Bilgisayarım kasıyor ve fpsim iyice dustu

Bu konuyu okuyanlar

Hargaks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba bilgisayarım kasıyor ve oyunlarda eskisi gibi iyi fps alamıyorum ne yapabilirim?

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Kardeş ne sistemini yazmışsın ne oynadığın oyunları ne de karşılaştığın sorunları dile getirmişsin.

Hiç bir bilgi yok bizde, nasıl yardımcı olsun bu forumdaki arkadaşlar sana

Emremeister

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende aynı sorundan muzdaribim arkadaşlar. Bilgisayarım MSI GE72VR 6RF APACHE PRO 10 ay kadar önce aldım. I7 6700HQ işlemci gtx1060 6 gb ekran kartım var. 16 gm ram bulunmakta. Bu sorunlara rağmen aynı bilgisayara sahip arkadaşım 300 fps en yüksek ayarlarda alırken ben 150-200 fps alıyorum en düşük ayarlarda! Bu benim canımı çok sıkıyor. Fanlarımda gayet sağlıklı. Her şey güncel bilgisayardaki bios hariç. Onu da yapacağım bu hafta. İlk hafta 300 fps alıyordum bende. Şimdilerde ekranda dalgalanmalar kırılmalar ile birlikte fps dropları yaşıyorum... Yardımınıza muhtacım arkadaşlar. :) bir el atabilirseniz çok makbule geçer. Şimdiden çok teşekkürler. :(

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Bende aynı sorundan muzdaribim arkadaşlar. Bilgisayarım MSI GE72VR 6RF APACHE PRO 10 ay kadar önce aldım. I7 6700HQ işlemci gtx1060 6 gb ekran kartım var. 16 gm ram bulunmakta. Bu sorunlara rağmen aynı bilgisayara sahip arkadaşım 300 fps en yüksek ayarlarda alırken ben 150-200 fps alıyorum en düşük ayarlarda! Bu benim canımı çok sıkıyor. Fanlarımda gayet sağlıklı. Her şey güncel bilgisayardaki bios hariç. Onu da yapacağım bu hafta. İlk hafta 300 fps alıyordum bende. Şimdilerde ekranda dalgalanmalar kırılmalar ile birlikte fps dropları yaşıyorum... Yardımınıza muhtacım arkadaşlar. :) bir el atabilirseniz çok makbule geçer. Şimdiden çok teşekkürler. :(

Arka plan da çalışan ve her şeyini açtığın bir antivirüs programı varsa bilgisayarı kasar ve oyunlarda fps düşüklüğü yaşatabilir. Aynı durum herhangi bir program için de geçerli. %40larda geziyorsa arkaplan uygulamaları oyuna kalan %60 oluyor haliyle sıkıntı başgösterebiliyor.

Nerede laptopla karşılaştıysam arka planda en az 10 tane program açık görüyorum o da sistem tepsisinde küçültülmüş olanlar ya göremediklerimiz...

Onlara bak sen sistemini hafiflet.

Emremeister

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam öncelikle çok teşekkürler ama arkaplanda açık uygulama bırakmamaya gayret gösteriyorum. Zaten servise yollamaya karar verdim yaz sonunda. Keşke gidipte masaüstü alsaymışım ama sürekli ev değiştirdiğim için laptop almak zorunda kaldım. Her bir şey sıkıntılı. Çok canımı sıkıyor... Nvidia Optimus ayrı bir rezalet zaten. G-sync var diye özellikle prim yapıyorlar alıyorsun bilgisayarı nvidia optimuslu çıkıyor sadece 3d ayarlarını kontrol edebiliyorsun... Yazık gerçekten. Ne yapacağımı bilemiyorum...

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Bilgisayarı söküp çıkarmak ve yeniden takmak benim 3-4 dakikamı alır sırf bu nedenden dolayı laptop almana şaşırdım. Yılda 2-3 defa bilgisayarı çıkar yeniden tak ne zorluğu olabilir ki...

Emremeister

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarı söküp çıkarmak ve yeniden takmak benim 3-4 dakikamı alır sırf bu nedenden dolayı laptop almana şaşırdım. Yılda 2-3 defa bilgisayarı çıkar yeniden tak ne zorluğu olabilir ki...
Hocam öyle değil maalesef. Kanada'da yaşıyorum ailem Türkiyede kalıyor homestay dediğimiz geçici Kanadalı ailelerin yanında kalıyorum ve genelde bazı nedenlerden ötürü 2-3 ayda bir ev değiştirmem gerekiyor. Ben dayanamam. Her seferinde kasayı taşıma derdi. Monitör derdi olmaz yani hocam. Ayrıca üniversitede yardımcı olsun diye laptop almıştım. Hala da garantisi var laptopun. Yaz sonu göndereceğim garantiye :) olmadı bunu satıp kendi daireme taşınıp masaüstü toplarım. :). Hayırlısı olsun ne diyeyim. Almayın arkadaşlar laptop. Laptopu ucuz alın ya da dışarıda ihtiyacınız varsa. Eve ayrı bilgisayar koyun oyuncu iseniz eğer. İyi günler...

mustox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YA BENDE İ3 İŞLEMCİ
4GB RAM
9600GT 1GB 256 BİT EKRAN KARTI VAR
AMA ETS 2 10-15 FPS ARASI NE YAPABİLİRİM ??

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
arabam eskisi kadar hızlı girmiyor yol tutuşu çok azaldı virajlarda

tahmin 1 arabam bmw m6 eskiden 350 km/h gidiyordu şimdi 250 km/h lastikler tirelli
tahmin 2 arabam tofaş şahin eskiden 160 km/h gidiyordu şimdi 150km/h lastikler hiçelin

hadi bakalım çözün bunu