Bilgisayarım Oyun Oynadığımda Kendi Kendine Kapanıyor Lütfen Yardım

Bu konuyu okuyanlar

ecktelion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyle bir problem var ki garantideki adama kanıtlayamayabilirim çünkü dediğim gibi bazen 2 saat 3 saat hiç bişey olmadan oynatabiliyor bazende 10 dk bile dayanmıyor kapatıyor. Sistemi yeni aldığımdan dolayı tozlanma gibi bi problem yok. Sıcaklıklardan şüphelendiğim için hepsini takip ettim onlardan da değil ne işlemci ne anakart ne ekran kartı.

AHOME

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şöyle bir problem var ki garantideki adama kanıtlayamayabilirim çünkü dediğim gibi bazen 2 saat 3 saat hiç bişey olmadan oynatabiliyor bazende 10 dk bile dayanmıyor kapatıyor. Sistemi yeni aldığımdan dolayı tozlanma gibi bi problem yok. Sıcaklıklardan şüphelendiğim için hepsini takip ettim onlardan da değil ne işlemci ne anakart ne ekran kartı.

O zaman götür de ki normalde hiçbir anakart 2 - 3 saat açık kalıp kapanmaz ama benimki kapanıyor. Gerekirse 2 saat bekleyip size göstereceğim de. Bir de oyun açıp gösterirseniz daha hızlı kapanır. Bir oyun açın ki çabuk ısınsın. :)

Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar powerimi değiştirdim sorun ortadan kalktı http://www.teknobiyotik.com/aerocool-strike-x-500w-80-plus-bronz-guc-kaynagi.html bu linkteki poweri aldım aynı 500w. yani gerçek 500w olmayan everest problemliymiş. başka sorunu olan varsa powerini değiştirerek deneyebilir. konuyu hortlattığım için özür dilerim ama başka arkadaşta bana özel mesaj yoluyla aynı sorunun oldugunu dile getirdi bende cevabı buraya veriyim. kısacası : Poweri değiştirdim ve sorun çözüldü :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de amd fx 8120 işlemci corsair 1600 mhz 8 gb ram saphire hd685 ekran kartı m5a97 anakart sata 3 segate harddisk var
kasa dandik 1 fan var ekran kartı ve psu var psu arkadaştaki gibi everest gerçek 500 w
bende de aynı sıkıntı var biilgisayar çok fazla ısınıyor bazı crysis2 de ful de ful hd de oynarken 30 dk da falan ısınıyor bazen resetliyor bazen resetlemiyor ben oyunu kapıyorum reslemesin diye bazen kendine gelmeden bilgisayarı açar açmaz oyuna girince resetliyor ama kendine gelince kolay kolay resetlemiyor.

win 7 kurulu pc de 32 bit ben psudan kaynaklandığını düşünüyorum anakart psu yu yetersiz bulduğu için mi acaba resetliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İnternette oyun oynarken müzik dinlerken veya film izlerken bilgisayar kendini resetliyor acill yardım ++++++++

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oyun oynarken kapanıyor ama internete oyna dıgım da kapan mıyor neden oluyo

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fanları muhtemelen tam takmadın oları kontrol et.Daha
sonra kasanın içindeki pislikleri bir temizle
Daha sonra fanları temizle ve hava akımı kontrol et.