Bilgisayarim Mouse Okumuyor !

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

aligznn01

Asistan
Bilgisayara 3 adet mouse denedim ama hicbiri calismiyor hepside çalisan mouselar bilgisayar mouse u gormuyor

Baihu

Asistan
Bu soruyu bir kez daha sormuştunuz galiba. Masaüstü mü, yoksa laptop mu? Markası HP mi? Usb girişlerinde neler takılı? Usb girişine sadece mouse takınca çalışmıyor mu? Aygıt Yöneticisinden gizli aygıtları göster dediğiniz zaman, soluk şekilde aygıtlar görünüyor mu? Varsa hepsini sildikten sonra deneyin.

aligznn01

Asistan
Bu soruyu bir kez daha sormuştunuz galiba. Masaüstü mü, yoksa laptop mu? Markası HP mi? Usb girişlerinde neler takılı? Usb girişine sadece mouse takınca çalışmıyor mu? Aygıt Yöneticisinden gizli aygıtları göster dediğiniz zaman, soluk şekilde aygıtlar görünüyor mu? Varsa hepsini sildikten sonra deneyin.
Masaustu ve haricinde yazici ve hoparlorun usb si var ve mouse calisiyor isigi yaniyor ama ekranda imleci yok

Baihu

Asistan
Masaustu ve haricinde yazici ve hoparlorun usb si var ve mouse calisiyor isigi yaniyor ama ekranda imleci yok
Sürücü tam yüklenmemiş olabilir. Biraz bekleyin. Bazı HP laptoplarda usb yazıcı veya flash disk takılıyken mouse çalışmıyordu. Sizde de öyle bir durum olabilir.

aligznn01

Asistan
Herseyi cikardim tek mouse kaldi ama yine olmadi hicbir mausu okumuyor
Sürücü tam yüklenmemiş olabilir. Biraz bekleyin. Bazı HP laptoplarda usb yazıcı veya flash disk takılıyken mouse çalışmıyordu. Sizde de öyle bir durum olabilir.

Baihu

Asistan
Herseyi cikardim tek mouse kaldi ama yine olmadi hicbir mausu okumuyor
Mouse takılıyken Aygıt Yöneticisinde ünlem işaretli cihazlar görünüyor mu? Gizli Aygıtları görünür hale getirip kontrol ettiniz mi? Driver Booster gibi programlar kullandınız mı? Bazen yanlış sürücü yükleyebiliyorlar. İsterseniz TeamViewer programı ile uzaktan bakabilirim.

aligznn01

Asistan
Mouse takılıyken Aygıt Yöneticisinde ünlem işaretli cihazlar görünüyor mu? Gizli Aygıtları görünür hale getirip kontrol ettiniz mi? Driver Booster gibi programlar kullandınız mı? Bazen yanlış sürücü yükleyebiliyorlar. İsterseniz TeamViewer programı ile uzaktan bakabilirim.
Evet var

Baihu

Asistan
Tamam. Mouse'yi taktıktan sonra biraz bekleyin. Ünlem işareti gelip gelmediğini kontrol edin. Yine çalışmazsa, Windows güncellemeleri kontrol edip bios ayarlarını sıfırladıktan sonra deneyin.

aligznn01

Asistan
Seçtikten sonra delete tuşu ile silinmesi lazım. Olmazsa üst taraftaki Eylem menüsünde kaldır seçeneği var.
Sildim hepsini cikar tak yaptim bjsey olmadi bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bisey olmadi anlamiyorum mousun isigi yaniyoe ama ekranda gozukmuyor.
Tamam. Mouse'yi taktıktan sonra biraz bekleyin. Ünlem işareti gelip gelmediğini kontrol edin. Yine çalışmazsa, Windows güncellemeleri kontrol edip bios ayarlarını sıfırladıktan sonra deneyin.

Baihu

Asistan
Bilgisayarı yeniden başlatıp bios ayarlarına girin ve sıfırlayın. Orada çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer çalışıyorsa, uzaktan bakabilirim.

Baihu

Asistan
Bilgisayarın markasını ve modelini yazmanız gerekiyor, ya da kasayı açıp cmos reset yazan yeri, bilgisayar kapalıyken birleştireceksiniz. Bios ekran görüntüsünü de paylaşabilirsiniz. Fotoğraftakine benzer bir yer olacak.

Ekli dosyalar

stat counter