Bilgisayarim Win 10 pro nasıl Win 7ye duserim

Bu konuyu okuyanlar

GRS

Asistan
Reaksiyon puanı
19
2gb ram 575mb ekran kartı bide biosda uefi yok ve orijinal win 7 atarım d diskinde babamın iş dosyaları var silinsin istemiyorum

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
2gb ram 575mb ekran kartı bide biosda uefi yok ve orijinal win 7 atarım d diskinde babamın iş dosyaları var silinsin istemiyorum
eğer iş dosyalari d diskinde ise aiz c ye os kurun silinmezler,windows 7 desteği bittiğinden dolayı tavsiye etmiyoruz onun yerine linux kullanabilirsiniz,detaylı bilgi için @Ram_kafasi
@GNU or NOT
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemciniz kaç bit

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Diskinizi bölüp verilerinizi yeni oluşturduğunuz bölüme atın daha sonra da diğer kısıma OS'u kurun ama Windows 7'yi kullanmanızı şahsi olarak önermiyorum.Güvenlik sorunları vb. kritik sorunları olduğu için onu kullanmak yerine hafif bir GNU/Linux dağıtımı kurmak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Belgelerin hepsini bir USB ye kopyalayabilirsin veya format atarken diski bölebilirsin.
Orijinal windows 7 isosu yükleyip rufus ile usb ye yazdırın.
ISO lar bu konuda var:

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Bu konu üzerinde link paylaşılmış indirip Rufus programı ile USB'ye yazdırmalısınız.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

bu linke tıklayınca benim attigim dosyalar acilir

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Windows 7'ye geçmemenizi öneririm. Onun yerine lubuntu veya zorin os lite öneririm. Ve diğer soruya gelince windows d diskinde değil sanırsam, windows kurulu diski biçimlendireceksiniz kurulum sırasında sonrada ona kuracaksınız.

GRS

Asistan
Reaksiyon puanı
19
flaşa atamıyorum ve çok uzun sürer bunlar çok büyük dosyalar lütfen yardım edin

GRS

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Hangi işletim sisteminin iso dosyasını istiyorsunuz?
win 7 ama rufus olmuor

orjinal isitorum ama ürün anahtarı istiyor oda bende silinmiş etkinleşirmi peki win 7

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Linux Kullanmanı Tavsiye Etmem . Linux çok kullanılmayan (Windows'a göre) Bir İşletim Sistemi olduğu için firmalar programlarını vb. Windows' a çıkartır . Linux'a neden çıkarmıyor diye soracak olursan o programı Linux için yazmak ta Maliyet. Firmalar daha çok kitleye ulaşmak için en çok kullanılan İşletim Sistemine(Windows'a) programlarını çıkartırlar Linux hep 2. sırada kalır.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Linux Kullanmanı Tavsiye Etmem . Linux çok kullanılmayan (Windows'a göre) Bir İşletim Sistemi olduğu için firmalar programlarını vb. Windows' a çıkartır . Linux'a neden çıkarmıyor diye soracak olursan o programı Linux için yazmak ta Maliyet. Firmalar daha çok kitleye ulaşmak için en çok kullanılan İşletim Sistemine(Windows'a) programlarını çıkartırlar Linux hep 2. sırada kalır.
WINE ve Steam Proton ne güne duruyor? Neredeyse çoğu Windows'taki programları Linux'ta kullanabiliyoruz bunlar sayesinde.Ayrıca sandığın kadar GNU/Linux dağıtımlarını destekleyen programlar çıkmıyor değil her geçen gün bu program sayısı artıyor.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
win 7 ama rufus olmuor

orjinal isitorum ama ürün anahtarı istiyor oda bende silinmiş etkinleşirmi peki win 7
Rufus olmuyor derken? 8gb'lık bir flash belleğe rahatça yazdırılabilir. 2. soruya gelince eğer windows 10 etkinleştirilmiş bir windows 10 ise biosunuza gömülü olan şu an ki key odur ve windows 7 de işe yaramaz. Ama etkinleştirmezsenizde bir sıkıntı çıkmaz. Sadece açılışta etkinleştirmenizi söyler ve arkaplan karanlık olur.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370

Dual boot yapabilirsin ancak bilgisayar ve format konusunda pek bilgin yoksa ve yanlış bir işlem yaparsan, babanızın önemli dosyalarını kaybetme riskiniz var. Velinizin bilgisi dahilinde lütfen işlem yapınız. İyi forumlar.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
WINE ve Steam Proton ne güne duruyor? Neredeyse çoğu Windows'taki programları Linux'ta kullanabiliyoruz bunlar sayesinde.Ayrıca sandığın kadar GNU/Linux dağıtımlarını destekleyen programlar çıkmıyor değil her geçen gün bu program sayısı artıyor.
Ben yok demedim saysı az dedim.