa ya virüs yemiştir ya da format istiyordur. ESET'inin deneme sürümü olduğunu varsayarak bilgisayarını koruyamayacağını söyleyebiliriz.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
O bilgisayar miadını doldurmuş..

ya aslında bende biliyorum ama şuanki maddi durumum deiştirmeye elverişli deil yani para yok :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Eğer oyun oynamıyorum diyorsan Linux denemelisin.
Yada oyun oynuyorsan da yanına kur. Oyun oynamadığın zamanlarda kullanırsın.

kardeş linux programmı nasıl yüklenir nasıl çalışır bana anlatırmısın pek bilmem böyle şeyleri.

Her şeyi anladım da. O "PLS" nedir yahu! Hangi ülkede yaşıyorsun! Şu an sana içimden öyle şeyler söylemek istiyorum ki... Bu nasıl bir özentiliktir. Diline sahip çıkmayan insandan ülkesine ne hayır gelir. Tamam bende projeler üretip ülkenin kalkınmasına pek katkıda bulunamıyorum.(En azından şimdilik.) Ama İngiliz-Amerikan özentisine de hiçbir anlam veremiyorum.

tmm haklısın ama konuyu açarken çok sinirliydim pc o kadar yavaşladıki sinirden ne yazdıgımı bile hatırlamıyorum pls kelimesini kullanmışım işte :S
AFFOLA HAKLISIN.

Yerinde olsam 1gb ram alır win7 kurardım :)

KESİN ÇÖZÜM OLURSA ONUDA YAPARIM.

Ram alarak yükseltme yapabilirsin. İşlemciyi yükselte bilirsin. Yada Yeni pc alarak temelli kurtulursun bu sorundan. En mantıklı yol Ram olur.

EGER PROGRAMLAR KURTARMASSA EN SON ÇARE RAM YÜKSELTCEM,ODA OLMASSA KASA DEİŞCEK.

Eğer bundan önce bilgisayar gayet iyi çalışıyorsa ya virüs yemiştir ya da format istiyordur. ESET'inin deneme sürümü olduğunu varsayarak bilgisayarını koruyamayacağını söyleyebiliriz.
DENEME SÜRÜMÜ DEİL TAM SÜRÜM ASLINDA HER ZAMAN AYNIYDI AMA SON ZAMANDA DAHA KÖTÜ OLDU

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayarı bir an önce at bence yoksa tarihi eser kaçakçılığından içeri giyebilirsin

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
[MENTION=348146]kadirirdem[/MENTION] Linux Windows gibi işletim sistemidir. Denemek isyorsan Linuxmint indirip cd ye yazarak kurulum yapmadan kullanıp deneyebilirsin.

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarı bir an önce at bence yoksa tarihi eser kaçakçılığından içeri giyebilirsin

Lütfen insanların durumlarıyla dalga geçmeyelim. Hiçbirimiz karşımızdaki insanın maddî ya da manevî durumunu bilmiyoruz.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
arkadaşlar konu günceldir herkesin yorumunu nbekliyorum bu durumda en mantıklı yol 1 yada 2 gm ram alıp windows 7 kurmak. ama yine de yorumlarınızı bekliyorum.

tmm o zaman sen bana iyisinden bi kasa gönder bende atıyım bunu uzaktan konuşmak ne kolay.!!!

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
konu güncel dir GÜNCELLL

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
core 2 duo hafife atılacak bir işlemci değil, 1 gb ram diyecem ama almışken 2 gb ram al tak. birde windows 7 sistem kur, kitap gibi olur. internet sayfaları gün geçtikçe geliştiği için ram yetersizliği oluşmuş. dediklerimi yaparsan problemin kalmaz.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
core 2 duo hafife atılacak bir işlemci değil, 1 gb ram diyecem ama almışken 2 gb ram al tak. birde windows 7 sistem kur, kitap gibi olur. internet sayfaları gün geçtikçe geliştiği için ram yetersizliği oluşmuş. dediklerimi yaparsan problemin kalmaz.

tmm yorumun için saol zaten şuanda ondan başka çarem yok 1 gb ram alcam toplamda 2 gb ram ile inş iyi olur.

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
disk birleştirici ve ram alsan çok faydası olur