Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor...

Bu konuyu okuyanlar

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Gün içinde genelde lol oynarım. Hep lol oynarken başıma geliyor.
Sanki komşu çocuğu power tuşuna basıyor gibi karşıma kapatılıyor ekranı geliyor ve kapanıyor.
Oyunun ortasında kapanıyor bazen 30 dk süreyle bir kere daha olmuştu.
Bir hata vermiyor ısınma desem kasamda 5-6 tane fan var.
Sistemim yeni 2 yıllık.
Neden oluyor acaba ? Donanım mı ? Yazılım mı ?
İşlemci Macunu ile alakalı olabilirmi acaba ?
Hiç yenilemedim.
Şimdiden Teşekkürler.
............................................
SİSTEM;
i5 7400
Msi rx 570 4gb
8gb ram
windows 10 64 bit
............................................

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemci sıcaklığına şu program ile bi bakın.
Core Temp

Powerinizin tam olarak marka ve modeli nedir.

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
power yeterli güç vermiyor olabilir
yada sistem iyi soğuk tutamıyor ve kapanıyor
Doğru mesela benim 1 sene önce kasamdan garip sesler geliyordu ve cs 1.6 anca açan kasam ca 1.6 da bile kasmaya başladı.sonrada kapanıyordu. Fan yerinden düşmüştü.ayrıca powerada dikkat etmelisin.4 yıl önce powerim 20 tl lik olduğu için patlamıştı.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
DisLoWiNN hocam sizin powerı satın almakta işide akıl işi değil :D power işi şakaya gelmez bütün kasayı o çalıştırıyor en az 80+ almak lazım bence :)

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Hadi bakayım :D babaya power aldırılmaz artık babanda 80+ kavramını öğrenmiştir tabi corsair ve thermaltake markalarını da :D

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Hadi bakayım :D babaya power aldırılmaz artık babanda 80+ kavramını öğrenmiştir tabi corsair ve thermaltake markalarını da :D
Babam aslında öyle bilgisayardan anlamayan biri değildir.powerim bozulmuştu 1 ay idare edebilcek power istemiştim oda bunu almıştı.ben rami falan babamdan öğrenmiştim hatırlıyorum.kasayı temizlerken hep bune falan diyordum bana açıklıyordu ah eskiler ?

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
5 yaşımdayken babama ps one al demiştim doğum günümde almıştı o zamanlar plazma tvler fazla kişide yoktu :D benim odamdada eskiden kalma tüplü tv vardı ona bağlamaya çalışmıştı olmamıştı o günü unutamıyorum :D ama hatırlasam çom gülerim

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
5 yaşımdayken babama ps one al demiştim doğum günümde almıştı o zamanlar plazma tvler fazla kişide yoktu :D benim odamdada eskiden kalma tüplü tv vardı ona bağlamaya çalışmıştı olmamıştı o günü unutamıyorum :D ama hatırlasam çom gülerim
Benim hiç playstationum falan olmamıştı sadece tüplü televizyon vardı odamda.şuandada babamı ps3 diye ikna etmeye çalışmak...neyse konu dışına çıkmayalım ?

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Benim hiç playstationum falan olmamıştı sadece tüplü televizyon vardı odamda.şuandada babamı ps3 diye ikna etmeye çalışmak...neyse konu dışına çıkmayalım ?
benim nerdeyse tüm playstation serim oldu o ps one hala evimde şuan ps4 kullanıyorum ps3 gibisi yok kadarı yok 400 TL oyun nedir cd aldım ordan oynuyorum artık

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam işlemciyi iyi soğuk bırakamıyor o zaman termal macunu degiştirin
Yaklaşık 2 saattir sadece rölantide çalışıyor derece 40 a yükselmiş şuanda 32 lerde yüksek mi bu derece her türlü termali değiştirecem zaten.
daha önce hiç değiştirmedim ama yabancı değilim elim yatkındır. Youtubeden ızleye ızleyte yapacam bir sıkıntı olurmu zarar verrımıyım ?

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Ekli dosyalar

• dsadasads.png
    dsadasads.png
    121.2 KB · Görüntüleme: 628

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemci sıcaklıkları normal. powerin marka ve modeli nedir.

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İşlemci sıcaklıkları normal. powerin marka ve modeli nedir.
bakamıyorum kasam ile geldi 650w oyun oynarken arada çok nadir drop yemeelr yaşadım bir ara macun yüzünden oldugunu dusunuyorum olmasa bıle maucnu yenılemem lazım

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
bakamıyorum kasam ile geldi 650w oyun oynarken arada çok nadir drop yemeelr yaşadım bir ara macun yüzünden oldugunu dusunuyorum olmasa bıle maucnu yenılemem lazım
Siz nolur nolmaz.bir yenileyin

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
eski laptobumdda oluyordıu ısınmadan dolayı ama hata verıyordu o bu dırek kapatılıyor korkum o

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Siz nolur nolmaz.bir yenileyin
power supp desteklemese veya bozuk olsa drek kapanır elektırı keser ama windows kapatılıyor yazısı cıkıyor sankı ısınmadna önlem alıyormuş gibime gelıyor böyle bır durum varmı acaba